Zobacz temat - [r400rt 1.6 16v 98r]Jakby łozyska z tyłu a jednak nie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400rt 1.6 16v 98r]Jakby łozyska z tyłu a jednak nie.

dzelo23 - Pon Lip 06, 2009 22:39
Temat postu: [r400rt 1.6 16v 98r]Jakby łozyska z tyłu a jednak nie.
Witam ponownie. Szukałem i nie znalazłem więc pisze.
Otóż zaczęło mi huczeć z tyłu auta, myślę sobie: łożysko w prawym tylnym kole i tu zonk. Zdjąłem koła (sprawdziłem jedną i drugą stronę) łożyska pracują cicho, ale podczas jazdy huczy ; założyłem zimowe opony z kołami i jest super, cicho. No to sprawdzam opony letnie i tu jest problem. Po jednej i drugiej stronie opony w jednym tylko miejscu są niższe (tak jak by je na ręcznym ciągnąć bardzo długo).
Co to może być? Dodam ze wszystko zaczęło się ze 3 dni temu i bardzo szybko się nasila(nie chcę też zniszczyć zimówek). Czy to może być :?: wina zawieszenia?

sTERYD - Wto Lip 07, 2009 00:09

a jak się mają amortyzatory... nie czujesz podskakiwania mimo, że na stacji diagnostycznej pokazuje to 70%... ??
oczywiście zakładamy, że felgi są proste i nie było problemów z wyważeniem z cyklu "dało się wyważyć, ale musieliśmy założyć półkilowy odważnik z jednej strony"... ??

[ Dodano: Wto Lip 07, 2009 00:10 ]
aha i najważniejsze napisz co to za opony??
jak np. michelin energy to szumią i musisz się z tym pogodzić :/

dzelo23 - Wto Lip 07, 2009 06:23

Wszystko było ok. Amortyzatory faktycznie po70% ale nic nie skacze, nie wali i nie sutka. Felgi proste i wyważone bez problemów. Dziś jeszcze na stacje podjadę i sprawdze całe zawieszenie. Koła wyważę i zobaczę czy nadal jest ok. A opony to Dunlop sport 01.

[ Dodano: Wto Lip 07, 2009 17:10 ]
Witam. Już po wizycie na stacji diagnostycznej, zawieszenie sprawne. Za to gorzej z oponą.
Wulkanizator sprawdził jedna dobra a druga za złom się nadaje, dostała guza(nigdy czegoś takiego nie widziałem) na całej szerokości i przez to się starła. Dziwne :?: :?: . Tak czy siak trzeba szukać nowej bo koleś krzyknął mi za nową taką ponad 300pln.