Zobacz temat - [R600] Lekkie szarpanie oraz skoki obrotów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Lekkie szarpanie oraz skoki obrotów

encor - Sro Cze 17, 2009 16:22
Temat postu: [R600] Lekkie szarpanie oraz skoki obrotów
Witam,
mniej więcej od tygodnia zauważyłem, że podczas jazdy odczuwalne są lekkie szarpnięcia.
Gdy utrzymuje stałe obroty, wtedy zdarza się, że lekko go szarpnie, od czasu do czasu.
Lecz ostatnio, gdy stałem na światłach, obroty zaczęły skakać, przeważnie obroty na biegu jałowym mam 800/850 a wtedy zaczęły skakać pomiędzy 1000 a 700 obrotów, dzisiaj już drugi raz zaobserwowałem takie "skoki" obrotów, trwa to mniej więcej kilkanaście sekund, ale wcześniej tak się nie działo, również wcześniej nie szarpało samochodem.

Czytałem inne tematy, ale w każdy jest opisane trochę inaczej i jest podane tak wiele przyczyn, że musiał bym chyba połowę samochodu wymienić. :???:

Proszę o pomoc i wskazanie co mogło się zepsuć i czy da się to naprawić samemu czy też lepiej oddać do serwisu.

hrv - Sro Cze 17, 2009 18:16

Moj znajomy mial ten sam problem,po wymianie zaworu egr bylo ok.
Ale przyczyn moze byc wiele.

Raptile - Sro Cze 17, 2009 18:24

sprawdź wiązkę
phoenix123 - Sro Cze 17, 2009 22:24

Ja ostatnio zalałem tanie paliwo na orlenie i też mi troche obroty falowały;) Spróbuj zalać inne paliwo niż ostatnio, jak to nie pomoże to też bym obstawiał wiązke przy pompie, obejrzyj i sprawdź czy gdzieś nie jest poprzecierana.