Zobacz temat - [rover 45] klucz z immobilajzerem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 45] klucz z immobilajzerem

yagher - Wto Cze 23, 2009 13:47
Temat postu: [rover 45] klucz z immobilajzerem
Witam
mam problem typu ze posiadam tylko 1 klucz z immobilajzerem .. gdzie jestem w stanie dorobic 2 i ewentualnie pilot do tego .. jakie to sa koszta ?

Lechos - Wto Cze 23, 2009 14:07

Pilot odblokowuje immo a nie kluczyk;)
O pilotach i ich programowaniu masz TUTAJ
Co do kluczyka to surowke mozesz nabyc TU i dorobic.

magneto - Wto Cze 23, 2009 14:19

użytkowik forum michone programuje piloty.Ma nawet na ten temat informacje w stopce.
yagher - Wto Cze 23, 2009 14:37

dobrze wiedziec bo bym szukal winy w kluczyku:)

dorobilem kluczyk normalny bez surowca ktory mi pasuje kreci stacyjka tylko nie odpala na ale to juz wiem ze dlatego bo brak pilota ..czy moze to inna przycyzna ?

Paul - Wto Cze 23, 2009 14:40

yagher napisał/a:
dlatego bo brak pilota
I to je ono ;p (jakby Czech powiedział) :D
Lechos - Wto Cze 23, 2009 14:40

na 100% brak pilota w poblizu
namiko - Wto Cze 23, 2009 20:55

yagher, pozdrawiam :hejka: kolegę mojego R a brata bliźniaka R mojego ojca. Jak zobaczysz gdzieś R45 w kolorze Steel Blue Mica to on. Z tego co zaobserwowałam na ulicach, to jest tylko taki jeden R45 w Toruniu.

Ja jechałam po drugiego pilota do Nowego Miasta nad Wartą. Do PHJowi. Do Michone jest chyba trochę dalej. Powiem Ci tylko, że gdybym miała to robić jeszcze raz to pojechałabym do Warszawy. Najlepsza trasa i najszybciej. Niby do Nowego Miasta jest mniej bo 160 km, a do Warszawy 200, ale droga - fatalna. Prawie 3 i pół godziny jazdy. Nie pamiętam tylko jak nazywa się ten kto ma T4 w Warszawie, ale pewnie zaraz ktoś poda linka.

Ciufa - Wto Cze 23, 2009 21:33

namiko, o to ci chodziło?
http://www.ecc.pl/startowa.htm

sTERYD - Sro Cze 24, 2009 01:40

chyba raczej o to:
http://www.roverki.pl/gar...%20Stanis%B3... ;)

yagher - Sro Cze 24, 2009 07:34

Witam i rowniez pozdrawiam,
moj tez jest jedynym egzemplarzem w toruniu a kolor to paryski blekit:)
Dzieki za pomoc :)

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 08:24 ]
a powiedzcie mi jeszcze czy jak zgubie tego jedynego pilota to jest ktos w stanie dorobic mi 2 do auta bez jezdzenia ?:)bo nie wiem czy jest sens wydawac kase ..

PTE - Sro Cze 24, 2009 08:42

yagher napisał/a:

a powiedzcie mi jeszcze czy jak zgubie tego jedynego pilota to jest ktos w stanie dorobic mi 2 do auta bez jezdzenia ?:)bo nie wiem czy jest sens wydawac kase ..


Jeżeli nie znacz kodu odblokowującego immobiliser, to jedynie pod warunkiem, że ten ktoś przyjedzie do Ciebie z TestBookiem/T4 :smile:

Paul - Sro Cze 24, 2009 08:47

PTE napisał/a:
Jeżeli nie znacz kodu odblokowującego immobiliser, to jedynie pod warunkiem, że ten ktoś przyjedzie do Ciebie z TestBookiem/T4
Znajomość kodu niczego nie zmienia :(
MUSI być w jednym miejscu: auto, wszystkie piloty, Testbook lub T4 :P :)

yagher - Sro Cze 24, 2009 08:50

to w takim razie trzeba robic
dzieki :)

PTE - Sro Cze 24, 2009 09:39

Paul napisał/a:
PTE napisał/a:
Jeżeli nie znacz kodu odblokowującego immobiliser, to jedynie pod warunkiem, że ten ktoś przyjedzie do Ciebie z TestBookiem/T4
Znajomość kodu niczego nie zmienia :(
MUSI być w jednym miejscu: auto, wszystkie piloty, Testbook lub T4 :P :)


Chodziło mi o to, ze znając kod nawet mimo utraty pilota możesz dojechać do warsztatu który zaprogramuje Ci nowy.

Tak czy inaczej ja bym dorobił drugiego pilota i sczytał kod.

Mariusz418 - Sro Cze 24, 2009 10:41

witam

nie ma problema by do piernikowa dojechac więcej chętnych to się pojawię bo mam rodzinke

pozdrawiam

yagher - Sro Cze 24, 2009 12:08

w takim razie zapraszam :) do rodzinki mozna nawet bez chetnych wpasc:)
a jaki koszt pilota z zaprogramowaniem ?

namiko - Sro Cze 24, 2009 20:35

mariusz418!!! To o niego w Warszawie mi chodziło!!!! :mrgreen:
Zapraszamy do Torunia. :papa:

yagher - Pią Cze 26, 2009 07:17

czyli jesli nie znam kodu immo i zgubie pilot .. to mimo tego jesli ktos przyjedzie do mnie z urzadzeniem jest wstanie mi zaprogramowac nowego pilota ?
namiko - Pią Cze 26, 2009 07:35

yagher napisał/a:
czyli jesli nie znam kodu immo i zgubie pilot .. to mimo tego jesli ktos przyjedzie do mnie z urzadzeniem jest wstanie mi zaprogramowac nowego pilota ?

Tak. Tylko, że z tym przyjeżdżaniem nie jest tak prosto. Zazwyczaj kiedy coś nam się psuje to akurat:
- jest weekend/
- wszyscy wyjechali/
- T4 jest potrzebny i umówiony gdzieś indziej*
(* niepotrzebne skreślić :wink: ).
Dlatego lepiej wcześniej postarać się o drugiego działającego pilota i odczytać kod. Jak masz kod, to i pilot Ci niepotrzebny. Tylko, że wtedy auto łatwiej ukraść.... :razz:

yagher - Pią Cze 26, 2009 14:09

dzieki :) ja sie wstrzymam w takim razie z nowym jak jeszcze jeden mam a zgubic go nie zamierzam :)
edzior77 - Nie Sie 09, 2009 12:37

hmm .... tak czytam i czytam .... a ja mam taki numerek ... mam roverka 200 z 98, niedawno go zakupiłem i podobno jest z imobilaizerem... lecz w zestawie dostałem tylko jeden kluczyk bez pilota ... z racji tego że moja kochana żona często gupi rzeczy małe, z przezorności dorobiłem kluczyk w zwykłym punkcie dorabiania kluczy .. autko odpala, dioda na desce rozdzielczej miga po zamknięciu centralnego.. niech mi ktoś wytłumaczy jak to wszystko działa ? co muszę zrobić żeby wszystko uporządkować? tzn dwa piloty, kluczyki , działający imobilaizer...
musk19 - Nie Sie 09, 2009 12:53
Temat postu: Ja chętny na T4 w Toruniu
Jakby kolega mariusz418 przyjechał do piernikowa z T4 na badanie to ja też jestem chętny z moim R75 CDT 2000. Jestem z Bydg a to żabi skok
Ciufa - Nie Sie 09, 2009 12:53

immo jest w pilocie, nie w kluczyku

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 12:54 ]
musk19, czerwony kolor jest zarezerwowany dla administracji

yagher - Pon Sie 10, 2009 07:20

auto odpala nawet wtedy kiedy nie masz pilota?

wydaje mi sie ze wszystko jest ok .. nie pamietam jak dokladnie ale u mnie dioda tez miga .. po prostu chyba zalacza sie alarm :)

Hans30 - Pią Paź 02, 2009 11:56
Temat postu: immo
zamaista latać z testbookiem można zawsze immo wyłączyć dwie min roboty zworka na rozrusznik i pali na dotyk pilot już wtedy tylko za central odpowiada
PHJOWI - Pią Paź 02, 2009 12:23

45 nie odpali , na zworkę tam ecu silnika blokuje pompę wtryskową i koniec, jak gdyby było tak łatwo to każdy by tak robił , taki manewr można zrobić w 200/400 ze słabszym dieslem.
jackrover200 - Sob Gru 31, 2011 10:40

witam serdecznie kupilem niedawno roverka 200 z 99 chcialem wymienic baterie w pilocie nie mialem orginalnej to dalem 2 chudsze wiec napiecie dalem ok6v a powinno byc tylko 3v czy uszkodzilem tym pilota pilot zamyka i otwiera auto rozrusznik kreci lecz nie odpala prosze o pomoc... co moge zrobic by uruchomic auto... :?:
Ciufa - Sob Gru 31, 2011 11:56

synchroziwoales pilote przez pieciokrotne wcisniecie guzika otwierania ? musisz stać bardzo blisko auta
szoso - Sob Gru 31, 2011 12:00

Ciufa napisał/a:
synchroziwoales pilote przez pieciokrotne wcisniecie guzika otwierania ?

skoro zamyka i otwiera to jest synchronizacja, jakby jej nie było to by pilot nie działał

Ciufa - Sob Gru 31, 2011 12:43

czyżby ;> mi działa zawsze bez synchronizacji a odpalić sie nie da :ok:
szoso - Sob Gru 31, 2011 13:08

a u mnie nie
w starszych Roverach jest inaczej niż u ciebie, pewnie masz pilot jajko w dodatku

Ciufa - Sob Gru 31, 2011 14:10

szoso napisał/a:
pewnie masz pilot jajko w dodatku
:taa: