Zobacz temat - [R25] w środku coś skrzypi..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] w środku coś skrzypi..

HuMaX - Czw Lip 16, 2009 23:12
Temat postu: [R25] w środku coś skrzypi..
Witajcie!
Od jakiegos czasu w srodku podczas jazdy na wiekszych i mniejszych dziurach cos z tylu mi skrzypi.. jakby jakis plastik.. wczesniej zamek od klapy sie odkrecil i wystarczylo go przykrecic i byl spokoj.. teraz znowu cos zaczelo skrzypiec, co to moze byc? moze mieliscie tak w swoich autach?

licze na odpowiedz i pomoc

pozdraiwam!

lineumaciel - Pią Lip 17, 2009 08:34
Temat postu: Re: [R25] w środku coś skrzypi..
HuMaX napisał/a:
Witajcie!
Od jakiegos czasu w srodku podczas jazdy na wiekszych i mniejszych dziurach cos z tylu mi skrzypi.. jakby jakis plastik.. wczesniej zamek od klapy sie odkrecil i wystarczylo go przykrecic i byl spokoj.. teraz znowu cos zaczelo skrzypiec, co to moze byc? moze mieliscie tak w swoich autach?

licze na odpowiedz i pomoc

pozdraiwam!



W 25 skrzypi wszystko :-) . Proponuję na początek dociągnąć drzwi oraz tylną klapę.
Powinno być lepiej

spider666 - Pią Lip 17, 2009 09:04

Ja tak przy okazji jak różne rzeczy odkręcałem w aucie zauważyłem że w tym w porównaniu do innych marek bardzo lekko coś poprzykręcane śruby, nieraz dość duże i istotne. Chyba angielskie śniadanie, jajko na bekonie niewiele energii jednak daje.
lineumaciel - Pią Lip 17, 2009 09:07

spider666 napisał/a:
Ja tak przy okazji jak różne rzeczy odkręcałem w aucie zauważyłem że w tym w porównaniu do innych marek bardzo lekko coś poprzykręcane śruby, nieraz dość duże i istotne. Chyba angielskie śniadanie, jajko na bekonie niewiele energii jednak daje.



To samo było i u mnie

niuton - Pią Lip 17, 2009 10:31
Temat postu: Re: [R25] w środku coś skrzypi..
lineumaciel napisał/a:



W 25 skrzypi wszystko :-) . Proponuję na początek dociągnąć drzwi oraz tylną klapę.
Powinno być lepiej

Jak dokrecic klape? Tak samo jak drzwi? Jak mzoesz wspomoc jakims zdjeciem ze strzałkami:) Drzwi mi poszły bezproblemowo, ale za klape nie wiem jak sie zbarac...

A co do tematu, najprawdopodobniej drzwi, dokreca sie na "kabłonkach" i jest git a ajk nie to skrzypi niemiłosiernie.

lineumaciel - Pią Lip 17, 2009 10:54
Temat postu: Re: [R25] w środku coś skrzypi..
niuton napisał/a:
lineumaciel napisał/a:



W 25 skrzypi wszystko :-) . Proponuję na początek dociągnąć drzwi oraz tylną klapę.
Powinno być lepiej

Jak dokrecic klape? Tak samo jak drzwi? Jak mzoesz wspomoc jakims zdjeciem ze strzałkami:) Drzwi mi poszły bezproblemowo, ale za klape nie wiem jak sie zbarac...

A co do tematu, najprawdopodobniej drzwi, dokreca sie na "kabłonkach" i jest git a ajk nie to skrzypi niemiłosiernie.




W kalpie masz również taki kabłonek należy go przesunąć do dołu

HuMaX - Sob Lip 18, 2009 10:42

Jak to wyglada na klapie w ktorym miejscu?
lineumaciel - Sob Lip 18, 2009 10:56

HuMaX napisał/a:
Jak to wyglada na klapie w ktorym miejscu?



Jak otworzysz bagażnik spójrz do dołu ;-)

niuton - Sob Lip 18, 2009 13:54

szczerze to tak wąsnie myslałem ale nie byłem pewny czy to do ruszania jest.

Swoja droga mi w 2tce rzonuje cos w kalpie po prawej stronie (patrzac od tyłu) w słupku obok szyby na wysokosci połowy szyby. Jak stukne to cos sie tam niesie. Wkąłdałem tam reke (z trudem i skonczyło sie to okaleczeniami, juz raczka nie taka smukła) i nie ma tam nic przynajmniej do tego miejsca dokad byłem w stanie siegnac, a jedak se rezonuje. Ma tam kos takei tajemnicze dzwonienie?
Wygłsuenie R25 pozostawia naprawde wiee do zyczenia, ale maty na drzwiach i dokrecenie drzwi i tak sprawa cuda.

lineumaciel - Sob Lip 18, 2009 18:54

niuton napisał/a:
szczerze to tak wąsnie myslałem ale nie byłem pewny czy to do ruszania jest.

Swoja droga mi w 2tce rzonuje cos w kalpie po prawej stronie (patrzac od tyłu) w słupku obok szyby na wysokosci połowy szyby. Jak stukne to cos sie tam niesie. Wkąłdałem tam reke (z trudem i skonczyło sie to okaleczeniami, juz raczka nie taka smukła) i nie ma tam nic przynajmniej do tego miejsca dokad byłem w stanie siegnac, a jedak se rezonuje. Ma tam kos takei tajemnicze dzwonienie?
Wygłsuenie R25 pozostawia naprawde wiee do zyczenia, ale maty na drzwiach i dokrecenie drzwi i tak sprawa cuda.




W r25 nie jest tak źle, w clio to dopiero masakra jest ;-) . Słupek środkowy?, czy przedni od szyby?.

marcze83 - Sob Lip 18, 2009 19:37

niuton napisał/a:
a jedak se rezonuje. Ma tam kos takei tajemnicze dzwonienie?

no dokładnie ja mam to samo

lineumaciel - Nie Lip 19, 2009 10:15

marcze83 napisał/a:
niuton napisał/a:
a jedak se rezonuje. Ma tam kos takei tajemnicze dzwonienie?

no dokładnie ja mam to samo



wyjaśnijcie dokładnie gdzie bo nei mogę dojść o które miejsce wam chodzi

HuMaX - Nie Lip 19, 2009 10:19

Bede bardzo wdzieczny jak ktorys z Was zrobi zdjecie tego czegos, bo naprawde to skrzypienie i stukanie doprowadza mnie do szalu..
lineumaciel - Nie Lip 19, 2009 10:25

HuMaX napisał/a:
Bede bardzo wdzieczny jak ktorys z Was zrobi zdjecie tego czegos, bo naprawde to skrzypienie i stukanie doprowadza mnie do szalu..




hhehehe ja nawet nie wiem gdzie tobie skrzypi zrób zdjęcie okolicy i wstaw to powiem Ci co to może być

marcze83 - Nie Lip 19, 2009 10:50

na wysokości siłownika, tak jakby źle trzymał i klapa rezonowała w tej okolicy
lineumaciel - Nie Lip 19, 2009 11:04

marcze83 napisał/a:
na wysokości siłownika, tak jakby źle trzymał i klapa rezonowała w tej okolicy



tam za dużo nie ma, wiązka przewodów do zamka prawą stroną schodzi i nic więcej, chyba że który zatrzask od plastiku wpadł i lata

HuMaX - Nie Lip 19, 2009 11:41

gdzies w okolicy tylnej polki, silownikow czasem po prawej stronie z tylu cos tlucze w tym plastiku, mam MG ZR wersje 3 drzwiowa.. Gdzie te kablonki? mozecie zrobic zdjecia?
lineumaciel - Nie Lip 19, 2009 12:52

HuMaX napisał/a:
gdzies w okolicy tylnej polki, silownikow czasem po prawej stronie z tylu cos tlucze w tym plastiku, mam MG ZR wersje 3 drzwiowa.. Gdzie te kablonki? mozecie zrobic zdjecia?



Po 16 zrobię fotki i wstawię

Krzysi3k - Nie Lip 19, 2009 12:55

Jak coś stuka to zobacz czy spoiler nie jest obluzowany...
HuMaX - Nie Lip 19, 2009 22:37

Czekam na zdjecia ;))
lineumaciel - Pon Lip 20, 2009 08:05

no nie mogę wstawić zdjęć nie wiem czemu....
leszek95b - Pon Lip 20, 2009 08:52

Wracając do tych słabo podokręcanych śrub przez Anglików, to jakaś masakra jest.
Ok ostatniego poł roku coś mi delikatnie brzęczało/bzyczało czy jakby to tam nazwać :) w drzwiach kierowcy. Przy okazji zauważyłem, że od strony kierowcy i pasażera jak opuszczam/podnoszę szybę to nie idzie ona równo, czasami jakieś 2-3 milimetry jakby przesunięta jest ku przodowi auta. No ale nie był to problem i tak jeździłem.
W sobotę była ładna pogoda to zdjąłem boczki i zobaczyłem coś bardzo dziwnego. Siłownik od strony kierowcy miał prawie poodkręcane śrubki, wisiał sobie tak delikatnie na 1-2 zwojach tylko, przez to tak krzywo szła szyba. Oczywiście podokręcałem to, ale i tak nie jest idealnie, bo porozciągała się blacha przy tych otworach jak puszka z rybą przy otwieraniu jej nożem :)
Od Strony pasażera cały mechanizm trzymał się na 2 śrubach załapanych na prawie jeden zwój! Pozostałe śrubki leżały na dole między drzwiami a folią.
Dodam, że tapicerka była ściągana po raz pierwszy ... tak kiepsko skręcili to w fabryce i na naszych drogach wytłukło :)

Od skręcenia tego szyba idzie prosto ... no prawie :) No i nic nie brzęczy i dzwoni z tych drzwi.

Sory za taki długi wywód, ale myślę, że warto posprawdzać to u siebie i dokręcić zawczasu, bo potem blacha wokół otworów będzie poniszczona.

HuMaX - Pon Lip 20, 2009 10:26

Dzieki za kolejne wskazowki :))
Wstaw na www.imageshack.us lub www.fotosik.pl

lineumaciel - Pon Lip 20, 2009 11:20

Więc na dwóch zdjęciach masz kabłonek który należy obniżyć by klapa nie pracowała, na trzecim są plastiki które zdejmij i zobacz czy nić tam Ci nie lata
HuMaX - Pon Lip 20, 2009 11:40

Dzieki za zdjecia, czyli przy zamku na dole te dwie gumy po boku tez obnizyc? ostatnio probowalem cos z tym robic, ale nic nie zrobilem..

Mam nadzieje, ze dzis rozwiaze ten problem :))

azer - Pon Lip 20, 2009 12:03

te gumy obniżą się razem z tym całym ustrojstwem metalowym...jak zrobisz za nisko to może Ci się klapa nie domykać więc musisz popróbować żeby było ok
lineumaciel - Pon Lip 20, 2009 12:23

azer napisał/a:
te gumy obniżą się razem z tym całym ustrojstwem metalowym...jak zrobisz za nisko to może Ci się klapa nie domykać więc musisz popróbować żeby było ok



dokładnie, może jeszcze się tak stać że klapa będzie zamykała się ciężko z jeszcze jednego powodu, w zamku od klapy jest taka sprężynka która rdzewieje o powoduje że zamek ciężko łapie ale to osobny temat

HuMaX - Pon Lip 20, 2009 13:53

Juz wszystko poprzykrecane, klapa wyregulowana jest ok, ale jednak cos z tylu w slupku jakby trzeszczalo lekko, klapa na dziurach lekko drzy.. poluzowaly mi sie tez sruby od glosnikow z tylu, te poleczki plastikowe..
lineumaciel - Pon Lip 20, 2009 14:05

HuMaX napisał/a:
Juz wszystko poprzykrecane, klapa wyregulowana jest ok, ale jednak cos z tylu w slupku jakby trzeszczalo lekko, klapa na dziurach lekko drzy.. poluzowaly mi sie tez sruby od glosnikow z tylu, te poleczki plastikowe..



sprawdź kanapę czy jest dobrze przykręcona

HuMaX - Pon Lip 20, 2009 15:21

Wieczorem sprawdze, dzieki za pomoc :))
Czy jesli gorny waz intercoller'a jest wadliwy to samochod moze miec gorsze przyspieszenie?
Lekko waz na wierzchu jest zaolejony, to normalne?

lineumaciel - Pon Lip 20, 2009 15:29

HuMaX napisał/a:
Wieczorem sprawdze, dzieki za pomoc :))
Czy jesli gorny waz intercoller'a jest wadliwy to samochod moze miec gorsze przyspieszenie?
Lekko waz na wierzchu jest zaolejony, to normalne?



To że się poci to rzecz normalna, jak pęknie i będzie dostawał lewe powietrze to będzie miał gorsze przyspieszenie

HuMaX - Pon Lip 20, 2009 23:22

Jak odkreca sie tylne uchylne szyby?, strasznie szyba mi trzeszczy, gdy jest uchylona - dzis zaczela trzeszczec nawet gdy jest zamknieta.. Coraz to gorzej wszystko skrzypi w tym samochodzie :( ( mozecie mi powiedziec jak sie do tego dostac? i jakie sruby lubia sie najbardziej odkrecac i co sprawdzic?
kharry - Wto Lip 21, 2009 00:47

HuMaX, w rave jest ładnie narysowane :)
HuMaX - Wto Lip 21, 2009 10:42

Dzieki bardzo.
Pozdrawiam!

marcze83 - Wto Lip 21, 2009 19:27

przy tym kabłonku na zdjęciu pomiędzy gumami na dole jest też jakaś guma każdy to ma bo ja nie i tak sobie myślę że może przez to klapa mi drży
niuton - Wto Lip 21, 2009 20:29

lineumaciel napisał/a:
marcze83 napisał/a:
na wysokości siłownika, tak jakby źle trzymał i klapa rezonowała w tej okolicy



tam za dużo nie ma, wiązka przewodów do zamka prawą stroną schodzi i nic więcej, chyba że który zatrzask od plastiku wpadł i lata

To cały problem, nie ma a skrzytpi. dobrze ktos okreslił miejsce - wysokosc siłownika (stojac za autem prawy)
W srodku idzie wiazka i nicx wiecej jest tez ale troche nizej srubka od niczego co sie kreci ale ona nie rezonuje zreszta ja zakleiłem, wkłądałem reke ile wlazło nie ma nic, boczki były sciagniete i tez skrzypiało. To jakas tajemnica jest. Powiem że juz to auto grubo obcykalem:D

HuMaX - Wto Lip 21, 2009 23:08

No mi dalej trzeszczy cos po prawej stronie z tylu :( gdzie jeszcze szukac?
kharry - Sro Lip 22, 2009 00:11

U mnie np. półka nad bagażnikiem się wytarła w miejscu gdzie styka się z takim małym odbojnikiem i czasem to słychać.. szukając tego stukania rozebrałem cały bagażnik i wszystkie przedmioty, które wydawały mi się podejrzane, izolowałem gąbką lub utwierdzałem na stałe taśmą. ..dopiero później doszedłem do tego, że to może być półka, bo musiałem ją wyciągnąć jak się z bagażem nie mieściłem :D
I tak mi coś puka i wydaje mi się, że albo w tylnim prawym słupku, albo w tylniej prawej tapicerce drzwi.. ale ją ściągnę dopiero przy układaniu kabli od czujników parkowania i sprawdzę co może stukać ;)

marcze83 - Sro Lip 22, 2009 17:55

panowie macie tą gumkę która jest pod śrubami, na tym pałąku ??
HuMaX - Sro Lip 22, 2009 23:02

Jesli ktos z Was w koncu odkryje co to moze trzeszczec po prawej stronie z tylu to niech da znac jak najszybciej, bo czasami mozna oszalec..
kharry - Czw Lip 23, 2009 09:40

marcze83 napisał/a:
panowie macie tą gumkę która jest pod śrubami, na tym pałąku ??

na którym pałąku? może jakieś foto?

marcze83 - Pią Lip 24, 2009 20:51

na tym
leszek95b - Pią Lip 24, 2009 21:11

a gdzie tam jest gumka pod śrubami?
kharry - Sob Lip 25, 2009 00:29

marcze83 napisał/a:
na tym

a no to ja mam tylko tą środkową gumę - reszty nie było już przy zakupie. Ale tak sobie ustawiłem "ten pałąk", że nie musze trzaskać klapą, żeby się zamknęła, a jedynie pchnąć i ładnie się zatrzaskuje ;)

marcze83 - Sob Lip 25, 2009 18:55

a gdzie można znaleźć tą środkową, tylko na szrocie?
kharry - Sob Lip 25, 2009 20:17

Poszukaj na szrocie, albo zamów od jakiegoś sprzedawcy z allegro, który się specjalizuje w roverkach.