Zobacz temat - [214Si]Wymiana mieszka Rover 214Si.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si]Wymiana mieszka Rover 214Si.

extream - Pon Cze 15, 2009 08:47
Temat postu: [214Si]Wymiana mieszka Rover 214Si.
Witam.
Przymierzam się do wymiany mieszka stąd moje pytanie : Co i gdzie odkręcić aby wydostać mieszek i jak zdjąć gałkę ? Najlepiej jakby ktoś miał jakieś zdjęcia. Z góry dziękuję za pomoc.

azer - Pon Cze 15, 2009 09:04

hej
gałkę możesz normalnie odkręcić
a dostęp do mieszka uzyskasz po zdjęciu całkowicie konsoli. Nie zdejmowałem więc co dokładnie trzeba zrobić to nie wiem, ale na pewno trzeba odkręcić śrubki co są z boków ;p

ywis - Pon Cze 15, 2009 09:46

Na dwa sposoby można mieszek zmieniać, śćiągając konsolę i też nie :) ...ale niech wypowiedzą się znawcy którzy już to wykonywali, sam jestem przed wymianą, ale to jak już będę zmieniał gałkę na podświetlaną, to wymienie masowo.
am_k - Pon Cze 15, 2009 10:00

ywis napisał/a:
Na dwa sposoby można mieszek zmieniać, śćiągając konsolę i też nie

Prawda, ale bez ściągania pourywasz zaczepy.
Najlepiej ściągnąć tunel środkowy, z 6 śrubek porozpinać wszystkie kostki( nie sposób ich pomylić składając) odkręcić gałkę, i chyba 4 śrubki trzymające mieszekod spodu tunelu-konsoli.
Ale zacznij od wyjęcia radia.
Powodzenia.

extream - Pią Lip 03, 2009 00:08

Hey :)
Wczoraj przy okazji wymiany mieszka, co btw poszło bardzo szybko i sprawnie ( podobają mi się rozwiązania zastosowane przy mocowaniu tego wszystkiego :) ) natrafiłem na taką złączkę. Cóż to może być ? A i przy okazji : Kiedy powinna być podświetlana zapalniczka ? Bo możliwe że przestała świecić....

sTERYD - Pią Lip 03, 2009 01:32

to na zdjęciu to złącze diagnostyczne, a zapalniczka jak jest podświetlana (bo nie mam pewności, czy jest) to po włączeniu świateł