Zobacz temat - [R200] Elektrycznie sterowana szyba od strony kierowcy :-|
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Elektrycznie sterowana szyba od strony kierowcy :-|

arturky - Nie Maj 31, 2009 12:07
Temat postu: [R200] Elektrycznie sterowana szyba od strony kierowcy :-|
Witam,

Wczoraj korzystając z soboty, zabrałem się za wymianę modułu YWC 103780 (kupiłem taki od Rovera 25 z 2001r.). Po lekturze i wypowiedziach w temacie:

http://forum.roverki.eu/v...ana+zaci%EA%B3a

Byłem prawie pewny, że to on unieruchomił szybę od strony kierowcy. Jednak moim niemiłym zaskoczeniem było to, że jest bez zmian. Po dość długim trzymaniu przełącznika szyba w końcu ruszyła, na obu modułach działa ok do pewnego losowego momentu. Jak zatrzyma się to długie trzymanie przycisku sterowania nie pomaga. Z okolic silniczka dochodzą często odgłosy jakby nie mógł ruszyć. Domyślam się zatem, że on jest najsłabszym ogniwem i moje pytania brzmią:

1. czy pasuje taki od ROVER 25?
2. czy jest różnica lewy/prawy? jak w przypadku części z anglika?
3. czy jest możliwość zregenerowania tej małej maszynki prądu stałego?

Zaznaczam, że uszczelki i prowadnice wyczyszczone oraz nasmarowane silikonowym spray-em. Napięcie na wyjściu z wspomnianego modułu YWC 103780 jest Zawsze.

Dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Serdecznie pozdrawiam :wink:

NEOSSS - Nie Maj 31, 2009 12:28

arturky, prowadnica nie kucla? Jest roznica miedzy 5D a 3D oraz prawa-lewa (roznica prowadnicy), oraz Anglik a Europa, prawa-lewa (roznica silniczka)...

Jak cos potrzeba w podpisie moj numer...