Zobacz temat - [R416 sedan] woda pod wycieraczkami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 sedan] woda pod wycieraczkami

inox - Sob Cze 20, 2009 13:51
Temat postu: [R416 sedan] woda pod wycieraczkami
Witam ,mam taki problem . Mianowicie po deszczu pojawia mi się woda w moim roverku (sedan) pod wycieraczkami . Najwięcej wody znajduje sie za kierowca na miejscu pasażera ,dokładnie w nogach . Wycieraczki całe mokre ,pod nimi tapicerka jeszcze gorzej , najgorsze jest to, ze nie mogę znaleźć przyczyny . Ach wspomnę jeszcze ze z bagażnikiem mam to samo . Też mi sie woda w kole zapasowym pojawiała . Po części rozwiązałem ten problem wyjmując te gumowe zawleczki co są pod kołem zapasowym . Taka prowizorka ,ale wody juz nie ma .
Teraz nie mam pojęcia jak rozwiązać problem z wodom pod wycieraczkami ,czy pod autem są jakieś zatyczki ?, Moze jakis odpływ wody jest zatkany ,gdzie znaleźć te odpływy ??Byłbym wdzieczny za pomoc

staf - Sob Cze 20, 2009 13:57

MOże po części to ci pomoże.Poszukaj gdzieś jest bo pamiętam że było sporo na ten temat.

forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=32214

krzych - Sob Cze 20, 2009 14:17

Mysle ze leje ci sie z podszybia,ja miałem tak samo.Ciezko jest zlokalizowac takie przecieki,ale ja sciagłem ta osłone pod szyba i w miejscu gdzie jest taka ala gabka na całej długosci pociagnałem silikonem i juz od dawna jest ok.Mozesz tez szukac takiego przecieku,usiac w srodku auta ,a z zewnatrz niech ktos ci polewa miejscowo wode.Radze uzbroic sie w cierpliwosc.Troche sie rozpisałem a nie zapytałem czy sprawdziłes juz wszystkie uszczelki :roll:
kasjopea - Sob Cze 20, 2009 14:30

Mi leciało z podszybia. Pod osłoną było pełno piachu i liści, które zatykały ujście wody pod błotnik. Po wyczyszczeniu tego i wymianie uszczelki wszystko jest ok :smile:
orobra - Nie Cze 21, 2009 07:32

Ja w swojej 620 miałem to samo , zdjąłem plastikową osłonę podszybia i jak u kolegów było pełno liści , piachu , były pozapychane otwory które mają za zadanie odprowadzanie wody ,oczyściłem i jest wszystko ok

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 07:37 ]
o przepraszam ,powinno być tak jak u KOLEŻANKI i kolegów :oops:

Chali - Nie Cze 21, 2009 08:12

Ale kolega pisze, że ma wodę pod nogami kierowcy. To raczej dziwne bo z podszybia jak cieknie to dmuchawą ponieważ woda która nie nadąża uciekać z kanału pod szybą cofa się w nawiew. Ja miałem ten problem i ciekło po dmuchawie na nogi pasażera. Kolega ma chyba większy problem bo ma wodę wszędzie (większość podłogi, bagażnik) a jeśli chodzi o korki w podłodze to są i powinny działać w jedną stronę tzn. powinny umożliwić ujście wody z auta ale nie powinny wpuszczać wody do środka.
Pozdrawiam

kasjopea - Nie Cze 21, 2009 09:40

Chali, faktycznie, nie doczytałam :oops: . Nieciekawie to wygląda. :/
tetryk - Nie Cze 21, 2009 09:54

masz szyberdach ?
po pierwsze wyczyść podszybie i udrożnij wszystkie odpływy
jak nie pomoże to myjnia ,albo ktos z myjką wysokociśnieniową na zewnątrz,a ty wewnątrz z latareczką :mrgreen: -patrzysz gdzie cieknie....
i jeszcze jedno pytanko-szyba z przodu oryginalna czy była wymieniana ?

rtworek - Nie Cze 21, 2009 15:35

Sprawdz czy szyba jest szczelna na słupkach. W moim ciekło po słupku i na łączeniu dachu z slupkiem przednim.
sTERYD - Nie Cze 21, 2009 21:43

zdejmij też plastikowe listwy z rynienek i zobacz, czy z przodu dach pod spodem nie przerdzewiał :/
niechlubny spadek po hondzie :/

Lysy90 - Sro Lis 03, 2010 22:46

W moim R 45 też ciekła woda całą lewą stronę miałem mokrą i kierowca i pasażer. Nie wiem jak jest w 400 ale wydaje mi się ze tak samo możesz sprawdzić pod maską z prawej strony (stojąc przodem do auta) są bezpieczniki gdy odkręcisz cała puszkę z bezpiecznikami zobaczysz grubą wiązkę kabli sprawdź uszczelkę przez którą przechodzą w moim przypadku właśnie tędy dostawała się woda. Najlepiej wysmaruj całą do o koła sylikonem.
Pozdro!