Zobacz temat - [R620] Szalejący ABS... może elekrtyka?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Szalejący ABS... może elekrtyka?

Julia - Pon Lip 20, 2009 10:49
Temat postu: [R620] Szalejący ABS... może elekrtyka?
Witajcie,

mam problem z ABSem, pomóżcie proszę!

Włączam auto (Rover 620 z 98r.) zapala się kontrolka ABS, gaśnie, zapłon... i tu czasem cuda. Czasem znów włącza się kontrolka ABS i odcina mi wtedy elektrykę - to co zauwazylam to nawiew (także wiatrak na chlodnicy), nagrzewanie tylniej szyby. Rzadziej sie to dzieje jak jest wilgotno. Częściej sie to dzieje jak auto jest zimne. Czasem samo sie wyłączało, a czasem po ponownym restarcie silnika jak juz trochę auto mialo przejechane. Jeździłam parę razy do pobliskiego mechanika i elekrtyka i nic nie znaleźli.

Ostatnio zapiekł mi się jakiś zacisk na tylnim prawym kole (wybaczcie laikowi... cos po prostu poszlo z dymem). Od tego momentu czujnik ABS tylko mrugnie na sekunde przy wkladaniu kluczyka do stacyjnki. Mechanik ponoć zrobił to, tak samo jak przednie koło, które ciągle zgłaszam, że mi szoruje przy skrecie w prawo. Też ponoć luźne zaciski... (choć slyszalam już, ze łozysko, wspomaganie... a teraz że zaciski i przegub przy skrzyni biegow!)Wyczyścił ponoć jakieś czujniki ABS i nic mu się z ABSem nie działo. ABS reaguje normalnie przy tym na drodze.

Wsiadłam do auta...
A ABS jak szalał tak szaleje... i odcina mi elekrtykę czasami.
Pomóżcie...

Gdzie szukać przyczyny? Macie jakiegoś dobrego elekrtyka w Wawie (najchetniej blisko Pragi?)? Kogoś kto podłaczy Rovera pod komputer i go "zbada" może trafniej?

Przy okazji potrzebuję też kogoś w poblizu od klimatyzacji? Sprawdzenie i napelnienie?

Będę wdzięczna za pomoc!

GG - Pon Lip 20, 2009 13:27

Zapraszam do mojego wątku, walczę z podobnymi objawami... tutaj