Zobacz temat - [R200] Mój Roverek po zmianach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200] Mój Roverek po zmianach

Moloch - Sob Lip 25, 2009 19:23
Temat postu: [R200] Mój Roverek po zmianach
Witam was po jakimś czasie :trzymasie:

Ostatnio mój Roverek nie jest w super stanie (obtarte drzwi, przedni zderzak do zrobienia ktoś niemiły uderzył mi hakiem :( , wypłowiały lakier)... ale w te wakacje się to zmieni :)

Znalazłem ostatnio na swoim komputerze kilka ciekawych zdjęć, ze wszelkich dotychczasowych przeróbek :) może kogoś zainteresują :)

Pokażę wam zdjęcia przeróbek a później kilka zdjęć samochodu w całej okazałości, w tym momencie nie wygląda tak pięknie :(


































Zachęcam do oglądania :)

jaro12 - Nie Lip 26, 2009 09:27

No śliczny. Ale pytanie mi się nasuwa. Jak rozwiązałeś sprawę otwieranie klapy bagażnika? :?:
matlacz - Nie Lip 26, 2009 09:36

Zderzak przód i tył bardzo mi się podoba - też tak chce :mrgreen: . Co do zaklajstrowaniej tylnej klapy nie jestem przekonany ja bym tak nie zrobił ale gratuluje. Ważne że tobie się podoba.

Te lusterka co to jest z allego? Też fajnie wyglądają.

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 09:47 ]
jaro12 napisał/a:
Jak rozwiązałeś sprawę otwieranie klapy bagażnika?



Pewnie po lewej stronie tam gdzie było szpachlowane jest miejsce na otwieranie bagażnika. Ja bym jeszcze zrobił bagażnik na pilota. :mrgreen:

SeevS - Nie Lip 26, 2009 11:11

pełno zdjęc podobnych do siebie po co obciążasz transfer ? nie lepiej dać link do albumu na picasie ?
Markzo - Nie Lip 26, 2009 12:39

i je kapke zmiejszyc? :D mi sie połowa nie otwiera...
Krzysi3k - Nie Lip 26, 2009 12:59

Nie prościej było kupić zderzak od R25 po lifcie?
Masz oświetlenie tablic rejestracyjnych?

faecd - Nie Lip 26, 2009 13:42

coz to jest wylane na zaszpachlowany zderzak co nadalo mu taki polysk?? jakis podklad czy zwykly klar?
Moloch - Nie Lip 26, 2009 16:22

jaro12 napisał/a:
No śliczny. Ale pytanie mi się nasuwa. Jak rozwiązałeś sprawę otwieranie klapy bagażnika?


Przycisk mam obok regulacji świateł :)

matlacz napisał/a:
Zderzak przód i tył bardzo mi się podoba - też tak chce . Co do zaklajstrowaniej tylnej klapy nie jestem przekonany ja bym tak nie zrobił ale gratuluje. Ważne że tobie się podoba.

Te lusterka co to jest z allego? Też fajnie wyglądają.

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 09:47 ] jaro12 napisał/a:
Jak rozwiązałeś sprawę otwieranie klapy bagażnika?

Pewnie po lewej stronie tam gdzie było szpachlowane jest miejsce na otwieranie bagażnika. Ja bym jeszcze zrobił bagażnik na pilota.


Tam to miałem kawałek rdzy dlatego zaszpachlowane :P

Lusterka M3 z Allegro, musze je jeszcze dopracować, bo góra dół elektrycznie nie działają :/

Krzysi3k5 napisał/a:
Nie prościej było kupić zderzak od R25 po lifcie?
Masz oświetlenie tablic rejestracyjnych?


Cóż by mi dał zderzak od 25 po lifcie jak i tak przedni by nie pasował? :) tak mam na ou zderzakach przetłoczenie, bez chromowanych listewek :)

Mam oświetlenie 4 diody LED

faecd napisał/a:
coz to jest wylane na zaszpachlowany zderzak co nadalo mu taki polysk?? jakis podklad czy zwykly klar?


Woda :D Zderzak był klejony na gorąco żywicą, potem cienka warstwa szpachli, na to podkład do plastiku na to lakier :P

maurer - Nie Lip 26, 2009 21:24
Temat postu: Re: [R200] Mój Roverek po zmianach
Fajny, troche sie przy tym narobiles na pewno :ok:
Podoba mi sie pomysl z tylna klapa, bo ten standardowy przycisk jest po prostu brzydki, natomiast lusterka moim zdaniem mogles zostawic oryginalne :)
Wazne, ze Tobie sie podoba i ze jestes zadowolony

hellboy_d - Nie Lip 26, 2009 22:03

Mi tez ten tyleczek sie podoba . Czeka mnie to samo . Jak cos to napisz wiecej o samej przerobce zamka tylnej klapy . Co tam zmieniales ? Jakies fotki ?
Dokupilem wlasnie zderzak tyl od MG zr mk 2 i albo bede musial usunac miejsce na tablice w zderzaku albo w klapie . Bardziej mi pasuje tak jak masz Ty .

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 22:07 ]
Moloch napisał/a:
jaro12 napisał/a:
No śliczny. Ale pytanie mi się nasuwa. Jak rozwiązałeś sprawę otwieranie klapy bagażnika?


Przycisk mam obok regulacji świateł :)


Cos wiecej :]

Moloch - Nie Lip 26, 2009 22:34

No to przeróbka wyglądała tak:

Blacharka:
Zdjęcie klapy
Zdjęcie wszelkich plastików z klapy
Zdjęcie tapicerki (w sumie to jest plastik)
Zaspawaniem arkusza blachy wgłębienia po rejestracji
Zaszpachlowanie fragmentu klapy jak na fotkach
Podkład
Lakier

Elektryka:
Kolega blacharz który mi to wykonywał, (a zrobił kawał dobrej roboty bo jeżdżę kupe czasu i szpachla nawet nie myśli pękać :)) miał na warsztacie elektromechaniczny przycisk otwierania klapy bagażnika z primery :)

W praktyce wygląda to tak, że w Roverkach mamy przycisk mechaniczny po naciśnięciu paluchem pociąga się cięgno/linkę i otwiera się nam klapa, a elektromechaniczny działa w ten sposób, że po naciśnięciu przycisku uruchamiamy elektryczny siłownik który to otwiera otwiera klapę :)

Kolega zamontował elektryczny siłownik i początkowo się podpiął pod przełącznik tylnej wycieraczki, czyli gdy włączyłem tylną wycieraczkę, otwierała mi się klapa :D powiedział, że na elektromechanice się nie zna ale tu obok jest dobry elektromechanik :) który to zrobi

Pojechałem do elektromechanika, który w zgrabny sposób podłączył dodatkową wiązkę kabli i wstawił mi przycisk otwierania tylnej klapy z primery :)

Pokaże zdjęcia niedługo jak to wygląda :) tylko klapę rozkręcić muszę, co będzie niedługo bo muszę się zebrać do obspawania zawiasów klapy :)