Zobacz temat - [r400] pali żarówki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400] pali żarówki

Drill - Sob Lip 11, 2009 23:33
Temat postu: [r400] pali żarówki
Witam. W moim nowym nabytku mam pewien problem - pali mi żarówki - od podświetlenia deski rozdzielczej/zegarów po lampy zewnetrzne,

Miałem wypalona 1 zarówke od wstecznego i na zegarach. Zarówke od wstecznego wymieniłęm. Dziś spalil sie lewy stopu, prawy przedni kierunek i cała deska rozdzielcza i wsteczny. ;/

Co może być przyczyna? wszystkie bezpieczniki sa sprawne i wymienione na takie jakie miały byc (wczesniejszy własciciel wkładał je chyba do woli)

krzych - Sob Lip 11, 2009 23:35

Sprawdz jakie masz napiecie ładowania :roll:wsteczny spalił sie ten ktory wymieniłes czy drugi
Drill - Sob Lip 11, 2009 23:42

spalil sie ten sam, jutro sprawdze jakie napięcie (prrzynajmniej bede mial pretekst wreszcie by kupic miernik :P ) jakie powinno być napięcie ładowania?
krzych - Sob Lip 11, 2009 23:46

W przedziale 13.8-14.4v :roll:
luqar - Nie Lip 12, 2009 12:29

Ja miałem dawno temu tak samo, ale w Polonezie. Nie wiem czy w Rover-kach jest tak samo, ale może ci to coś pomoże.
Przy wkładaniu wstecznego przy skrzyni biegów był włączany czujnik, który zapalał światła cofania. Działało to na zasadzie wciśnięcia przez jakiś element wystający w skrzyni trzpienia w tym czujniku. Okazało się, że izolacja przewodów wychodzących z tego czujnika była poprzecierana i za każdym razem jak wkładałem wsteczny, robiło się ciemno na desce rozdzielczej (był to ten sam bezpiecznik).