Zobacz temat - [R75] Dymienie przy ruszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dymienie przy ruszaniu

mdw12 - Pią Lip 10, 2009 08:23
Temat postu: [R75] Dymienie przy ruszaniu
Witam i mam pytanie , jezdze roverkiem juz dwa lata i wszystko bylo dobrze , od trzech dni zauwarzylem ze przy ruszaniu czasami puszcza czarny dymek , moze ktos wie od czego to moze byc . Pozdrawiam
Colin1488 - Sob Lip 11, 2009 17:17

Może to być od wtryskiwaczy lub jednego, może już jego żywot się kończy.Może od niewłaściwej (zbyt dużej) dawki paliwa.
pajda - Sob Lip 11, 2009 17:24

ja bym obstawial to co Colin1488, moze miales chiptuning ?(jezeli masz zle dobranmape (za duzo mocy-za duza mieszanka)) wtedy zwieksza sie dawke paliwa, a dymienie z rury ma miejsce przy kazdym wcisnieciu gazu
krzych - Sob Lip 11, 2009 19:19

A moze turbinka juz swoje oddaje :?:
mdw12 - Sob Lip 11, 2009 19:47

nie ma zadnego czipa a to dymienie jest tylko przy ruszaniu i to nie zawsze , w czasie jazdy i przyspieszania nie ma zadnego dymka , moze dlatego ze jezdze ostatnio na krutkich odcinkach i nie zozgrzewa sie za dobrze
apples - Sob Lip 11, 2009 21:13

Forum BMW - główna przyczyna dymienia jest zawalony filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej - ostatnio omawiany na forum. :grin:
Dam-Kam - Sob Lip 11, 2009 22:17

mdw12, najłatwiej będzie posłuchać rady Colin'a1488 i wziąść pod lupę wtryski. Mi swego czasu dymił na czarno przy ruszaniu na wstecznym a złożyło się to tak, że akurat byłem po chipie więc myślałem, że to był powód. Po wlaniu preparatu do czyszczenia wtrysków (dodatek do paliwa) dymienie przestało :) Teraz jestem po jeszcze mocniejszym chipie i przy ruszaniu nie ma dymka.
Jakie paliwo tankujesz ?? Może zatankowałeś gdzie indziej niż do tej pory ;> Pod moją nieobecność w domu zatankowali mi R w "swojskiej" stacji i jak przyjechałem zastanawiałem się co się dzieje tak kopcił przy przyśpieszaniu (nawet bez obciążenia puszczał dymka) ?? !! Dopiero jak mi powiedzieli gdzie zatankowali to wlałem też ten środek i przestało :)

mdw12 - Nie Lip 12, 2009 15:45

Dam-Kam, dzieki kupie jakis dodatek do paliwa i moze mu przejdzie . A jesli chodzi o tankowanie to tylko schel albo stat-oil
PHJOWI - Nie Lip 12, 2009 20:00

byle jaki komp z dobrą diagnozą i podglądać parametry wtrysku , wiadomo potem który leje za dużo , ale dymienie to także układ recylkulacji spalin, zafajdaczony i podobny efekt.
karol4280 - Nie Lip 12, 2009 22:41

lub katalizator zapchany i terz tak zrobi czasami ale nie zawsze
haszczyc - Nie Mar 18, 2012 20:09

nie będę zakładać nowego tematu ale dziś rozkręciłem tą osłonę górna silnika i jak odpaliłem auto to zauważyłem dymek spalin hmm http://youtu.be/b8UMRNJle1k później przy kolejnych uruchomieniach już go nie zauważyłem ?
sash997 - Nie Mar 18, 2012 20:44

jaki zapach??spalin czy przypalonego oleju?
Rowan - Pon Mar 19, 2012 08:10

haszczyc, tak jakby gdzieś z turbiny, kolektora... :roll: Łącznik elastyczny jest chyba troche dalej... Tak mi się przynajmniej wydaje. Musisz się dostać pod spód i obejrzeć wszystko tam od strony turbiny.