Zobacz temat - [Rover400 hatch 1,4 '97r] ech te koła..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover400 hatch 1,4 '97r] ech te koła..

regis - Sro Lip 08, 2009 15:29
Temat postu: [Rover400 hatch 1,4 '97r] ech te koła..
Kiedys juz pisalem na ten temat, ale nadal nie udalo mi zdiagnozowac problemu. Moze tym razem ktos bedzie wiedzia lo co kaman ;] . No wiec po przejechaniu odcinka trasy- nie wazne czy mniejszego czy wiekszego, odzwywa sie szumienie w kolach. Na moj słuch brzmi to tak jakby klocki ocieraly o tarcze, aczkolwiek nie mam pojecia czymze to ocieranie jest spowodowane dokladnie. Po zatrzymaniu auta i postaniu nim powiedzmy z 10-15 min problem u staje, a potem od nowa to samo. Klocki i tarcze miale mwymieniane rok temu, bylem z tym rowniez u "szpeca" od kolek, niestety nie mogl mi pomoc.. przeczyscil sciski klocków, powiedzial ze tarcze i klocki mam ok, a tu DUPA :) Bede mega wdzieczny jesli ktos pomoze.
Pozdr

Fargo80 - Sro Lip 08, 2009 17:56

jesli idze o dziwne szumy to moj tata tak ma w astrze wymienil lozyska (moze i u ciebie to tez ten problem) ale szum nadal jest,
po sprawdzeniu wszystkiego w 99% obstawiamy na opony
niby bieżnik ok ale wiemy ze juz maja pare latek i one tak sobie szumia

szoso - Sro Lip 08, 2009 18:14

jeśli łożyska to by huczały cały czas a nie przestawały sobie na chwilę
Fargo80 - Sro Lip 08, 2009 18:54

no dobra szosownik, masz racje ale tak mi do łba strzelilo
ale opon nie ma co wykluczac zaobaczymy co regis, napisze na ten temat :grin:

szoso - Sro Lip 08, 2009 19:04

Fargo80 napisał/a:
ale opon nie ma co wykluczac

oczywiście że nie,opony też potrafią dokuczyć :smile:

krzych - Sro Lip 08, 2009 22:59

Jesli masz z przodu inne lacie niz z tyłu ,to sprobuj zamienic koła. :roll:Moze masz tez krzywe tarcze i po nagrzaniu sie zaczyna sie tarcie.Najlepiej rozgrzej mocno hamulce poczym podnies autko i pokrec kołem na sucho-zobaczysz wtedy co trze.Musisz to zrobic w miare szybko zeby hamulce za mocno nie ostygły.
regis - Czw Lip 09, 2009 15:52

To nie jest wina opon, z reszta tez sa do wymiany, ale na bank nie sa to opony ani lozyska. dzisiaj bylem u mechanika i powiedzial ze cos tam z zaciskami moze byc nie tak- powiedzial ze zrobi m ito w sobote... no zobaczymy ;] ale jakby kots wiedzial co mogloby tam tak "tegowac: to dalej czekam na info.

jak mechanior nie powoze to trzeba bedzie wymienic i tarcze i klocki ;] no ale kurde ile mozna? :)

Fargo80 - Czw Lip 09, 2009 16:37

dzis grzebiac w niecie znalezlem to

http://forums.mg-rover.or...ynes+pfd+manual

moze ci sie przyda
:cool: