Zobacz temat - [R200 1.4 16V 99']Problem z hamulcami powyżej 120km/h
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V 99']Problem z hamulcami powyżej 120km/h

duklos - Nie Sie 02, 2009 21:39
Temat postu: [R200 1.4 16V 99']Problem z hamulcami powyżej 120km/h
Witam.
Od jakiegoś czasu nie mogę sie uporać ze zjawiskiem jakie występuje z przodu podczas hamowania z prędkości powyżej 120km/h.
Mianowicie podczas takiego hamowania, kierownica zaczyna nieznacznie drżeć, w początkowej fazie występuje odgłos mniej więcej taki, jakby dużą metalową skrzynię ciągnąć po betonie i przechodzi w mocniejszy, tępy odgłos tarcia stali o stal, i oczywiście ich skuteczność bardzo spada.
Wszystko zaczęło się po wymianie klocków i tarczy. Tarcze Bremo i klocki kupiłem razem.
Myślałem, ze to wina klocków, więc wymieniłem na inne ponoć o wiele lepsze (130 zeta) i problem sie powtarza.
Do tego czasami gdy wchodzę w łuk przy dużej prędkości hamulce zaczynają popiskiwać, a gdy wyjadę na prostą przestają.
Poniżej 120km/h hamulce działają wzorowo.
Tarcze i klocki zurzyte są równomiernie, bez żadnych zarysowań czy wrzerów. Tłoczki pracują bez zarzutów, samoregulatory też.
Podejrzewam, że może tarcze się grzeją i to stąd sie bierze[tarcze nie wentylowane]

Może jakieś sugestie?

Zostaje wymienić jeszcze tarcze na inne, ale na jakie?

Może ktoś ma podobny problem?

staf - Nie Sie 02, 2009 21:44

Zopbacz to . Może ci pomoże.
http://forum.roverki.eu/v...cdc61b82945c218