Zobacz temat - [R416 Si `97] klepotanie w trakcie przyśpieszania...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si `97] klepotanie w trakcie przyśpieszania...

prezes_jelonek - Sob Lip 18, 2009 13:22
Temat postu: [R416 Si `97] klepotanie w trakcie przyśpieszania...
Witam kolegów i koleżanki :) do pewnego czasu gdy silnik się rozgrzeje słychać klepanie chyba zaworów. Zmieniłem już olej z Mobil S 10w-40 na Castrol GTX 15w-40 i jest lepiej ale tyko troszeczkę. Pewein mechanik powiedział że ten typ tak ma gdy się rozgrzeje. Kiedy dni są chłodniejsze zjawisko nie występuje... czy ktoś z was ma jakiś pomysł?? pozdrawiam
faecd - Sob Lip 18, 2009 14:23

moj ojciec jeszcze w latach 90tych mial mondeo i klekotaly mu zawory. Mechanicy wszyscy do okola, wychowani na staryche mercedesach i volkswagenach rowniez mowili, ten typ tak ma, nic nie da sie zrobic...

Dopiero taki Pan Jacek, wysmienity mechanik doszedl do tego co bylo przyczyna. Olej!
Poprzednio ojcu wlano jakis mineralny olej bo innych w zasadzie nie bylo a synetyki oraz semi-syntetyki to byla nowosc. Ojcu wlano inny olej i mondeo ucichlo.

Piszac, ze wlales olej 15w-40 wskazuje na to, ze zmieniles olej na mineralny...po mojemu wracaj szybko na polsyntetyk!

prezes_jelonek - Sob Lip 18, 2009 14:40

Piszesz wracaj szybko na półsyntetyk, ale ja właśnie z niego uciekłem bo tam bardziej klepało...to też dlatego wskoczyłem na mineralny...
voytech - Sob Lip 18, 2009 15:33

W moim też klepał zaworek . Słychać go było po odpaleniu. Po jakimś czasie (na chodzie) przestawał klepać - ale nie zawsze.
Zmieniłem olej na Castrol Magnatec 10W40 i jak ręką odjął. Od tego czasu zrobiłem ponad 1000 km i nic nie słychać.

Nie słuchaj tego "mechanika". Ten typ tak wcale nie ma.