Zobacz temat - Alfa Romeo 156 - rok 2001 - 2006 lub ogólnie alfa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Alfa Romeo 156 - rok 2001 - 2006 lub ogólnie alfa

greg_szczytno - Sro Cze 03, 2009 21:16
Temat postu: Alfa Romeo 156 - rok 2001 - 2006 lub ogólnie alfa
Witam
Mam pytanko co do autka.
ALFA ROMEO 156 rocznik pomiędzy 2001 - 2006

Dokładna odmiana - modele kombi lub sedan z silnikami diesla

Pytanko jest takie
Sporo jest sprzecznych informacji odnośnie tych aut - jedne na maksa na + jedne na - ze drogie części że na naszych drogach zawieszonko pada.
Druga sprawa to co byście polecali
1. silnik 1.9 JTD, 115 KM - i więcej nic o nim nie wiem oprócz tego że mało pali ....
lub
2. silnik 2.4 JTD, 150 KM - wiem że fajnie się zbiera, poza tym mam doświadczenie z podobnym silnikiem pojemnościowo tj 2.5 DiD w miśku i rangerze. Wiem że tak do 8 -7 litrów sie zadowala taki motorek
Poradźcie bo juz sam nie wiem czego szukać
Może ktoś wie jak takiego modelu szukać - jakieś miejsca nefralgiczne ?? ?

wiem że tu o Roverkach heheh no ale wiem też że jeden z naszych klubowiczów jeździ alfą. Stąd pytanko o wasze doświadczenia z tą marką, a jeśli się uda to nawet może z tym modelem.

Remigiusz - Sro Cze 03, 2009 21:26

Ja bym bral 2.4 JTD 8-7 litrow na taki silnik ropy to nie dużo :mrgreen: Mialem kolegę jeszcze w technikum co jeździł Alfa 156 ale benzyna. Nic temu samochodzie nie można było zarzucić jak się o no dbało. :wink:

Jazda miodzio i w ogolę wnętrze super wygląda oraz sie prowadziło. Z tego co wiem to kobiety projektują Alfy :mrgreen: Cenna niestety wyższa niż Rover ale za to również ładne auta.

Jedyny minus tego auta była elektronika, był nawet w orig serwisie Alfa i nie mogli poradzić no ta ze jak się skręcało na max w lewo to auto gasło :/

wild_weasel - Sro Cze 03, 2009 22:38

greg_szczytno, po pierwsze zapytaj pitera34 - jeździ teraz AR 156, z tego co pamiętam.
A po drugie, sporo informacji jest na alfaholicy.pl - forum jak nasze, tylko że zachwycają się swoimi "bellami" ;)

maciej - Czw Cze 04, 2009 11:50

Jest też IK@R. :)
SeevS - Czw Cze 04, 2009 13:48

Alfa to alfa fajny samochód z wyglądu na prawdę, mój brat miał taką tylko nie pamiętam który rocznik bodajże 2000-2001, w kolorze wiśniowym. Miał on ją właśnie w silniku 1,9 JTD najlepszy silnik fiata mało awaryjny i dynamiczny na prawdę fiat akurat się do tego przyłożył co do silnika 2,4 JTD podobno strasznie się psuje możę i mocny ale mało kto go poleca więc jak już Alfę to 1,9, chociaż wiesz co do R to też jest dużo opinii rożnych. Niestety zawieszenie w tej alfie to najgorszy pkt tego samochodu, np. amortyzatory bardzo szybko się zużywają i takie pierdoły tego typu.
greg_szczytno - Czw Cze 04, 2009 16:53

no właśnie czekam na opinię użytkownika piter34 chociaż jakoś ostatnio nie często czytam jego posty.
Widzisz wild_weasel, właśnie zachwycają się i raczej wiarygodniejsza byłaby opinia np Rover - owicza bo ten nie będzie chwalił tylko obiektywnie spojrzy.

No i właśnie motorek 1.9 - chwalony za dynamikę i bez awaryjność
a 2,4 - nie mogę jakoś doszukać się co tam właściwie padało jakie były problemy - tak jak u nas można poczytać o np HGF itp. Stąd głównie ten temat :)
Czekam dalej na wasze podpowiedzi :)

Kolejny news - 1.9 dochodziło do 150 KM
2.4 do 200 KM
zaczerpniete ze stronki alfiarzy

wild_weasel - Czw Cze 04, 2009 17:31

greg_szczytno, widzą też wady silników. Czytałem kiedyś o poszczególnych typach silników, są wskazane ich zady i walety. Zawsze możesz poprosić o wypowiedzi ;)
A piter34 zajmuje się teraz innymi rzeczami i nie ma zbyt wiele czasu na forum :roll:

piter34 - Pią Cze 05, 2009 08:16

Witaj,

greg_szczytno napisał/a:
ALFA ROMEO 156 rocznik pomiędzy 2001 - 2006

Produkcję zakończono w 2005 ;)
Potem był tylko CrossWagon ZTCP.

greg_szczytno napisał/a:
ze drogie części że na naszych drogach zawieszonko pada.

Ceny części standardowe. Zawieszenie pada, to fakt. U mnie wahacze (góra i dół z przodu) były do wymiany po kilku kkm od zakupu (auto "świeżo" sprowadzone)

greg_szczytno napisał/a:
Poradźcie bo juz sam nie wiem czego szukać

Ja mam 1.9 JTDm 140KM i uważam to za najlepsze rozwiązanie w kontekście moc/spalanie. 2.4 JTDm jest ciężki, droższy w serwisowaniu (choćby większa pojemność układu chłodzenia, czy oleju ;) , no i więcej pali... ale lepiej wgniata w fotel :lol:

SeevS napisał/a:
1,9 JTD najlepszy silnik fiata mało awaryjny i dynamiczny na prawdę fiat akurat się do tego przyłożył co do silnika 2,4 JTD podobno strasznie się psuje możę i mocny ale mało kto go poleca więc jak już Alfę to 1,9

To są te same silniki (różnią się liczbą cylindrów) i psują się tak samo. Najczęściej są problemy z układem EGR (zaślepia się) i jakimś czujnikiem od ciśnienia turbiny (zjawisko "przeładowania"), ale to nic strasznego w porównaniu z HGF-em. ;)

greg_szczytno napisał/a:
2.4 do 200 KM

To dopiero w AR159.

W mojej AR praktycznie nic się jeszcze nie zepsuło (jedyna usterka to rozszczelnienie się rurek od układu klimatyzacji kilka dni po zakupie), a może zepsuć się wiele, bo mam praktycznie pełne wyposażenie.

Ja autko polecam, zwłaszcza z tej stronki: www.superalfa.pl

wild_weasel - Pią Cze 05, 2009 09:09

piter34 napisał/a:
Ja autko polecam, zwłaszcza z tej stronki: www.superafla.pl

Zapewne chodziło o www.superalfa.pl :mrg:

greg_szczytno - Pią Cze 05, 2009 10:04

piter34, no właśnie o taką pomoc się rozchodziło - czyli ogólnie drobne rzeczy takie jak w każdym dieslu się może przydarzyć + słabsze od przeciętnego zawieszonko - z czym sobie poradzę :) Czyli 1.9 wystarczy do tej masy i gabarytów autka to spoko oczywiście nie omieszkam przejechać się i 2.4 :lol:

dzięki wielkie jeszcze raz dla was wszystkich :) Się trochę przejaśniło :) w głowie.

pawciu87 - Pią Cze 05, 2009 12:37

ja tez moge sie wypowiedziec cos na ten temat poniewaz zamienilem rovera na AR 147 1.6 TS 2001 rok.
głwona bolaczka jest zawiecha - na polskie drogi jest zbyt delikatne, aczkolwiek ceny zamiennikow nie kapia po kieszeni

z elektronika nie mam zadnych klopotow :wink:
głwonym problemem z mniejszych miastach jest brak mechanikow ktorzy znaja sie na marce :sad:

piter34 - Pią Cze 05, 2009 13:28

greg_szczytno napisał/a:
+ słabsze od przeciętnego zawieszonko

Idealnie zestrojone i łączące zarówno super prowadzenie, jak i komfort dla podróżujących :ok:

greg_szczytno napisał/a:
Czyli 1.9 wystarczy do tej masy i gabarytów autka to spoko

Mnie wystarcza, choć jakaś rakieta to nie jest (chyba jakieś 9,8 do setki).

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 13:29 ]
pawciu87 napisał/a:
z elektronika nie mam zadnych klopotow :wink:

...ja również ;)

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 13:30 ]
wild_weasel napisał/a:
Zapewne chodziło o www.superalfa.pl :mrg:

Poprawione. ;)