Zobacz temat - [416 si]Klima i Katalizator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416 si]Klima i Katalizator

dulis1 - Sro Lip 15, 2009 20:12
Temat postu: [416 si]Klima i Katalizator
Mam dwa pytanka.Nagle w moim roverku przestała chłodzić klimatyzacja.Miesiąc temu była napełniana.Przed napełnieniem była wymiana parownika i sprężarki na używki.Po napełnieniu wszystko było ok.teraz sprężarka się załancza a klima nie chłodzi .Co może być przyczyną?Druga sprawa to jak sprawdzić czy katalizator jest dobry.samochód zaczął wydaje mi się głośniej chodzić,a nie zaobserwowałem żadnej dziury.Czy mógł się wypalić katalizator,jak to sprawdzić?
faecd - Sro Lip 15, 2009 22:04

dulis1, co do klimy to moze gdzies masz jakas mikro nieszczelnosc (np na oringach tych gumowych) i uciekl Ci czynnik badz jezdzisz duzo, uzywasz namietnie klimy i sie skonczyla juz:P
kasjopea - Sro Lip 15, 2009 22:24

dulis1, po pierwsze proszę rozdzielać takie tematy. Jak ktokolwiek ma coś później znaleźć za pomocą szukajki, jeśli wrzucać w jeden temat dwie tak różne sprawy :roll: .
Po drugie proszę używać spacji, bo kiepsko się czyta takie pisanie ciągiem.

dulis1 - Pią Lip 17, 2009 05:31

kasjopea dziękuję za wyczerpującą odpowiedż!
PTE - Pią Lip 17, 2009 08:33

faecd napisał/a:
dulis1, co do klimy to moze gdzies masz jakas mikro nieszczelnosc (np na oringach tych gumowych) i uciekl Ci czynnik badz jezdzisz duzo, uzywasz namietnie klimy i sie skonczyla juz:P


Jakby uciekł mu czynnik, to nie włączałaby się sprężarka - presostat umieszczony w osuszaczu nie zamknąłby obwodu. Chyba że jakiś "spec" zwarł go na krótko...

Może ta "nowa" używana sprężarka jest jednak do bani?

dulis1 - Pią Lip 17, 2009 21:02

Mam rozumieć,że chodzi ale nie spręża,tak?
PTE - Pią Lip 17, 2009 21:48

Tak.
kasjopea - Nie Lip 19, 2009 15:41

dulis1, Twoja ironia jest zupełnie zbędna :/