Zobacz temat - [R220SDI]Mokra podsufitka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDI]Mokra podsufitka

xtek - Wto Cze 02, 2009 21:01
Temat postu: [R220SDI]Mokra podsufitka
Wsiadam dzis do auta z pasazerem, on odchyla oslone przeciwsloneczne i patrze, ze lusterko w tej oslonie jest mokre. Macam podsufitke - jasne - mokra. Przeciek jest na wysokosci wlasnie lusterka w zlozonej oslonce przeciwslonecznej. Skad to sie moze lac? Z zewnatrz nie widac nieszczelnosci... :/ Dzieje sie to dopiero od kilku dni, wczesniej zawsze bylo sucho.
Raptile - Wto Cze 02, 2009 21:04

xtek, sprawdz rynienki. Wyciągnij te gumowe coś i tam się rozglądaj
xtek - Wto Cze 02, 2009 21:05

Wlasnie sprawdzilem i wyglada, ze ok... moze gdzies pod farba tam przecieka. Albo z szyberdachu, ale czy jest mozliwe zeby tam woda az z szyberdachu przywedrowala :)
Raptile - Wto Cze 02, 2009 21:28

może rude ci przeżarło . odpływy masz drożne ?
PTE - Sro Cze 03, 2009 08:57

Być może trzeba na nowo wkleić przednią szybę.
Pływak - Sro Cze 03, 2009 09:32

Miałem podobny problem w kanciaku okazało się, że przepuszcza uszczelka nad przednią szybą, wywaliłem starą pojechałem do serwisu z auto szybami kupiłem z metra ciętą nową uszczelkę dokładnie usunąłem resztki kleju i rdzę pomalowałem hammeritem wkleiłem na klej do szyb i mam spokój :)
zex - Sro Cze 03, 2009 12:48

Cześć xtek.
Miałem podobny problem, mokra podsufitka, u mnie przyczyną okazała się uszczelka na szyberdachu,źle przylegała i woda dostawał się pod nią. Zdjąłem i przeczyściłem uszczelkę, przeczyściłem rant szyberdachu. Następnie zalałem rant niewielką ilością silikonu i ponownie założyłem uszczelkę. Było to jakieś dwa miesiące temu, jak do tej pory podsufitka suchutka, a kilka porządnych ulew już autko zaliczyło :wink:

RadekAniol - Sro Cze 24, 2009 08:47

zex napisał/a:
Cześć xtek.
Miałem podobny problem, mokra podsufitka, u mnie przyczyną okazała się uszczelka na szyberdachu,źle przylegała i woda dostawał się pod nią. Zdjąłem i przeczyściłem uszczelkę, przeczyściłem rant szyberdachu. Następnie zalałem rant niewielką ilością silikonu i ponownie założyłem uszczelkę. Było to jakieś dwa miesiące temu, jak do tej pory podsufitka suchutka, a kilka porządnych ulew już autko zaliczyło :wink:


Temat stary ale u mnie to samo. Woda pod osłonkami słonecznymi. W górnych rogach przedniej szyby. Jak dokładnie krok po kroku wymienić uszczelkę szyberdachu bo z tego co obserwuje uszczelka w dwóch miejscach odchodzi. A po 2 dniach ulew zrobiła mi się kałuża za siedzeniem kierowcy! Może być jeszcze jakiś powód?

POMOCY!

zex - Sro Cze 24, 2009 08:50

Ja nie wymieniałem a tylko "zregenerowałem" uszczelkę. Robota jest prosta w miarę.
Zdejmij uszczelkę z okna dachowego i ją wyczyść. Następnie wyczyść rant okna dachowego i nałóż na niego silikon a następnie wyczyszczoną uszczelkę. I po robocie :wink:
Powodzenia :cool:

RadekAniol - Sro Cze 24, 2009 09:19

zex napisał/a:
Ja nie wymieniałem a tylko "zregenerowałem" uszczelkę. Robota jest prosta w miarę.
Zdejmij uszczelkę z okna dachowego i ją wyczyść. Następnie wyczyść rant okna dachowego i nałóż na niego silikon a następnie wyczyszczoną uszczelkę. I po robocie :wink:
Powodzenia :cool:


I to wszystko bez wyciągania całego szyber? Jestem typowym laikiem możesz mi to wytłumaczyć jak krowie na rowie?

zex - Sro Cze 24, 2009 12:57

bez wyjmowania, uchyl lekko szyber i da się zrobic. Będziesz musiałnajpierw lekko uchylić do góry, zdejmiesz część uszczelki, następnie odsuniesz szyber do tyłu lekko i zdejmiesz uszczelkę do końca. ;) Ja też tam mechaniorem żadnym nie jestem, robota nie skomplikowana więc powinno Ci się udać. Powodzenia :cool: