Zobacz temat - Dobre Kombi pod gaz...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Dobre Kombi pod gaz...

nomen82 - Sob Sie 01, 2009 22:51
Temat postu: Dobre Kombi pod gaz...
Witam,


No i stało się. Będę zmuszony (albo i nie, zostawie przyszłej żonie jak prawko zrobi) sprzedać mojego R200 w Dieselku. Służy nam bardzo dobrze i pól Europy nim zwiedziłem ale będę potrzebował jakieś większe auto najlepiej kombi. Zastanawiałem się czy nie założyc gazu do niego tj tego kombi. Poradzcie co tu wybrac. Myślełem o Oplu Astrze II ale karoseria i drobne usterki, Renault Megane II silniki szwankujace, o Peugeutach nie mysłałem może 307 w kombi. Oto założenia:
Rocznik 2003-2006
Max do 25000 zł,
Diesel w ostateczności (boję się tych kosztów naprawy przy silnikach DCI TDI)
raczej Benzyna co najmniej 1,6 pod gaz.
Klimatyzacja, przyfałby się Tempomat.
co najmniej 2 poduszki powietrze.

Doradzcie coś bo juz kręćka dostałem i jakieś zewnętrznej opinii potrzebuje.

Pozdro dla Całego Klubu RRRR...

Konix - Nie Sie 02, 2009 04:15

Najzajefajniejsze duże kombi to wg mnie Subaru Legacy. Tylko może być ciężko znależć w tej cenie i tym wieku.
Marrkus - Nie Sie 02, 2009 15:04

Mój typ - Ford mondeo - jeździ tego po polskich drogach, mechanicy się znają, zawieszenie całkiem sprawne, bagażnik pakowny - uroku to to zbyt wielkiego nie ma ale jako środek transportu całkiem całkiem...
Rowan - Nie Sie 02, 2009 17:39

nomen82, może byś coś z R75 w kombi wychaczył. Tak w 25-28k zł powinieneś się zmieścic. :wink:
faecd - Nie Sie 02, 2009 18:20

bmw serii 3 lub 5, tyle ze w tej cenie to roczniki 97-00
praktis - Nie Sie 02, 2009 18:54

Nubira.

Mało awaryjne, części tanie, mechanicy je lubią :wink:
Jakiś kombik z klimą i poduchami powinien być łatwy do wyhaczenia w niedrogiej cenie.

Mayson - Nie Sie 02, 2009 19:00

Najlepszy stosunek cena / jakość / wyposażenie / dostępność części zamiennych - OPEL OMEGA Caravan 2,0 16V. Dość bezawaryjny, duży, komfortowy i tani w użytkowaniu i nabyciu jak barszcz :ok:
nomen82 - Nie Sie 02, 2009 23:55

Dzięki wszystkim za sugestie..

Co do Forda i Nubiry to nie brałem pod uwagę ale zaraz coś obejrzę....
R75 hmm a Były w kombi?? Ciekawe bo mieszkam we Wrocku i swojego R200 serwisuje u Gawina.. Trzeba do niego zajrzeć może coś poleci...

Jeszcze raz Dzieki Wielkie Dam znać co wybrałem..

paff - Pon Sie 03, 2009 12:55

ladna omega 2.0 16v powinna cie zadowolic pod wzgledem prawie kazdym.... ;-) bo na osiagi nie ma co liczyc, poza tym bedzie okej. w tym finansie mozesz liczyc na mogel z konca produkcji, czyli ocynkowany i lednie wyposazony.

LPG do tego auta to tez zadna filozofia, pewnie za okolo 2500pln cos porzadnego wsadzisz

swiadomie wybierz srednice kol, bo i ile opony 15'' sa cenowo dostepnem o tyle ceny oponek, 16'' i 17'' to juz duzy przeskok

kzrr - Pon Sie 03, 2009 13:00

Również możesz pomysleć na ładnym VOLVO V40 :) Jest tego troche na allegro :)

np: http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9205412

paff - Pon Sie 03, 2009 13:02

nomen82, - tylko zdecyduj wlasnie czy wolisz kombi w rozmiarze ford mondeo 2 lub omega, czy raczej mniejsze kombi typu audi a4, volvo v40, nubira :-)
TomC - Pon Sie 03, 2009 14:32

paff ciężko mi zrozumieć dlaczego Mondeo II uznałeś za większe od A4?
Przecież to ta sama klasa samochodu. Nawet rozmiary mają dość zbliżone. Co innego Golf kombi. On do V40 i Nubiry jak znalazł.

paff - Pon Sie 03, 2009 14:52

faktycznie drobne uproszecznie bo na mysli mialem A4 I gen i Mondeo IIgen ;-)
dobryziom - Pon Sie 03, 2009 14:56

ja polecam Volvo v70 nie znajdziesz w tej kasie nic lepszego i miało awaryjnego niż Volvo

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9400792

Mayson - Pon Sie 03, 2009 15:07

TomC, mondeo / a4 / nubira / v40 to jest ta sama klasa. Golf klasa niżej. A Mondeo jest pojemniejsze niż a4 - to napewno :wink:
Piotrass - Pon Sie 03, 2009 23:13

Opel omega 3.2 caravan. Spalanie gazu jak na ten motorek wcalnie nie wysokie. To jedyny słuszny wybór w tej kwocie. Nic innego totalnie nie wchodzi w grę :)
kpt - Sro Sie 05, 2009 14:24

dobryziom napisał/a:
ja polecam Volvo v70 nie znajdziesz w tej kasie nic lepszego i miało awaryjnego niż Volvo

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9400792


nie liczylbym ze v70 za takie pieniedze bedzie w przyzwoitym stanie.

do 25tys zl to mozesz spokojnie szukac nastepcy nubiry- lacetti, zwanej rowniez nubira :)

dobryziom - Sro Sie 05, 2009 14:58

kpt napisał/a:
dobryziom napisał/a:
ja polecam Volvo v70 nie znajdziesz w tej kasie nic lepszego i miało awaryjnego niż Volvo

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9400792


nie liczylbym ze v70 za takie pieniedze bedzie w przyzwoitym stanie.

do 25tys zl to mozesz spokojnie szukac nastepcy nubiry- lacetti, zwanej rowniez nubira :)


jak poszuka to znajdzie chyba ze v70 kanciak w starszej budzie który na dobra sprawę był bezawaryjny i mi się osobiście bardziej podobał :)

Co do nubiry czy tez lacetti nie da się ich w żaden sposób porównać z volvo :)

paff - Sro Sie 05, 2009 15:27

no nie ma co porownywac volvo do kombi deawoo, nie wnikam w awaryjnosc, bo tu zalezy jak auto bylo szanowane.

oczywista sprawa jest inny rozmiar oraz komfort i wyposazenie. co przeklada sie na cene, no paleta silnikow w jednym i drugim..... :-)

na pewno deawoo jest tanie w zakupie i utrzymaniu i da sie z klima dorwac nubire, volvo to luksus u osiagi.. dla kazdego cos milego

kpt - Sro Sie 05, 2009 15:56

dobryziom napisał/a:
jak poszuka to znajdzie

ale nie v70 z roku 2001 za 18 czy 19 tys zl. wystarczy przejrzec forum volvo, zeby zobaczyc co auta za takie pieniadze soba reprezentuja :) za tyle to mozna z tego rocznika R45 szukac a nie V70 :)
a poza tym to nie spelnia kryterium "Rocznik 2003-2006" :)

lacetti ani nie polecam, ani nie odradzam, ale skoro padla nubira, to tylko niewinnie pociagnalem temat :)

dobryziom - Sro Sie 05, 2009 16:27

kpt napisał/a:
dobryziom napisał/a:
jak poszuka to znajdzie

ale nie v70 z roku 2001 za 18 czy 19 tys zl. wystarczy przejrzec forum volvo, zeby zobaczyc co auta za takie pieniadze soba reprezentuja :) za tyle to mozna z tego rocznika R45 szukac a nie V70 :)
a poza tym to nie spelnia kryterium "Rocznik 2003-2006" :)

lacetti ani nie polecam, ani nie odradzam, ale skoro padla nubira, to tylko niewinnie pociagnalem temat :)


czasem można znaleźć okazyjne dobra furę lub po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać i samemu ściągnąć ale co racja to racja nie jest to proste :)

Dydo - Sro Sie 05, 2009 21:02

kpt napisał/a:
dobryziom napisał/a:
ja polecam Volvo v70 nie znajdziesz w tej kasie nic lepszego i miało awaryjnego niż Volvo

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C9400792


nie liczylbym ze v70 za takie pieniedze bedzie w przyzwoitym stanie.

do 25tys zl to mozesz spokojnie szukac nastepcy nubiry- lacetti, zwanej rowniez nubira :)


Ten egzemplarz, który pokazał dobryziom nie wygląda aż tak zadbanym, szczególnie w środku, więc za tą kasę byłby okej, ale po gruntownym sprawdzeniu w ASO. Chociaż po blacharce śmiem twierdzić, że auto nie było bite, żadnych większych szpar czy nierówności poprzez złe spasowanie. No chyba, że było bite, ale jest bardzo dobrze zrobione.

michone - Sro Sie 05, 2009 22:31

a ja zaproponuje forda focusa :) 1.8 tddi, oszczedny, pojemny. Ceny czesci tanie a silnik prosty jak budowa cepa. Zawieszenie pierwsza klasa, czesc elementów w ocynku.
Dydo - Czw Sie 06, 2009 00:17

Focus z zewnątrz ładny, w środku w sumie też mi się podoba, ale.. jakoś tych elementów zastosowanych w Focusie jakoś do mnie nie przemawia. Miałem okazję kiedyś jechać Focusem w Kombi, dieselek coprawda, i coprawda z tyłu, ale jakoś tak sztucznie się czułem w tym samochodzie.. Te plastiki troszku twarde.

Poza tym, Twoja propozycja nie łapie się na temat. Raz, że tdi a dwa, że zainteresowany szuka auta w rocznikach 2003-2006.