Zobacz temat - [r214] tłumik koncowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [r214] tłumik koncowy

gaxik - Sro Lip 29, 2009 09:48
Temat postu: [r214] tłumik koncowy
Witam mam problem z kupnem tłumika koncowego poniewaz nie znam sie na takich rzeczach wiec pisze o porade do was. Wiec tak chcialbym jakis tłumik 2 rurke z ladnym takim cichym brzmieniem basowym ale nie znam sie jesli chodzi o wymiary itp i nie wiem nawet jak szukac na allegro, wiec jakbyscie mogli cos doradzic bylbym wdzieczny
dobryziom - Sro Lip 29, 2009 11:17

wybierając tłumik warto zwrócić uwagę na 3 najważniejsze rzeczy:

* wielkość puszki im większa tym lepiej bo tłumik nie będzie ryczał jak zarzynana krowa
* materiał z którego jest wykonany najlepiej kwasówka i to nie tylko sama końcówka tylko cały tłumik.
* czy jest to tłumik przelotowy, pół przelotowy czy standardowy zamulacz, do samochodów bez innych przeróbek wydechu pół przelot będzie optymalny.

tak na szybko w dobrej cenie można poleci takie coś:

http://moto.allegro.pl/it...nierdzewka.html

scorpio-x - Pią Sie 21, 2009 14:22

mialem zakladac podobny temat ale skoro juz jest to rowniez chcialbym jezeli moglibyscie polecic jakis tlumik sportowy (MG ZR) o ladnym brzmienu ale nie ryczacy bo jakos mnie to nie cieszy ;) znalazlem temat o wymianie calego ukladu wydechowego ale jak narazie chcialbym wymienic jedynie tlumik koncowy.. wiec jezeli orientuje sie ktos w tym temacie to bede wdzieczny :)