Zobacz temat - [R600] Antena automatyczna z Allegro
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Antena automatyczna z Allegro

emthommas - Pon Sie 03, 2009 18:05
Temat postu: [R600] Antena automatyczna z Allegro
Witam,

Czy ktoś próbował w swoim R600 zamontować taką antenę:
http://moto.allegro.pl/it..._vw_kurier.html

Wygląda dość podobnie do orginalnej, a cena w miarę przystępna. Proszę podzielić się opiniami i doświadczeniami :-)

Artu - Pon Sie 03, 2009 18:39

Witam

Elektryczną antenę montowałem w astrze jedynce (sedan). Mechanizm działał jak chciał (czasami chował antenę dobrze, niemniej w większości nie wysuwał/wsuwał do końca anteny), po wymianie na inny egzemplarz nic się nie zmieniło. Dałem sobie spokój :)

staf - Pon Sie 03, 2009 18:49

emthommas, Dwóch moich znajomych kupiło taką antenke http://moto.allegro.pl/it...erami_wawa.html
Jedna jeździ w Astrze druga w Golfie. Obaj są bardzo zadowoleni. Działają bez zarzutu.

emthommas - Pon Sie 03, 2009 21:12

Dzięki za odpowiedzi. Antena z aukcji, którą wskazał staf jest dość droga, dlatego zastanawiam się, czy nie przełożyć pół-sprawnej anteny ze starego R600 (mam do takowego dostęp ;-) ). W jej mechanizmie jest w ułamana ta część, która powoduje wysuwanie anteny (taki plastikowy pasek z trybami) przez co antena nie wysuwa się do końca i trochę hałasuje przy wysuwaniu i chowaniu. Ale może da się gdzieś takie coś dostać i wymienić (sam ten pasek)? Podajcie chociaż nazwę tej części, żebym wiedział o co pytać ;-)
staf - Pon Sie 03, 2009 21:25

Moim zdaniem jest to pasek siłownika.
emthommas - Pon Sie 03, 2009 21:36

Jeszcze jedno pytanie - w tym "starym" Roverku radio nie odbierało mi dobrze, a już szczególnie po włączeniu silnika gubiło zasięg. Możliwe, że to była wina tej anteny (może bat jest jakoś uszkodzony, nie przyglądałem się mu zbyt wnikliwie). Proszę więc o jeszcze jedną radę - czy w tej sytuacji warto się bawić w przekładanie paska siłownika (dzięki staf :-) ) czy może nie ma sensu, tylko kupić tą antenkę z aukcji i nie kombinować?
staf - Pon Sie 03, 2009 21:43

Na twoim miejscu kupiłbym nową... Można szukać wady. Tylko ze tym raz to późnij co inne. Nowe zawsze nowe.
W sumie kasa nie jest wielka a radocha ze słuchania nie zanikającego radia duża :mrgreen:

emthommas - Pon Sie 03, 2009 21:48

Dzięki za pomoc :-) Kupię raczej tą nową, tylko poczekam do pierwszego przeglądu mojego nowego "nabytku" (R620Ti + gaz) - czy okaże się wart dalszych inwestycji ;-)

staf - Twoi znajomi kupili dokładnie tą antenę z podanej przez Ciebie aukcji? Bo wszystkie te anteny wyglądają podobnie, a wiele jest tańszych (np. za 70zł).

staf - Pon Sie 03, 2009 21:53

Dokładnie tą... Dlatego ją poleciłem.
emthommas - Pią Wrz 18, 2009 16:36

Witam,

Zakupiłem polecaną antenę, podłączyłem pod orginalną instalację i działa bardzo dobrze. Jedyny kłopot to bardzo cienki "rdzeń" orginanego przewodu antenowego w Roverku, przez co trzeba pokombinować, żeby ten orginalny przewód dobrze połączyć z anteną. Poza tym instalacja bezproblemowa.

Dziękuję za pomoc :-)