Zobacz temat - [Rover 400 1.6 99r] Problem - stukotanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400 1.6 99r] Problem - stukotanie

lokodepako - Sob Lip 25, 2009 20:10
Temat postu: [Rover 400 1.6 99r] Problem - stukotanie
Witam
Chciałem się zapytać o taką sprawę...
Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć nic co by przypominało moją usterkę. Jeżeli macie jakiś link to chętnie przeczytam.
Mianowicie chodzi o to że dzisiaj podczas normalnej jazdy coś mi strzeliło gdy dojeżdżałem do
skrzyżowania. 3 razy bardzo mocno mi walnęło, tak jakby coś w podwoziu myślałem że na coś najechałem, ale to nie było nic z tych rzeczy.
Po tym zdarzeniu mam teraz taki dziwny stukot kiedy jadę samochodem i tylko w czasie jazdy. Gdy np hamuje biegiem ten stukot jest przyśpieszony. Aha samochodem normalnie mogę jeździć, sprawdzałem też czy jest to stukanie gdy samochód stoi i wtedy jest normalnie.
Przepraszam jeżeli tłumaczę tak niezrozumiale :P ale za tydzień mam wyjazd nad morze i martwię się że raczej nigdzie się samochodem już nie wybiorę... dlatego jestem zdenerwowany i mogę robić błędy...
PS to stukotanie słychać bardziej od strony kierowcy.

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 09:53 ]
Rozmawiałem ze znajomym. Jak myślicie, czy mogą to być przeguby?

arek6891 - Nie Lip 26, 2009 21:28

Widzę że jesteś z Wrocławia, pojedź na Ślężną 146 za stacją Shell, robią zawieszenia. Dobry zakład powinni znaleźć usterkę :)
lokodepako - Pon Lip 27, 2009 16:27
Temat postu: :(
Byłem na sprawdzeniu zawieszenia i wszystko jest elegancko i sprawnie...
Panowie powiedzieli mi żebym podjechał do mechanika, bo bardzo możliwe że jest to coś związane ze skrzynią biegów.
Macie jakieś pomysły co to może być? może jest to związane z olejem w skrzyni?

[ Dodano: Sro Lip 29, 2009 15:37 ]
Oddałem do mechanika Roverka i niestety okazało się że to skrzynia biegów :( mechanik mi mówił że jest do wymiany, bo naprawiać się nie opłaca (koszt 1000zł), lepiej podobno kupić używaną.
Mam jeszcze do was pytanie jaki jest koszt takiej wymiany? mi powiedziano że 300 zł + skrzynia.
Z tego co widziałem skrzynię do rovera 400 1.6 chodzą od 400-1200 zł.
Wymieniał ktoś skrzynie? znacie koszty takiej naprawy?
Nie chciałbym żeby mnie oszukali...

Kurde akurat teraz kiedy w piątek jadę na wakacje :/ ... ehhh

arek6891 - Sro Lip 29, 2009 15:40

Hmm współczucia :/
Wiem że koszt wymiany jest od 200 do 400 zł, więc to tak średnio...