Zobacz temat - [R214 1.4 LPG 98r] Trzeszczące lusterko - demontaż
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1.4 LPG 98r] Trzeszczące lusterko - demontaż

WojciechF - Sro Lip 22, 2009 20:04
Temat postu: [R214 1.4 LPG 98r] Trzeszczące lusterko - demontaż
Witam,

trzeszczy i brzęczy (podczas jazdy) lusterko wsteczne w Rover 214. Z moich pierwszych niefachowych oględzin wynika, że...nie bardzo wiem jak zabrać się do demontażu bez uszkodzenia lustra.

Próbowałem przekrzywiać albo ściskać po obwodzie w nadziei, że puszczą jakieś zatrzaski, ale bez rezultatu.

Mam pomysł by użyć silikonu albo uszczelniacza gdzieś w okolicy ramki lustra. Potrzebuję tylko zdjąć samo szkło z kawałkiem otaczającego plastiku. Nie ma potrzeby na ten moment odklejać lusterka od szyby chyba, że okaże się, że trzeszczy uchwyt.

Proszę o radę jak zdemontować takie lusterko by móc dostać się do jego "wnętrzności".

Z góry dziękuję

Fargo80 - Sro Lip 22, 2009 21:37

Witam,

jedyne co znalazlem to to moze ci to pomoze

powodzenia, jutro zerkne jak jest u mnie to jeszcze napisze
:cool: :cool: :cool: :cool:

WojciechF - Sro Lip 22, 2009 21:58

Dziękuję za dobre intencje i chęć pomocy :)

Gdyby to było takie proste... :)

Uchwyt nie dość, że jest przymocowany na klej do przedniej szyby, to jeszcze nigdzie nie widać choćby śladów zatrzasków albo jakichkolwiek śrubek na samym "korpusie" lusterka :/

Fajnie jakby się dało np. zdjąć lusterko z uchwytu i zabrać sobie do domu na spokojnie do zbadania i spróbowania.

Na ten moment sprawa wygląda tak, że będzie to walka w samochodzie z jakimś tam ryzykiem uszkodzenia lusterka.

Szczerze mówiąc, to najchętniej bym to lusterko w ogóle wyrzucił i zastąpił jakimś nowym, ładniejszym.

Tomaszi - Czw Lip 23, 2009 01:25

Proponuję spryskać obwódke lusterka jak i uchwyt smarem silikonowym (taka mała puszeczka w spreyu z rureczką) szybe lustra da się wytrzeć a może pomoże.
U mnie w sedanie skrzypiały napinacze (druty) klapy bagażnika, jak otwierałem to wydawały z siebie nieprzyjemny dzwięk dla ucha. Od czasu potraktowania ich tym smarem od nie całego roku nawet nie miałknęły :)
smar silikonowy kupiłem w lidlu przy jakiejś promocji ale w motoryzacyjnych na pewno idzie dostać od ręki.
Życzę powodzenia i cichszej jazdy :)

Fargo80 - Czw Lip 23, 2009 21:42

WojciechF, kolego dzis sprzatalem samochod i pamietajac o tobie sprawdzilem jak to jest z tym lusterkiem

i sprawa jest PROSTA :mrgreen: :mrgreen:

wystarczy do gory tzn w strone podsufitki phnac lusterko

nie ma zadnych zatrzaskow a to ze jest klej na szybie to ma byc bo uchwyt lusterka sie na nim trzyma

dasz rade, tylko sie nie boj

dokladnie tak jak na rysunku nr 6 na szybie zostaje uchwyt a lusterko w lapkach
ale nie jest to takie delikatne trzeba rozsadnej sily

powodzenia
:cool: :cool: :cool: