Zobacz temat - [420 Di 98r] Spadek mocy silnika po dłuższej jeździe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420 Di 98r] Spadek mocy silnika po dłuższej jeździe

czekan - Pią Lip 24, 2009 14:58
Temat postu: [420 Di 98r] Spadek mocy silnika po dłuższej jeździe
Witam wszystkich i proszę o radę.
Problemem jest spadek mocy silnika po dłuższej jeździe, najczęściej i najszybciej objawy następują podczas jazdy w korkach i gorące dni. Spadek mocy jest stopniowy do momentu gdy silnik gaśnie i nie chce zapalić. Wystarczy że odczekam około 30-45 min silnik stygnie, odpala i mam 100% mocy. Spadek mocy odczuwalny jest w całym zakresie obrotów silnika. Wskaźnik temperatury silnika pokazuje temperaturę w normie (i chyba działa prawidłowo ponieważ rośnie od zera przy starcie silnika). Wszystko wskazuje na zbyt wysoką temperaturę pracy tylko pytanie co jest przyczyną?
Z góry dzięki za odpowiedz.

szoso - Pią Lip 24, 2009 15:00

czekan napisał/a:
Wskaźnik temperatury silnika pokazuje temperaturę w normie (i chyba działa prawidłowo ponieważ rośnie od zera przy starcie silnika). Wszystko wskazuje na zbyt wysoką temperaturę pracy tylko pytanie co jest przyczyną?

zdecyduj się bo najpierw napisałeś że masz temperaturę w normie a później że za wysoką :wink:

czekan - Pią Lip 24, 2009 15:23

Pisząc że wszystko wskazuje na za wysoką temperaturę miałem na myśli objawy i zachowanie(i jest to tylko moja interpretacja a ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dlatego proszę o radę :) ).
Pisząc że temperatura jest w normie miałem na myśli tylko i wyłącznie wskazanie temperatury silnika na desce rozdzielczej (nie wiem dokładnie gdzie znajduje się czujnik pomiaru temperatury).