Zobacz temat - [R200 1.4 16v 99r.] Wymiana radia a akum. i synchro. pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16v 99r.] Wymiana radia a akum. i synchro. pilota

kalisz - Czw Cze 18, 2009 23:18
Temat postu: [R200 1.4 16v 99r.] Wymiana radia a akum. i synchro. pilota
Czeka mnie jutro wymiana radyjka. Czy muszę odłączyć akumulator, aby wyciągnąć stare radio, a podpiąć nowe?

Jak będzie wyglądała synchronizacja pilota, jeśli po ponownym podłączeniu akumulatora będzie taka potrzeba?

Naturalnie żeby grzebać przy radiu, auto musi być otwarte, więc wystarczy jeśli po podłączeniu akumulatora, zgodnie z instrukcją http://www.roverki.pl/article.php?sid=307 punkt 7, nacisnę kilkakrotnie przycisk zamykania?

Wiem, że mój problem jest może "śmieszny", ale wolę się upewnić wcześniej, niż potem panikować i popełnić jakiś błąd.

pozdrawiam :wink:

Ksysio - Czw Cze 18, 2009 23:24

nie musisz odpinać akumulatora... i to wszystko na ten temat... :smile:
krzych - Czw Cze 18, 2009 23:29

Dokładnie-nie ma takiej potrzeby aby odłaczac aku,wyciagasz radio,przekładasz wtyczki do nowego i po temacie :lol:
Pływak - Pią Cze 19, 2009 00:34

A jak już musisz wyciągnąć to nie ma się co martwić kilka razy naciśnij na przyciski i się zsynchronizuje, jeśli masz odłączony immo po ponownym podłączeniu aku musisz znowu wprowadzić kod z kluczyka...
kalisz - Pią Cze 19, 2009 00:42

Pływak napisał/a:
jeśli masz odłączony immo po ponownym podłączeniu aku musisz znowu wprowadzić kod z kluczyka...

Chwileczkę... czyli jeśli odłączę aku, to sama synchronizacja nie wystarczy, muszę jeszcze wprowadzić kod? (którego niestety nie mam :cry: , a jego zdobycie dopiero w planach) ??

Pływak - Pią Cze 19, 2009 00:46

Tylko jeśli masz wyłączony immo. Jeśli masz włączony (czyli musisz otwierać z pilota bo jak otworzysz z kluczyka to nie odpali) to nic nie musisz robić po za synchronizacją...
krzych - Pią Cze 19, 2009 00:48

Nie rozumiem po co sobie wszystko koplikowac,naprawde nie trzeba odłaczac aku :olaboga:
Pływak - Pią Cze 19, 2009 00:52

krzych napisał/a:
Nie rozumiem po co sobie wszystko koplikowac,naprawde nie trzeba odłaczac aku :olaboga:


Nie trzeba ale chyba lepiej się wszystkiego dowiedzieć niż później się martwić gdy akumulator będzie trzeba jednak odłączyć np. przy wymianie lub ładowaniu...

krzych - Pią Cze 19, 2009 01:03

Pływak napisał/a:
Nie trzeba ale chyba lepiej się wszystkiego dowiedzieć niż później się martwić gdy akumulator będzie trzeba jednak odłączyć np. przy wymianie lub ładowaniu...
Dobrze tylko po co stresowac kolege przy prostej czynnosci jaka jest wymiana radyjka,czy jak bedzie wymieniał przepalona zarowke bedzie musial poznac schemat całej instalacji elektrycznej . :czyta:
Pływak - Pią Cze 19, 2009 01:16

Co ma piernik do wiatraka? Czy ja mu każde studiować schemat połączenie immo z komputerem? Czy tylko napisałem, że w przypadku odłączonego immo przy odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania immo znów się załączy? EOT
PTE - Pią Cze 19, 2009 09:01

Jeśli immo działa poprawnie to nie będzie żadnych problemów po ponownym podłączeniu akumulatora. Ja ostatnio miałem odłączony akumulator przez dwa tygodnie (wysyłałem kierownicę do obszycia) i nic złego się nie stało.
kalisz - Pią Cze 19, 2009 09:09

Już wszystko jasne :jupi:
Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc :wink: