Zobacz temat - [R216Si 96r] Jak wyczyścić immobilaizer.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216Si 96r] Jak wyczyścić immobilaizer.

gAc - Sob Maj 30, 2009 19:40
Temat postu: [R216Si 96r] Jak wyczyścić immobilaizer.
Witam,

I przepraszam jak już taki temat był.

Rover 216si ?
111koni
96/97 rocznik
benzyna

Mam problem z moim roverkiem, a mianowicie od jakiegoś czasu przestał funkcjonować prawidłowo pilot od immo. I teraz mam problem bo otwieram z kluczyka i włącza się alarm . Zmuszony byłem wyjąć bezpiecznik od klaksona zeby mi nie wył i jak posiedzę z 5 min i popstrykam to sie zdezaktywuje. Ponoć piloty są zaśniedziałe bo probowałem już baterie wymienić i nic dalej to samo. i teraz pytanie jak wyłączyć całkowicie immo. Gdzie znaleźć moduł centralki. Sprawdzałem nad bezpiecznikami pod deską rozdzielczą i jest tam czarna skrzynka na której jest napisane ABS i nic więcej nie znalazłem gdzie może znajdować się moduł. Podłączyłem do komputera auto ale nie mogło połączyć się z immo nie wiem dlaczego. Czy ktoś już z was dezaktywował już może immo proszę o rady. Schemat jak gdzie co jest bo jestem w kropce i nie wiem co robić.

Dziękuję z góry.

Pływak - Sob Maj 30, 2009 19:50

Było było było... aby wyłączyć immo musisz wprowadzić kod kluczykiem nie masz kodu masz pecha i musisz dorobić/naprawić pilota albo odczytać kod z immo...
gAc - Sob Maj 30, 2009 20:15

Pływak napisał/a:
Było było było... aby wyłączyć immo musisz wprowadzić kod kluczykiem nie masz kodu masz pecha i musisz dorobić/naprawić pilota albo odczytać kod z immo...


Skąd mam wziąć ten kod;/ podpinałem pod kompa po wszystkich opcjach mozna było śmigac ale w immo nie można było wejść;/ w papierach gdzie mogę kod znaleźć mam jakąś wizytówkę po niemiecku pisze schlusselcode i pod tym 4 cyfrowy numer bez zera . Próbowałem z tym kodem w prawo 5 sekund przytrzymać do srodka i w prawo taka jaka cyfra pierwsza i w lewo jak w instrukcji i sie nie wyłancza;/

a odłączyć go nie można:( tak po prostu? żeby nie było w ogóle alarmu?

Pływak - Sob Maj 30, 2009 20:19

http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
fearless - Sob Maj 30, 2009 20:31

gAc napisał/a:
a odłączyć go nie można:( tak po prostu? żeby nie było w ogóle alarmu?
ktoś tam próbował z IMMO LUCAS-a na forum nissana, ZTCP chodziło o znalezienie (przy rozłączonym immo) plusu na kostce a następnie na podaniu stałego plusu na miejsce gdzie pokazał się plus - według userów Nissan, ten chwyt działa.

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 20:35 ]
BTW - a synchronizowałeś pilota.

gAc - Sob Maj 30, 2009 21:04

fearless napisał/a:
gAc napisał/a:
a odłączyć go nie można:( tak po prostu? żeby nie było w ogóle alarmu?
ktoś tam próbował z IMMO LUCAS-a na forum nissana, ZTCP chodziło o znalezienie (przy rozłączonym immo) plusu na kostce a następnie na podaniu stałego plusu na miejsce gdzie pokazał się plus - według userów Nissan, ten chwyt działa.

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 20:35 ]
BTW - a synchronizowałeś pilota.


oto mi chodzi ale gdzie to znaleźć:(

niezsynchronizowałem bo po wymianie bateri działał nromalnie

Adrian - Sob Maj 30, 2009 22:03

Mi też ostatnio zaczął słabiej działać jeden z pilotów. Miałem podobne problemy z rozbrojeniem immo (mimo, że bateria w porządku). Przerzuciłem się na zapasowy. Ten pierwszy jest z lekka zasyfiony w środku. Wymienię w nim przyciski (bo tam może coś nie łączyć), wyczyszczę i mam nadzieję, że wróci do poprzedniej formy. :wink:

Moja propozycja:

Oddaj go do elektronika i niech sprawdzi, czy coś tam przypadkiem nie styka itd

gAc - Nie Maj 31, 2009 08:18

a czy może ktoś wie gdzie mogę znaleźć ten moduł od centralki?
Adrian - Nie Maj 31, 2009 11:38

gAc napisał/a:
mam jakąś wizytówkę po niemiecku pisze schlusselcode i pod tym 4 cyfrowy numer bez zera

Czyli ja nie widzę problemu. Spróbuj jeszcze z tym kodem. Powinno sie udać. A z pilotem idź do elektronika i niech go sprawdzi.

Rain - Nie Maj 31, 2009 11:39

gAc napisał/a:
a czy może ktoś wie gdzie mogę znaleźć ten moduł od centralki?

gdzieś na panelu środkowym pod nawiewami,

immo da się odłączyć, mam u siebie odłączone ale przed odpaleniem muszę chwycić taką śrubkę jedną ręką(jest do niej przykręcony kabelek) a drugą ręką masę przy kluczyku. Po odpaleniu mogę puścić. Ten trik to zamknięcie obwodu minusowego ale gdzie to dokładnie jest podpięte to nie mam pojęcia bo kabelek ginie a poprzedni właściciel nie znał szczegółów tej operacji

Brt - Nie Maj 31, 2009 12:59

gAc napisał/a:
Sprawdzałem nad bezpiecznikami pod deską rozdzielczą i jest tam czarna skrzynka na której jest napisane ABS

to własnie skrzynka immobilizera (a ABS to oznaczenie tworzywa z którego została wykonana).

wojcik0066 - Nie Lis 29, 2009 15:22

Pływak, witam.a jak odczytać ten kod z immo.
sTERYD - Nie Lis 29, 2009 16:11

wojcik0066, przeczytaj podpis kolegi w poście nad Twoim :twisted: