Zobacz temat - [R620] Przepływomierz powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przepływomierz powietrza

decostal - Pią Maj 29, 2009 23:16
Temat postu: [R620] Przepływomierz powietrza
Jak można sprawdzić czy mój przepływomierz powietrza działa prawidłowo? Jeżeli odepnę kostke kabli to jak powinno zachować sie auto ? Pytam ponieważ mój roverek spala około 10l/100 km i staram sie dowiedziec czemu.
rtoip24 - Sob Maj 30, 2009 01:11

Warto poczytać -tutaj jest najkrócej i na temat :wink:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=79734
PS.Sprawdzałeś błędy? Samochód oprócz spalania zachowuje się "normalnie"? -Mułowaty???

decostal - Pią Cze 12, 2009 09:33

rozumiem ze napiecie trzeba mierzyc kolejno pomiedzy pinami 1-2, 1-3, 1-4, poniewaz 1- to masa z akumulatora. Poprawcie mnie jesli jestem w bledzie.
xtek - Pią Cze 12, 2009 16:41
Temat postu: Re: [r620 SDI] Przepływomierz powietrza
decostal napisał/a:
Jak można sprawdzić czy mój przepływomierz powietrza działa prawidłowo? Jeżeli odepnę kostke kabli to jak powinno zachować sie auto ? Pytam ponieważ mój roverek spala około 10l/100 km i staram sie dowiedziec czemu.


Przeplywomierz w tym modelu nie ma na to wplywu. Kontroluje tylko zawor EGR.

decostal - Pią Cze 12, 2009 21:34

xtek jestes tego pewien, ze przeplywomierz w tym modelu kontroluje tylko zawor egr ?

Jesli tak jest to czy to normalne, ze na wolnych obrotach, przy spokojnej jezdzie egr mam otwarty, a jak dodaje gazu to sie zamyka ?

xtek - Pią Cze 12, 2009 21:36

Cytat:
xtek jestes tego pewien, ze przeplywomierz w tym modelu kontroluje tylko zawor egr ?


Jestem w 100% pewien, ze sluzy tylko do tego. We wszystkich Roverach serii L sprzed '99 roku przeplywomierz sluzy tylko i wylacznie do kontrolowania EGR.

decostal napisał/a:
Jesli tak jest to czy to normalne, ze na wolnych obrotach, przy spokojnej jezdzie egr mam otwarty, a jak dodaje gazu to sie zamyka ?


Tak wlasnie powinien dzialac zawor EGR. Jest otwarty tylko przy wolnych obrotach, a po dodaniu gazu sie zamyka.

filo - Pią Cze 12, 2009 22:27

xtek napisał/a:
decostal napisał/a:
Jesli tak jest to czy to normalne, ze na wolnych obrotach, przy spokojnej jezdzie egr mam otwarty, a jak dodaje gazu to sie zamyka ?


Tak wlasnie powinien dzialac zawor EGR. Jest otwarty tylko przy wolnych obrotach, a po dodaniu gazu sie zamyka.


I podczas hamowania biegami/odpuszczenia gazu też chyba się otwiera...

decostal - Sob Cze 13, 2009 21:36

Dzieki za pomoc , dobrze wiedziec takie rzeczy.