Zobacz temat - [ MG ZR 1.4 2004]Wzmacniacz 4-kanalowy- gdzie L a gdzie R?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [ MG ZR 1.4 2004]Wzmacniacz 4-kanalowy- gdzie L a gdzie R?

donell - Sob Sie 01, 2009 18:24
Temat postu: [ MG ZR 1.4 2004]Wzmacniacz 4-kanalowy- gdzie L a gdzie R?
Witam
Mam wzmacniacz 4-kanalowy Ground Zero GZIA 4100HP : 4*65 RMS przy 4 ohm. Z tylu Sub JBL GT-5 1204BR -skrzynia pasmowo-przepustowa -275 RMS, a przodu dwudrozne JBL GTO607C (2 OHM)przy wygluszonych drzwiach i dystansach, radio takie sobie Sony CDX-GT200.
Z radia wychodzi tylko jedna para RCA (czerwony right, czarny left). Kupilem wiec rozdzielacze sygnalu Y, jak na zdjeciu. Chcialem podlaczyc przod oraz suba na mostek.
Problem w tym, ze nie wiem jak podlaczyc rozdzielone RCA. Jak dalem rozdzielone Right na kanal 1 i 3 oraz rozdzielone left na 2 i 4, podlaczylem prawy przod na kanal 1, lewy na 2 oraz suba na mostek 3 i 4. Niestety, lewy przod gra niesamowicie ladnie, natomiast prawy gra beznadziejnie, jakis tylko slabiutki bas a i wysokie tony tez mocno przytlumione. Sprawdzalem czy czasem nie gra w przeciwfazie, ale wyglada ze nie. Jakkolwiek probowalem zmieniac podlaczenia RCA, za kazdym razem lewy przod gral swietnie a prawy mizernie.
Sub gra ladnie, wydaje sie ze jest ok. Odlaczylem przod od wzmacniacza , zeby sprawdzic czy z glosnikami ok, ale wszystko wyglada ok, glosniki bez wzmaka graja jednakowo ladnie.
Dolaczam zdjecie . Prosilbym o pomysly, dlaczego prawy glosnik pod wzmakiem gra tak beznadziejnie i gdzie w takiej konfiguracji 4 kanalow sa kanaly lewy i prawy.
Z gory dzieki

Pino - Nie Sie 02, 2009 07:36

Podłączyłeś dobrze, musisz jeszcze wyregulować resztę tymi potencjometrami które tam masz po lewej i prawej. To co podłączyłeś to jest wejście do wzmaka, zrób jeszcze fotkę jak podłączyłeś wyjście z drugiej strony wzmaka.
Pozdrwiam :smile:

michone - Wto Sie 04, 2009 22:45

dlaczego filtrow nie poustawiales??
donell - Czw Sie 06, 2009 17:52

Dzieki za odpowiedzi
Zamieszczam dokladniejsze zdjecia, z tym , ze obecnie odlaczylem przednie glosniki od wzmacniacza, mialem prawy przod na kanale 1 i lewy na kanale 2. Zostawilem sub na mostku 3 i 4 oraz zostawilem chinche jak na zdjeciach.
Filtrow nie ustawilem po prost,u bo nie wiem, na razie jakie czestotliwosci gdzie puscic, nie wiem , czy bede mial przod podlaczony. Mam wrazenie ze gdy ustawiam ustawienia suba na flat (low pass filter wylaczony) to gra wszystko mimo to lepiej, niz na wlaczonym filtrze dolnoprzepustowym.
Prosilbym o wskazowki , jak rozdzielic sygnal z chincha na 4 kanaly kolorami, zeby prawy i lewy przod graly odpowiednio komplementarnie ( rozdzielacze sygnalow do chincha mam, zdjecie z pierwszego posta).
Z gory dzieki.
Pozdrawiam