Zobacz temat - Roewe N1 - nowy koncept car
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Roewe N1 - nowy koncept car

xROnx - Sro Cze 03, 2009 13:03
Temat postu: Roewe N1 - nowy koncept car
http://autochiny.pl/forum...b39c29f9d36e744
zouza - Sro Cze 03, 2009 13:07

Co za masakra w środku :shock:
Krzysi3k - Sro Cze 03, 2009 13:13

A mnie się podoba :)
Połączenie elegancji z nowoczesnością ;)

zouza - Sro Cze 03, 2009 13:18

Chyba ufo z lodówką ;)
Krzysi3k - Sro Cze 03, 2009 13:44

Jeśli w nocy nie razi w oczy to ja bardzo chętnie bym samochód z czymś takim kupił :)
SyntaX - Sro Cze 03, 2009 14:30

Mnie tam się bardzo podoba.
Akurat do emerytury uskładam :)

maciej - Sro Cze 03, 2009 14:31

Dla mnie: wnętrze - masakra, a z zewnątrz... Mogłoby to być "cokolwiek" od Kii do Forda - nic pięknego, ale stylistycznie "poprawny"...
Markzo - Sro Cze 03, 2009 14:43

mi się podoba ;) nie wygląda "chińsko" :grin:
Joa - Sro Cze 03, 2009 14:47

ehh.. taki jak wszystkie..
szkoda, ze samochody coraz mniej sie od siebie roznia :(

Dam-Kam - Sro Cze 03, 2009 15:56

jest :ok: fajny zadek i ładne przetłoczenie pod linią okien po bokach. Środek - liczniki naprawdę mi się podobają ale ta konsola środkowa z tą szybą... jakoś tak pusto :/
fearless - Sro Cze 03, 2009 18:14

zouza napisał/a:
Chyba ufo z lodówką ;)

:ok: dodał bym jeszcze z mikrofalówką :D

SeevS - Sro Cze 03, 2009 18:16

na 1 rzut oka to kosmos, ale tak teraz wszystkie samochody podobnie do siebie wyglądają ;) z zewnątrz zdecydowanie na plus ale wnętrze to pomieszane z popie....
Adrian355 - Sro Cze 03, 2009 21:09

Dno... To nie Rover... tylko chińska maszynka do mielenia mięsa... ;/
Senn - Sro Cze 03, 2009 22:17

Tak jak Joa wspomniala. Niczym szczegolnym sie nie wyroznia i ginie posrod wiekszosci obecnie projektowanych i jezdzacych aut. Deska rozdzielcza zdeczka przesadzona jesli chodzi o kolorystyke, ale obfitosc informacji jakie mozna z niej wyczytac akurat bardzo mi sie podoba. Tak BTW to macie jakies info na temat importu Roewe do europy? Podobno SsangYong mial to dystrybuowac.
Azazel85 - Sro Cze 03, 2009 23:18

Jakby nie podpis, pomyślałbym że to koncept jakiegoś mniejszego brata Mazdy 6 :lol:
Jakaś "3" czy cuś...

azer - Sro Cze 03, 2009 23:24

a co oni wykombinowali z lusterkami? Tam jest jakaś kamera i podlgąd w środku gdzieś czy co?
xROnx - Czw Cze 04, 2009 00:50

Senn napisał/a:
Tak BTW to macie jakies info na temat importu Roewe do europy? Podobno SsangYong mial to dystrybuowac.

dokładnie tak. w EU ma być sprzedawane pod szyldem MG... z reszta tylko w Chinach z tego co kojarze ma byc Roewe.
azer napisał/a:
Tam jest jakaś kamera i podlgąd w środku gdzieś czy co?

no a jak. kamery są o tyle lepsze ze maja zdecydowanie mniejszy zasieg martwego punktu.

maniaq - Czw Cze 04, 2009 11:04

ojejq , ale kupa O_o

stylizacyjnie nic nowego, polaczenie bmw, audi, lancera ... szkoda gadac, dla mnie srodek tragiczny O_o swieci sie jak neony w zakazanych dzielnicach :D

esh...

argail - Czw Cze 04, 2009 11:18

Tragedia, za przeproszeniem je**e tantetą jak z chińskiego centrum - środek - ?!?!? o tempora, o mores ... skrzyżowanie mini wieży "internacional" z turystycznym telewizorem, karoseria - fokus sklepany z kia + passat ...
Tragedia ...
Zresztą - czym my się przejmujemy - PRZECIEŻ TO NIE ROVER :!!!
;))

dobryziom - Czw Cze 04, 2009 11:19

połączenie accorad z lexusem jednak parę rozwiązań mi się bardzo podoba tylko pytanie ile tu rovera w roverze :(
xROnx - Czw Cze 04, 2009 23:15

widać że nie ktorzy nie są otwarci na nowości... najlepiej żeby robili dalej tak samo rovera jak kiedyś... i nawet jak bedzie mial już 20lat to ciągły tylko lifting i lifting...
MaReK - Czw Cze 04, 2009 23:59

Dzisiaj Italmot przyprowadzil na plac kilka sztuk nowego Roewe.
Ogladala go z zewnatrz i wewnatrz nasza klubowa kolezanka Gonia i ...
spodobal sie jej, wiec zapragnela go miec ;)

Koszt takiego nowego Roewe prosto z Chin to 50 tys. zl ;D

xROnx - Pią Cze 05, 2009 06:47

MaReK napisał/a:
Koszt takiego nowego Roewe prosto z Chin to 50 tys. zl

Roewe ze znaczkiem MG?
jaki model? 550? daj namiary. w przyszlym tygodniu dzwonie i kupuje.

MaReK - Pią Cze 05, 2009 09:45

Nie. Bez znaczka MG - ze znaczlkiem (i to jedyna czesc brzydka, jaka zauwazyla Gonia) Roewe. Ale byc moze da sie go wywalic i zastapic naszym poczciwym znaczkiem Rovera ;)

Widziala obydwa modele ale bardziej podobal sie jej ten 750.

Ja nie znam namiarow. Jesli juz to google, albo na zlocie dowiesz sie wiecej szczegolow :)

Pozdrawiam,

argail - Pią Cze 05, 2009 10:12

xROnx napisał/a:
widać że nie ktorzy nie są otwarci na nowości... najlepiej żeby robili dalej tak samo rovera jak kiedyś... i nawet jak bedzie mial już 20lat to ciągły tylko lifting i lifting...

Cała magia samochodów polega na ich stylowej linii - na mechanice, na smarze, spalinach ... nie na błyskach, ledach i kolorowych monitorkach - to mam w serwerowni na co dzień - do samochodu wsiadam i mam w nim odpocząć, poczuć się komfortowo, oczy nie mają być atakowane niebieskimi błyskami i setką do niczego nie potrzebnych wskaźników - mam zobaczyć przed sobą stonowaną deskę ze wskaźnikami które nie zachowują się jak osioł ze Shreke (JA !! JA !! ! Popatrz na mnie !! !).

To co w tej chwili pokazują firmy tzw. motoryzacyjne, przypomina Samochód o tyle że ma 4 koła i silnik - reszta to kolorowe zabawki z mrygającymi guziczkami dla zaspokojenia niemowlęcych potrzeb technomaniaków.
Tu nie chodzi o ciągły lifting - czego ty zdaje się nie rozumiesz - tu chodzi o zachowanie tego "czegoś" w samochodzie - chińczycy odeszli od tego tak bardzo jak się tylko dało.

maciej - Pią Cze 05, 2009 10:16

A pomijając wszystko inne, jestem bardzo ciekawy badań nt. skupienia kierowcy i bezpieczeństwa takich "dyskotekowych" rozwiązań...

Jak pamiętam kilka lat temu SAAB, jako jedna z firm przodujących w badaniach nt. bezpieczeństwa i ergonomii, był bardzo dumny z systemu "night drive" czy jakoś tak - chodziło o wygaszenie wszystkich wskaźników prócz lekkiego podświetlenia prędkościomierza po to, żeby nie rozpraszać kierowcy w czasie jazdy nocą.

System wyłączał sie w dwóch sytuacjach - awarii (włączenia kontrolki awaryjnej typu "ABS" itp) lub przekroczenia przez kierowcę 140 km/h - jako ostrzeżenie, że jedzie za szybko (bo nawet niemieckie autostrady mają wyraźnie podane, że "prędkość zalecana" to 130 km/h).

xROnx - Pią Cze 05, 2009 10:55

argail napisał/a:
Cała magia samochodów polega na ich stylowej linii - na mechanice, na smarze, spalinach ... nie na błyskach, ledach i kolorowych monitorkach - to mam w serwerowni na co dzień - do samochodu wsiadam i mam w nim odpocząć, poczuć się komfortowo, oczy nie mają być atakowane niebieskimi błyskami i setką do niczego nie potrzebnych wskaźników - mam zobaczyć przed sobą stonowaną deskę ze wskaźnikami które nie zachowują się jak osioł ze Shreke (JA JA ! Popatrz na mnie !).

nie widze problemu. wowczas bierzesz np model 550 gdzie masz zdecydowanie mniej świecidełek...
nie mówie że jestem jakoś super zachwycony wnętrzem N1 - konsowa środkowa taka dziwna troche, może wystarczała by zmiana koloru oświetlenia bo nie wiem jak Wam ale niebieskie zawsze kojarzy mi się z wieś-tjuningiem....
argail napisał/a:
Tu nie chodzi o ciągły lifting - czego ty zdaje się nie rozumiesz - tu chodzi o zachowanie tego "czegoś" w samochodzie - chińczycy odeszli od tego tak bardzo jak się tylko dało.

co, ja nie rozumiem? ja? że ja? ;> :)
nie można robić ciągle aut w stylu (jak kto ktos kiedyś powiedział odnośnie wnętrza R75) retro. nie mowie że jest fuj... podoba mi się. ale trzeba być otwarty na nowości.
a jak wyglądają najnowsze jaguary? lan/range rovery?
Czasami mam po prostu wrażenie że niektórzy chcą żeby wszystko wyglądało jak rovery/mg których wygląd sięga ponad 10 lat... a jeszcze trochę i będzie 20 i wszelkie zmiany, nowości są ble
MaReK napisał/a:
Jesli juz to google, albo na zlocie dowiesz sie wiecej szczegolow

no to pozostaje mi jedynie wujek google.
a dlaczego one trafiły do PL wiesz może? jakiś test czy co? ;>

MaReK - Pią Cze 05, 2009 11:07

z tego co slyszalem od Tomiego, to prezesi firmy chca sie pobawic ;)

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 11:07 ]
Jesli jednak ktos z nas - klubowiczow - zakupi taki model bedziemy musieli zmienic nazwe pelna klubu.... Klub Milosnikow samochodow marki Rover, Mg i Roewe :)

maciej - Pią Cze 05, 2009 11:12

A może to tylko kwestia wymowy... ;)
Senn - Sob Cze 06, 2009 23:34

No wlasnie czy to tylko kwestia wymowy czy tez jakosci :) Interesuja mnie te silniki serii N wywodzace sie z serii K. Ciekawe co to soba przedstawia.
xROnx - Pon Cze 08, 2009 09:07

kolejna fotka N1
http://wyborcza.pl/5,7553...hinach.html?i=4

faecd - Sro Cze 10, 2009 00:00

bardzo ladny ten roewe N1. Troche futurystyczny przypomina nowego accorda:) mi sie podoba...fajmy motyw z kamerami zamiast lusterek
xROnx - Pią Cze 12, 2009 12:43

a tutaj troche nowego MG6 i nowego Roewe N1 ... w ruchu ;) http://www.youtube.com/watch?v=VZGE87IG85M