Zobacz temat - [R620] Wymiana przedniej tarczy hamulcowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wymiana przedniej tarczy hamulcowej

TaZ94 - Czw Cze 25, 2009 20:17
Temat postu: [R620] Wymiana przedniej tarczy hamulcowej
Potrzebuję jakiegoś poradnika do wymiany tarczy hamulcowej w wyżej wymienionym modelu.
Dokładnie chodzi o samo zdjęcie starej tarczy.


Temat założyłem w imieniu swojego taty.Po prostu nie wie jak zdjąć tą tarczę.

Mix - Czw Cze 25, 2009 20:21

Na początek polecam pobrać RAVE -Link. Znajdziesz tam odpowiednie schematy i opis procedury wymiany.
blue827 - Czw Cze 25, 2009 20:42

bardzo lubię ten link >>click , he he :lol:
zuber84cool - Pią Cze 26, 2009 00:42

Kurczę jest trochę dłubania przy wymianie tarcz ale trochę chęci i zdolności manualnych i można sobie poradzić samemu ja tego jeszcze nie przerabiałem przy R600 ale swego czasu zrobiłem cały zawias wraz z hamulcami w poprzednim samochodzie więc tu też nie powinno być problemu.
darek_rajca - Pon Lis 12, 2012 18:35

Witam panowie, czyli reasumując z tego co zaobserwowałem na ilustracjach z linku powyżej nie da się wymienić tarcz bez łożysk?
Kruchy - Pon Lis 12, 2012 19:49

To zależy od stanu łożyska i sposobu zdejmowania tarczy. Jeżeli łożyska są w dobrym stanie, zdemontuje się zwrotnicę i ściąga tarczę umiejętnie ściągaczem, to łożyska powinny się nie rozpaść ;)
carlo - Czw Lis 15, 2012 21:12

Przerabiałem ten temat ostatnio.
Naprawdę polecam wymianę tarcz oraz łożysk za jednym podejściem.
Robiłem tą robotne dwa razy najpierw tarcze klocki a po tygodniu łożyska, bo zaczęły huczeć.
W razie pytań proszę o info na mail kar72@wp.pl. Mogę przesłać też procedurę demontażu oraz montażu z ilustracjami.
Wszystko do zrobienia samemu bez konieczności podnośnika, kanału.

[ Dodano: Czw Lis 15, 2012 21:12 ]
W razie W mogę załatwić też części w dobrej cenie.
Ja założyłem tarcze i klocki Boscha oraz łożyska kanaco podobno pierwszego montażu.
Zmieniłem też przy okazji dolne sworznie marki 555.