Zobacz temat - [R420 SDI] Dokładanie wyposażenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 SDI] Dokładanie wyposażenia

Wazzabii - Nie Lip 26, 2009 16:14
Temat postu: [R420 SDI] Dokładanie wyposażenia
Witam,

otóż aktualnie przebywam w Anglii i mam na złomie znalazłem około 8 roverów serii 400 i zastanawiam się nad wyciągnięciem co nieco z nich w celu zabezpieczenia się na przyszłość.
Potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań, mianowicie:

1. ile szacunkowo wyniósłby koszt montażu szyberdachu? u mnie go brak a na miejscu mam do wyboru 4. Rozumiem, że wiąże się to z cięciem dachu i zmiana podsufitki. Chodzi o to czy jest to droga zabawa i czy jest w ogóle opłacalna, bo koszt szyberdachu jest tutaj śmieszny (gość liczy od cześci po 1funta, większych trochę więcej). Rozumiem, że szyberdach jest elektryczny? jak z jego sterowaniem? tj. gdzie się znajdują przyciski i czy dużo trzeba rozbierać żeby go podpiąć ?

2. ile kosztuje malowanie spojlera tylnego? na razie znalazłem tylko w innym kolorze, stan wizualny bardzo dobry bez głębokich rys. Jaki jest sposób jego montażu? na śruby? czy klej?

3. W których wersjach silnikowych występował tempomat? i czy łatwo zamontować cały układ ? Z ilu elementów się składa

4. Z jakimi czynnościami wiąże się wymiana tapicerki? mam welurową i chętnie ją zamienię na skórzaną. Tylko jak wiadomo fotel kierowcy z europejczyka ma 2 pokrętła a odpowiadający mu fotel pasażera w angliku ma tylko jedno. Czy jest możliwość zdemontowania samych obić? a jeśli nie to jak wymontować fotele? Samochody są poustawiane w stosach po 2 jeden na drugim i trudno dostać się od spodu, jeśli jest taka potrzeba.

5. Jak sprawa wygląda z instalacją 3 ciej lampy stopu? rozumiem, że wystarczy się podpiąć się pod wiązkę? Jak lampa mocowana jest do szyby? klej? uchwyty?

6. Sterowanie radiem z kierownicy? łatwo to wyciągnąć ?

7. Jakie części byście radzili jeszcze wykręcić które często padają w tej wersji silnikowej?
rozrusznik już wymieniłem, oraz napinacz paska alternatora.
zastanawiam się nad wyciągnięciem przepływomierzy. Jakieś inne elementy? Pytam bo chce się zabezpieczyć na przyszłość jak jest tania możliwość.


8. Jak mocowane jest koło zapasowe w bagażniku? mianowicie znalazłem taką śrubę z dużym plastikowym łbem ale jest jakby za krótka. Problem dotyczy wersji hatchback. Koło leży stroną zewnętrzną w dół.


byłbym wdzięczny za odpowiedzi, wiem że niektóre pytania są poniekąd śmieszne...

pozdrawiam
Wazzabii

faecd - Nie Lip 26, 2009 16:28

1. Mi osobiscie by sie nie chcialo bawic w szyberdach. Za duzo modzenia, nie daj boze zle wytniesz dach, dojdzie szpachlowanie malowanie koszt po mojemu nie warty swieczki.
Najwyzej kup ten mechanizm za funta, pozniej sprzedaj w polsce za powiedzmy 50zl. Mysle, ze sie oplaci

2. spoiler nie wiem czy na sruby czy klej jest niemniej jednak koszt malowania to okolo 300zl u lakiernika lub ok 80zl we wlasnym zakresie (20 podklad, 40 kolor baza, 20 klar) ewentualnie jezeli spoiler ma kilka rys dziur itp to jeszcze za 10 zl kupisz szpachel do plastikow i ladnie wyrownasz powierzchnie spoilera;) PS po mojemu spoiler do R400 hatchback nie pasuje jak diabli, do hondy civic 5d owszem ale do R nieeeee;)

4. Wymiana siedzen to raptem kilka srub, do tego jezeli chcesz regulacje w fotelu kireowcy to nie ma problemu, szyny i regulacje zostawiasz stara, wymieniasz obicie. tapicerka boczkow to rowniez prosta sprawa, kilka srubek, troche kleju i tyle;)

5. podstawowa wiedza z zakresu elektryki, lutownica, tasma izolka i lampa na klej i heja;)

7. Klamki jak mozesz to kup, zewnetrzne, wewnetrzne. Jezeli nie masz halogenow to tez bym wzial, przerobka nie duza a dodatkowe swiatlo sie przyda poza tym halogeny w R400 dodaja mu uroku:)

8. Ja mam metalowa srube


Na pytania ktore nie odpisalem albo nie wiem albo nie mam pojecia co powiedziec, pozdrawiam

szoso - Nie Lip 26, 2009 17:03

faecd napisał/a:
1. Mi osobiscie by sie nie chcialo bawic w szyberdach. Za duzo modzenia, nie daj boze zle wytniesz dach, dojdzie szpachlowanie malowanie koszt po mojemu nie warty swieczki.
Najwyzej kup ten mechanizm za funta, pozniej sprzedaj w polsce za powiedzmy 50zl. Mysle, ze sie oplaci

dokładnie
wolałbym dołożyć sobie klimę niż walczyć z dokładaniem szybra
faecd napisał/a:
8. Ja mam metalowa srube

a ja mam z tym plastikowym łbem

sTERYD - Nie Lip 26, 2009 22:24

Wazzabii napisał/a:
3. W których wersjach silnikowych występował tempomat? i czy łatwo zamontować cały układ ? Z ilu elementów się składa

występował tylko z silnikiem 2,0T, chyba, ze ktoś sobie dokładał.
fabryczne to pewnie zmieniona, albo dodatkowa przepustnica i sterowanie...
Wazzabii napisał/a:
5. Jak sprawa wygląda z instalacją 3 ciej lampy stopu?

podpinasz plus do przewodu światła stop w prawej lampie, a masę gdzieś blisko lampy do klapy :cool:
Cytat:
6. Sterowanie radiem z kierownicy? łatwo to wyciągnąć ?

wystarczy wyciągnąć "dżojstik" i wiązkę, ale zadziała tylko z fabrycznym radiem :/
Wazzabii napisał/a:
Jakieś inne elementy?

w polsce ramki halogenów jak i zaślepki są absurdalnie drogie, więc jak masz możliwość to pewnie paru klubowiczów by było wdzięcznych ;)

Krzysi3k - Nie Lip 26, 2009 23:22

No jakbyś jeszcze znalazł ładne ramki do halogenów w kolorze srebrnym do R25 to byłbym bardzo wdzięczny ;)
Poza tym koledzy dobrze piszą, nie ma sensu robić szyberdachu.
Jeśli myślimy o tym samym spoilerze to bierz go :) fajny jest.

Wazzabii - Wto Lip 28, 2009 23:26

Klimę mam, fakt, że dokładaną (DIAVIA). Mam niestety tylko jeden wentylator na chłodnicy przez co w lato w korku zaczął strasznie wyć. Zastanawiałem się czy można dołożyć drugi, tylko jak go podłączyć bo nie wiem czy podpiąć go pod pierwszy, bo rozumiem, że drugi wentylator dedykowany dla klimy załącza się na pierwszy bieg po włączeniu klimy? Tak chociaż jest w Renault mojego ojca


a próbował ktoś wsadzić tapicerke z R 45? chodzi mi o skórę + podgrzewanie przednich foteli
Porównując wnętrza wydaje się ze będzie pasowało, ale czy czasem ułożenie szyn nie jest inne ?

Jak sprawa wygląda z podgrzewaniem? zauważyłem dodatkowe przyciski między przyciskiem klimy i zamykania obiegu. Rozumiem, że to od poszczególnych foteli.
Pytanie brzmi, co razem z fotelami bym musiał wymontować ? Przekaźniki? jak tak to gdzie są? ktoś może orientuje się gdzie fotele są podpięte ?


postaram się powyciągać te ramki od halogenów i zaślepki. ktos potrzebuje też może antenę? bo ja swoją złamałem w zimę...

faecd - Nie Sie 02, 2009 18:46

Krzysi3k5, nie wiem jak w R25 ale w R400 sa czarne ramki halogenow, do tego 3 puchy sprayow i mam srebrne:) moge Ci pomalowac albo poinstruowac co i jak by bylo ladnie:)
Krzysi3k - Pon Sie 03, 2009 10:49

Malowałem sam, ale lekko inny odcień jest :P
Są pod kolor ramki :)
Szczególnie od MG ZR :)