Zobacz temat - [R75] Brak zasilania w gnieździe od zapalniczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak zasilania w gnieździe od zapalniczki

corneloas - Nie Lip 05, 2009 12:36
Temat postu: [R75] Brak zasilania w gnieździe od zapalniczki
Witam ostatnio chce podłączyć nawigacje do ladowania i nie mam zasilania w gniazdku od zapalniczki przejrzałem wszystkie mi znane bezpieczniki i nic wszystko w pozadku zaden niespalony z zasilania dalej niema.

Wiem ze kilka tygodni wczesnie wkladalem taka nieorginalna ladowarke do Noki i cos az zaiskrzyło tam w gniazdku i od tamtad nie uzywalem tego.

a teraz juz niedziala..

Moze ktos wie jaka to mozye byc przyczyna ?? czy sa jeszcze jakies ukryte bezpiecznkinki ITP.

Vesper416 - Nie Lip 05, 2009 12:49

Sprawdz kable moze sie upalily albo poluzowaly
se7en86 - Pon Lip 06, 2009 23:22

Jesteś pewien, że bezpiecznik jest cały? Sprawdź jeszcze raz dokładnie tutaj pod nogami pasażera, w pierwszym rzędzie 5 od końca to jest chyba, niebieski moc 15. Ja miałem ten sam problem ze nie miałem prądu w zapalniczce. Zmiana bezpiecznika pomogła.
Dziadek - Wto Lip 07, 2009 08:09

Sam dostęp do gniazda jest przewalony,ale przewody są dosyć grube.Możliwe,że jest tam jakaś wtyczka,której nie widziałem.Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki.
SeniorA - Wto Lip 07, 2009 08:28

se7en86 napisał/a:
w pierwszym rzędzie 5 od końca to jest chyba,
czwarty
corneloas - Czw Lip 09, 2009 22:19

Ok juz mam byl jakis poluzowany kabelek za skrzynka z bezpiecznikiami.
haszczyc - Pon Maj 21, 2012 19:06

koledzy u mnie jest dziwny problem otóż zapalniczka działa ale właśnie działa non stop nawet jak wyciągnę kluczyk i zamknę samochód to zasilanie dalej idzie z zapalniczki... trochę irytuje gdyż prąd pobiera mam parę pierdół do zapalniczki podłączone...
dukat11 - Pon Maj 21, 2012 19:56

haszczyc napisał/a:
koledzy u mnie jest dziwny problem otóż zapalniczka działa ale właśnie działa non stop nawet jak wyciągnę kluczyk i zamknę samochód to zasilanie dalej idzie z zapalniczki... trochę irytuje gdyż prąd pobiera mam parę pierdół do zapalniczki podłączone...


Może przekaźnik się skleił

haszczyc - Nie Lip 29, 2012 18:40

dukat11, tzn? gdzie tego przekaźnika szukać ? liczę na pomoc bo dalej nie wiem co zrobić .... a wkurza mnie to że zawsze muszę odłączać zasilanie przy wysiadaniu ... czekam na pomoc
dukat11 - Czw Sie 02, 2012 14:45

haszczyc napisał/a:
dukat11, tzn? gdzie tego przekaźnika szukać ? liczę na pomoc bo dalej nie wiem co zrobić .... a wkurza mnie to że zawsze muszę odłączać zasilanie przy wysiadaniu ... czekam na pomoc


Mam dla ciebie złe wieści gdyż księgowy zadziałał w 2003r i usunięto przekaźnik zapalniczki i podłączono bezpośrednio do akumulatora.

15th January 2003 / from VIN 279844 – 75 & ZT
Deletion of the cigar lighter relay, feed now had to come directly from the battery via fuse 3 (15 amp) in the passenger compartment fuse box.

haszczyc - Czw Sie 02, 2012 19:08

dukat11, czyli reasumując zapalniczka jest non stop załączona w roverach po 2003 roku?

[ Dodano: Czw Sie 02, 2012 19:08 ]
dukat11, fakt masz racje nie ma przekaźnika potwierdziłem to u paru forumowiczów co mają też po lifcie, co w takim wypadku zrobić ?

Alex_Tom - Czw Sie 02, 2012 21:13

haszczyc napisał/a:
co w takim wypadku zrobić ?

W ostateczności tajny pstryczek na kabelku gdzieś :mrgreen:
Wiem, że to od pada ale tak napisałem.

A nie dałoby rady np. uciąć tą zapalniczkę i podłączyć pod coś co wyłącza się wraz z przekręceniem kluczyka z 1 na 0.. czy nawet z 2 na 0

haszczyc - Czw Sie 02, 2012 21:54

Coś będę musiał pomyśleć bo chce podłączyć kamerę rejestrująca obraz, lodówkę itp i nie chce za każdym razem podłączać i odłączać urządzenia, mówiąc jaśniej strasznie to uciążliwe jest...
dukat11 - Czw Sie 02, 2012 23:30

haszczyc napisał/a:
dukat11, fakt masz racje nie ma przekaźnika potwierdziłem to u paru forumowiczów co mają też po lifcie, co w takim wypadku zrobić ?


przeciąć obwód zasilania zapalniczki i podłączyć przekaźnik, a wysterowanie z innego urządzenia które działa po włączeniu zapłonu np radio.