Zobacz temat - [R618] Dmuchawa/nawiew
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Dmuchawa/nawiew

Antek88 - Sro Cze 03, 2009 20:48
Temat postu: [R618] Dmuchawa/nawiew
Witam wszystkich forumowiczów!
Od kilku dni jestem w posiadaniu Roverka 618 jednak mam z nim pewien problem. Zaraz po zakupie przestał mi działać nawiew. Nie kręci się na żadnym z biegów, po włączeniu klimy tylko obroty skaczą. Szukałem już na forum podobnych tematów ale znalazłem tylko do bodajże R400. Co może być przyczyną? Czytałem o tych rezystorach, ale gdzie one się znajdują w 600-ce? Dziś odkręciłem schowek i próbowałem się dostać do silniczka dmuchawy żeby lecz nie bardzo mogę dojść jak zdjąć obudowę.
Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi :)

Mayson - Sro Cze 03, 2009 21:05

Rozumiem, że bezpieczniki pod maską i deską już sprawdziłeś? :smile:
Antek88 - Sro Cze 03, 2009 21:59

pod maską sprawdzałem - były bodajże dwa od 'wentylacji'.
a pod deską dokładnie gdzie się znajdują? posiadam instrukcję holenderską i trochę ciężko coś z niej wyczytać - trzeba chyba będzie do kluby przystąpić :)
----
sprawdzone - są dobre.

Mayson - Sro Cze 03, 2009 22:25

Przy lewej nodze kierowcy, pod deską. Ściągnij sobie manuala do Accorda po polsku - analogiczny opis bezpieczników.
filo - Sro Cze 03, 2009 22:27

Antek88 napisał/a:
a pod deską dokładnie gdzie się znajdują?


W dieslu po lewej stronie nóg kierowcy.
Obudowę od nadmucha da się ściągnąć - kilka śrubek i takie blaszki co sklecają całość.
Ciężko to wytargać z tamtąd ale da się...

kamil_620_si - Czw Cze 04, 2009 09:39

Spróbuj tak jak ja!tez miałem taki problem tylko u mnie raz się włączał a raz nie z reguły zadziej się nie włączał! zdjąłem schowek i tam przy dmuchawie jest klapka uchyliłem ja popryskałem wd40 włączyłem nawiew na 3 i długim śrubokrętem pchnąłem łopatki od wiatraka parę razy go tak rozkręciłem i hula mi tak już rok!
DrMambo - Czw Cze 04, 2009 09:46

niby mam 220 ale problem podobny ... działało wszystko potem co jakiś czas 4 ... 3 ...2 .. 1 bieg nawiewu przestawały działać .. to pudełko z rezystorami czy coś tam schowane w schowku po prostu już nie dawało rady .. elektryk wymienił mi na nowszą poprawnie działającą konstrukcję za 70 zł ...
Antek88 - Czw Cze 04, 2009 19:11

problem rozwiązany - dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Tak jak napisał DrMambo - dziwna przypadłość z rezystorami, sprawdzone u elektryka i naprawione - koszt 50zł, ale wreszcie nawiew działa :)