Zobacz temat - [R200, 1.4Si, 96r.] mokro pod dywanikiem za kierowcą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200, 1.4Si, 96r.] mokro pod dywanikiem za kierowcą

Surwil87 - Czw Lip 09, 2009 18:26
Temat postu: [R200, 1.4Si, 96r.] mokro pod dywanikiem za kierowcą
Witam mam tydz rovera 200 i zauwazylem ze pod nogami pasazera za kierowca jest dziura w tapicerce a jak tam wkladam reke to czuc tam jakas substancje wodna i cala gabka jest mokra...., co to moze byc i skad sie takie cos wzielo, to nie jest beznyzna ani olej bo nei ma takiego zapachu.... pomocy bo nei wiem co robic :roll:
thef - Czw Lip 09, 2009 18:27

Proszę poprawić temat zgodnie z zasadami kącika.
Homi - Czw Lip 09, 2009 21:34

Sprawdź poziom płynu chłodniczego. Może to być rozszczelnienie nagrzewnicy, a ta ciecz to wylewający się z niej płyn chłodniczy.
Brt - Pią Lip 10, 2009 07:20

Odkrecić plastiki przy progach i podnieść dywanik i tapicerkę, że by siedostać do podłogi .... nastepnie zobaczyć którędy moze siędostawać woda (i czy to jest woda jak pisze Homi) następnie wysuszyć, uszczelnić ewentualne podejrzane miejsca i powinno pomóc. Często pod wpływem zmian temp skrapla się woda w auce (i pod dywanikami może być trochę wilgoci - warto raz do roku dla BHP podnieść dywaniki w ciepły dzień i dać odparować wilgoci) Najlepiej by było wyjąć fotel kierowcy, wtedy jest dobry dostęp, ale trzeba odpiąć wcześniej akumulator, później napinacze - kostka i żółty kabelek pod fotelem i wtedy można odchylić pół dywanika :ok: Sprawdziłbym jeszcze czy folie w drzwiach od wewnątrz są całe i szczelne i czy w ogóle są ;) AAA i jeszcze warto by było popatrzyć, czy msz szczelny wężyk od tylnergo spryskiwacza oraz czy pod listwami w rynienkach dachowych czasem nie ma przecieku (były takie przypadki)
kayunia - Sob Sie 07, 2010 14:00

Mam ten sam problem ;-/ Prawdopodobnie po wizycie u mechanika , ktory rozkrecil mi drzwikierowcy i duza czesc tapicerki auta teraz po deszczu mam zalana lewa strone samochodu. Stoi woda -bardzo duzo wody za siedzeniem kierowcy, podnioslam
"wykladzine" z przodu i wszystko jest kompletnie zalane, gabki nasiąkniete cale woda, leje sie caly czas :(

secio - Sob Sie 07, 2010 19:44

kayunia napisał/a:
Stoi woda -bardzo duzo wody za siedzeniem kierowcy, podnioslam
"wykladzine" z przodu i wszystko jest kompletnie zalane, gabki nasiąkniete cale woda, leje sie caly czas :(


W avatarze widze że masz szyberdach.
Polecam zapoznanie się z moim problemem w tym temacie i jego rozwiązaniem.
Powodzenia! ;)

Pzdr,
Mariusz