Zobacz temat - [R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić

michalczewski84 - Czw Cze 18, 2009 19:02
Temat postu: [R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić
Witam wszystkich. Posiadam swojego R75 od 2,5 roku, jakiś tydzień temu po odpaleniu silnika na wyświetlaczu pojawiło się czerwone "airbag fault" i po sekundzie zniknęło, nie zapalają się inne lampki błędeu poduszek. Sytuacja ta powtarza się teraz prawie przy każdym odpaleniu. Co może być przyczyną, ja nie miałem tym autem żadnego dzwona, a wcześniej też było tylko lekko uderzone w prawe tylne drzwi. Czy ten błąd mógł się pojawić przez to że przy dokładnym sprzątaniu szarpnąłem wiązką kabli pod fotelem? Czy może jest tak, że ten błąd wystąpił kiedyś, a teraz bez wykasowania będzie pokazywał się już zawsze? Proszę o pomoc.
SeniorA - Czw Cze 18, 2009 19:10

michalczewski84 napisał/a:
Czy ten błąd mógł się pojawić przez to że przy dokładnym sprzątaniu szarpnąłem wiązką kabli pod fotelem?
Tak, podociskaj kostki pod siedzeniami
bajerek - Czw Cze 18, 2009 19:35

hej.
tak to byl powod.
ja tez tak mialem.
przejezdzij kilka kilometrow i powinno zniknac(wczesnies posciskaj dokładnie wszystko)
jak nie to na kompa do skasowania bledu.
pozdro

marynabiala - Czw Cze 18, 2009 20:24

Mialem to samo,odlaczylem akumulator i po 0,5 godz odpialem kostki pasazera i kierowcy psiknalem plynem do zlaczy elektronicznych nastepnie wpialem,wypialem poczekalem az wyschnie i znowu wpialem .Rok czasu mija i mam spokoj
michalczewski84 - Czw Cze 18, 2009 20:37

Dzięki Panowie. Spróbuję i napiszę co i jak. Wkurzyłem się tym bardziej, że kupiłem drugie autko już jakiś czas temu, a Roverka będe niedługo z przykrością sprzedawał, a tu nagle patrzę i komunikat poduch... Może się obraził na mnie :)
andrzej360 - Sob Cze 20, 2009 10:08
Temat postu: Kontrolka
Ja też mam komunikat (tylko po niemiecku) o "felerze" poduszki.

Okazuje się, że jeżeli przepali się dioda poduszki (ta któa świeci się na zegarach) to komputer pokazuje błąd poduszki.

staf - Sob Cze 20, 2009 10:17

michalczewski84......Wyłapał focha jak nic. :mrgreen:
michalczewski84 - Sob Cze 20, 2009 12:24

oj to ja mam nadzieję, że to jednak ta kosteczka czy gdzieś na stykach pod fotelem, bo chociaż się dostanę - pewnie wymiana tej diodki wymaga rozebrania połowy dechy... Zaraz zjem drugie śniadanko i idę pogmerać :D
SeniorA - Sob Cze 20, 2009 13:39

michalczewski84 napisał/a:
zjem drugie śniadanko i idę pogmerać
zacznij od bezpiecznika
cin1391 - Czw Maj 14, 2015 11:27

Podepnę się pod temat.

1. Przy każdym uruchamianiu samochodu na IPK wyświetla mi komunikat Airbag Fault.
2. Mimo to kontrolka poduszek na desce nie świeci się.
3. Sprawdziłem kostki pod siedzeniami - są ok, wszystko wyczyszczone, powpinane.
4. Ponadto nie mam żadnego powiadomienia o niezapiętych pasach, a wiem, że w tych samochodach takie powiadomienie jest.
5. Bezpieczniki od airbagów są ok.
6. Jedyne, czego dopatrzyłem się, to w tej grubej wiązce nad pedałami [pod kierownicą] wystaje zaizolowana żółta kostka [typowa jak od airbagów], ale nie jest do niczego wpięta. niestety nie odnalazłem w tamtej okolicy niczego, do czego można byłoby ją podpiąć.

Co jeszcze może być przyczyną?

MaReK - Wto Maj 19, 2015 17:29

A w IPK podczas wlaczania stacyjki, zaswieca sie chociaz na chwile do samo testu ikonka poduszek? Moze jakis mily Pan Zenon z garazu nie mogac poradzic sobie z usterka wpierniczyl w gniazdo diody od poduszek czarny silikon ;) ?

INPA Ci nie mowi jakie bledy?

cin1391 - Wto Maj 19, 2015 21:52

MaReK napisał/a:
A w IPK podczas wlaczania stacyjki, zaswieca sie chociaz na chwile do samo testu ikonka poduszek? Moze jakis mily Pan Zenon z garazu nie mogac poradzic sobie z usterka wpierniczyl w gniazdo diody od poduszek czarny silikon ;) ?

INPA Ci nie mowi jakie bledy?


A jak zdiagnozować airbagi? Bo ja nie zapuszczałem się dalej niż do sterownika silnika i tam tylko ten błąd przepływki się pojawia.

W sumie... prawda, nie zaświeca się ikonka poduszki. To jest ta w prawym górnym rogu wskaźników pod IPK? I tak samo mam Brake Fault, a dioda ręcznego na tablicy pod IPK nie działa, ani przy samoteście, ani gdy zaciągam ręczny...

Ar2 - Sro Maj 20, 2015 13:39

Ja też chciałbym się podpiąć, ale mam nieco odmienny problem.
Po włączeniu zapłonu nie świeci w ogóle kontrolka od Airbag. Po podłączeniu kompa brak komunikacji z centralką Airbag. Poduszki jak twierdzi były właściciel są na pewno. Kiedyś jedna boczna była wystrzelona, ale wymieniona. Los centralki nie znany.
Jak najprościej sprawdzić czy centralka w ogóle jest? Czy można obejść świecenie diody przy odłączonej centralce?
Chciałbym mimo wszystko mieć pewność, że system SRS działa w razie jakby był odpukać potrzebny :) .

Dzięki z góry za sugestie :)