Zobacz temat - [R75] Biegi ciężko chodzą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Biegi ciężko chodzą

zip - Nie Cze 21, 2009 12:14
Temat postu: [R75] Biegi ciężko chodzą
biegi a przede wszystkim 1 i wsteczny ciężko wchodzą chociaż czasem mniej to odczuwam
Gość - Nie Cze 21, 2009 12:16

Ja w swoim 214i wymieniłem wczoraj olej w skrzyni bo też taki problem miałem i bardzo pomogło. Polecam
Dydo - Nie Cze 21, 2009 12:36

Z pewnością jak kolega wyżej mówi, wymiana oleju w skrzyni pomoże. Bardzo możliwe, że już go tam poprostu nie ma, stąd też problemy z wrzuceniem biegów. Zalecam natychmiastową wymianę/dolanie, bo dojdzie do tego, że zaraz po zapaleniu silnika nie będziesz mógł W OGÓLE wrzucić biegu, żadnego.
Rowan - Nie Cze 21, 2009 13:13

zip, a może pada pompka, albo wysprzęglik, mało płynu masz nie wysprzęgla dobrze.
zip - Nie Cze 21, 2009 13:23

a gdzie mogę sprawdzić poziom oleju ? i ewentualnie uzupełnić no i jaki olej, jestem amatorem więc proszę wybaczyć moją niewiedzę na ten temat
Rowan - Nie Cze 21, 2009 13:56

zip, chodzi mi o płyn w układzie sprzęgła. Przy pedale sprzęgła jest pompa, a na niej jest zbiorniczek z białą zakrętką, wyjmij taką gumę, która jest w środku i dolej płynu DOT3/DOT4, włóż gumę i zakręć. Podpompuj pedałem sprzęgła i powinno być lepiej. A powiedz jeszcze czy na zgaszonym silniku też tak ciężko wchodzą?
zip - Nie Cze 21, 2009 18:08

jak silnik jest zgaszony to biegi leciutko wchodzą
Dydo - Nie Cze 21, 2009 19:02

Więc raczej pozostaje wymienić lub wlać (jeśli nie ma go w ogóle) olej do skrzyni, bodajże DOT4.
MaReK - Nie Cze 21, 2009 19:09

Dydo napisał/a:
Więc raczej pozostaje wymienić lub wlać (jeśli nie ma go w ogóle) olej do skrzyni, bodajże DOT4.

W skrzyni nie ma DOT4 tylko MTF 94. Do pompki sprzegla - uklad hydrauliczny - jak najbardziej mozna wlac DOT4.

Pewnie konczy sie pompa sprzegla i lub wysprzeglik, takie typowe objawy.

Pozdrawiam,

Dydo - Nie Cze 21, 2009 19:14

MaReK napisał/a:
Do pompki sprzegla - uklad hydrauliczny - jak najbardziej mozna wlac DOT4.



Arghhh! Pomieszałem pompkę sprzęgła ze skrzynią :/ Sorki za wprowadzenie w błąd i dzięki za poprawkę.

sniffer1980 - Nie Cze 21, 2009 19:48

Witam. Mialem podobne objawy z biegami, bardzo ciezko mi bylo wrzucic jedynke- pedal sprzegla byl bardzo wysoko. Czasem kilka dni spokoju i biegi wchodzily luzno a potem kilka kolejnych ,ze do szalu mnie doprawadzaly proby wrzucenia jedynki na swiatlach. Objawy az do ostatniego czawartku, kiedy na skrzyzowaniu pedal wpadl do srodka i przestal wysprzeglac. Teraz prawie za kazdym razem na postoju przestaje mi wysprzeglac i silnik gasnie ,zeby zaczal wysprzeglac to musze podciagnac pedal stopa do gory i wcisnac raz jeszcze ,wtedy mam sprzeglo. Myslicie,ze plyn dot4 pomoze? czy raczej powinienem szykowac sie na wymiane wysprzeglika i pompy sprzegla? Jutro jade do mechanika
zip - Nie Cze 21, 2009 19:54

ale u mnie sprzęgło chodzi normalnie znaczy ciężej niż w innych samochodach ale czytając forum dużo osób pisało że ten typ tak ma więc to może coś ze skrzynią
sniffer1980 - Nie Cze 21, 2009 20:12

u mnie tez chodzilo normalnie- a problem z biegami mialem, musialem dwa razy wcisnac czasem pedal by wlaczyc jednynke a czasem weszla ciezlo. Ale w czwartek juz sprzeglo przestalo chodzic normalnie. Podjerzewam ,ze to byly pierwszy objawy wysprzeglika lub pompy, bo z tego co czytalem na brytyjskim forum to ludzue tez mieli takie objawy a zaraz potem padala pompa albo wsyprzeglik. Ja mam 45- ke diesla ,ale chyba w 75-ce jest ta sama skrzynia w dieslu i sprzeglo hydrauliczne..
MiReK - Nie Cze 21, 2009 20:59

zip napisał/a:
biegi a przede wszystkim 1 i wsteczny ciężko wchodzą chociaż czasem mniej to odczuwam


Miałem dokładnie to samo,wystarczyło dolać płynu do pompki sprzęgła.

zip napisał/a:
jak silnik jest zgaszony to biegi leciutko wchodzą


Dokładnie tak samo było u mnie,płyn w pompce

sniffer1980 - Nie Cze 21, 2009 21:07

hmm.. wiec mi chyba dolanie nie pomoze... :( :(
MiReK - Nie Cze 21, 2009 21:15

sniffer1980 napisał/a:
hmm.. wiec mi chyba dolanie nie pomoze... :( :(


Nie mo co"chybać"tylko trzeba spróbować.Jeśli nie pomoże dolanie płynu,to wtedy trzeba szukać innej przyczyny,padła pompka albo wysprzęglik

Rowan - Nie Cze 21, 2009 22:02

sniffer1980, tu może być problem, bo nie wiem jaki układ jest w R45 i jeśli jest tam hydrauliczne sprzęgło, no to będzie zbiorniczek gdzieś osobny, albo jest linka, nie mam pojęcia, nigdy auta na oczy nie widziałem od strony mechaniki.
sniffer1980 - Nie Cze 21, 2009 23:09

w R45 sprzeglo jest hydrauliczne i zbiorniczej jest pondobno te gdzies w okliceac peadlu sprzegla
apples - Nie Cze 21, 2009 23:21

W R45 pompa sprzęgła jest taka sama chyba jak w Freelanderze, a jeżeli tak to podobno pasuje od Lanosa :grin:
sTERYD - Pon Cze 22, 2009 00:25

pompka w R45 jest taka jak w R400, (dużo dużo tańsza niż w 75 ;) ) a zbiorniczek jest pod skrzynką bezpieczników pod maską... trzeba te trzy śrubki odkręcić
Rowan - Pon Cze 22, 2009 07:57

sTERYD napisał/a:
pompka w R45 jest taka jak w R400, (dużo dużo tańsza niż w 75 ;) ) a zbiorniczek jest pod skrzynką bezpieczników pod maską... trzeba te trzy śrubki odkręcić

No właśnie tak mi się coś kojarzyło, że pod maską gdzieś. :roll:

sniffer1980 - Pon Cze 22, 2009 13:20

wlasnie tam zajrzalem- mokro :-) zdaje sie ,z problem rozwiazany, kupie wiec tylko pompke :)
zip - Pon Cze 22, 2009 18:39

gdzie jest dokładnie zbiornik tej pompki, i tak na uboczu czy długo się wymienia filtry bo drogo chcą za wymianę
Rowan - Pon Cze 22, 2009 21:44

zip napisał/a:
gdzie jest dokładnie zbiornik tej pompki

Na forum znajdziesz mnóstwo tematów opisujących problem.
zip napisał/a:
tak na uboczu czy długo się wymienia filtry bo drogo chcą za wymianę

Zależy które.... Np. powietrza, to kilka śrubek imbusowych i po kłopocie, kabinowy, no to trochę jest, ale idzie sobie poradzić, paliwa też łatwo, a oleju to z olejem nich Ci wymienią.

mimo66 - Wto Cze 23, 2009 08:33

Zbiornik pompki sprzęgła jest w kabinie nad pedałem sprzęgła, musisz się wśliznąć w okolice pedałów i na pewno ją znajdziesz.
Dobrze by było zdemontować panel z przełącznikami świateł pozycyjne/mijania po lewej stronie, będziesz miał lepszy dostęp i widoczność.
Odkręć pokrywkę wyjmij gumowy kapturek ze środka i strzykawką dolej DOT4.

Ps. Na początku podłóż jakąś szmatkę pod spód i dopiero dolewaj, zakręcaj itp.

:wink:

thorgalxxx - Pią Lip 22, 2011 21:44

Witam

Podepnę się pod temat. Gdzieś tam pisałem o wymianie sprzęgła i o mojej nieszczęsnej pompie sprzęgła, ale to wszystko daje radę. Mam problem ze zmianą biegów od samego początku. Chodzi o to, że jak jest zimno to ciężko wchodzi 1,2 i czasami 3. Ale jak pojeżdżę z 10 min to wszystko jest ok. Jak jest ciepło nie ma problemu. To może być olej w skrzyni???

Pozdrawiam

warlock - Sob Lip 23, 2011 08:36

Witam.
Podepne sie takzep od temat.
Wymienilem wysprzeglik, oringi w pompce i jakis czas chodzilo ok.
W skrzyni mam swiezy olej. 500km na nim przejechalem.
Zauwazylem takze ze spadla temperatura i nie wchodza mi biegi.
Na poczatku 1 mi ciezko wchodzilo a dzisiaj to prawie wogole mi nic nie wchodzi.
Co ciekawe jak mam zapalony silnik wystepuja problemy. Wylaczam zaplon. Moge zmieniac plynnie biegi. Jak w bije 1 i zapale silnik to nie moge wybic tego biegu.
Co moze byc nie tak? Docisk?
Sprzeglo lapie mi nisko.

apples - Sob Lip 23, 2011 08:55

warlock napisał/a:
Co moze byc nie tak? Docisk?
Sprzeglo lapie mi nisko.
Pompka sprzęgła
warlock - Sob Lip 23, 2011 09:03

apples napisał/a:
warlock napisał/a:
Co moze byc nie tak? Docisk?
Sprzeglo lapie mi nisko.
Pompka sprzęgła

Dzieki WIELKIE!