Zobacz temat - [R75] Śmierdzi z klimy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Śmierdzi z klimy

denirok - Pon Sie 03, 2009 22:25
Temat postu: [R75] Śmierdzi z klimy
Jak włącze ponownie klime to daje z niej tak że masakra, miał ktoś tak ?
witgut - Pon Sie 03, 2009 22:27

A szukajka mocno boli :?:
denirok - Pon Sie 03, 2009 22:38

ACHA :oops: NO TAK , ......szukajka :grin: ..............
krzych - Pon Sie 03, 2009 22:42

Nadszedł czas na odgrzybianie.Poszukaj na forum ,kolega Rowan zamiescił porzadny opis. http://forum.roverki.eu/v...rzybianie+klimy
Dziadek - Wto Sie 04, 2009 15:58

Ja musiałem dwa razy odgrzybiać.Po pierwszym razie,mimo wymiany filtra,waliło smrodem po włączeniu na econ.Po drugim odgrzybianiu jest trochę lepiej.
staf - Wto Sie 04, 2009 16:02

denirok, Może pojedź na ozonowanie - powinno usunąć nieprzyjemny zapach wraz z jego źródłem - na pewno jest to bardziej skuteczna metoda niż wszelkie preparaty do samodzielnego zastosowania.
Drabik - Wto Sie 04, 2009 19:12

Ozotowanie jest najlepsze, mimo ze kosztowne ale chyba najlepsza metoda ze wszystkich. Nie zapomnij tylko wymienic filtru kabinowego, bo wtedy caly proces bedzie na nic. pozdrawiam
denirok - Wto Sie 04, 2009 21:02

ozonowanie, ozonowanie.......hmmmmm u mnie w świntym mieście z tym to chyba bida bedzie bo już 3 razy chciałem sie pozbyć tego smroda z furki i "fachowcy" nic mi nie mówili o ozonowaniu tylko pryskali jakimś badziewiem za filtr ............. i dalej śmierdziało a zaznaczałem żeby zrobili to porządnie a tu dupa ale jutro pojade i spytam sie konkretnie.
staf - Wto Sie 04, 2009 21:05

denirok napisał/a:
ozonowanie, ozonowanie.......hmmmmm u mnie w świntym mieście z tym to chyba bida bedzie bo już 3 razy chciałem sie pozbyć tego smroda z furki i "fachowcy" nic mi nie mówili o ozonowaniu tylko pryskali jakimś badziewiem za filtr ............. i dalej śmierdziało a zaznaczałem żeby zrobili to porządnie a tu dupa ale jutro pojade i spytam sie konkretnie.

Poszukaj gdzieś nie daleko. Bo jak sam widzisz to pryskanie dmuchanie i co tam jeszcze nie przynosi rezultatu. Po ozonowaniu smrodku nie budziet. :mrgreen:

denirok - Sro Sie 05, 2009 00:16

No chyba będe musiał gdzieś sie udać z tą klimą bo mam córeczke malutką i nie chce żeby jej na płuckach jakieś borowiki powyrastały :lol:
azer - Sro Sie 05, 2009 00:23

Jeszcze co do ozonowania, to ktoś pisał że powinno się taki proces przeprowadzać przez godzinę. Często w warsztatach robią 15min, sam tak miałem. Jednak efekt nawet po 15 min świetny, też z moich rurek biło tak że ciężko było wytrzymać a po operacji smrodku nie ma.
MiReK - Sro Sie 05, 2009 00:41

denirok napisał/a:
hmmmmm u mnie w świntym mieście z tym to chyba bida bedzie


A masz gdzieś w pobliżu"Norauto"?Tam też robią to ozonem.

krzych napisał/a:
Nadszedł czas na odgrzybianie.Poszukaj na forum ,kolega Rowan zamiescił porzadny opis.


Ja robiłem już dokładnie tak 2 razy i zawsze po przełaczaniu się pomiędzy klimą a Econ,czuć ten charakterystyczny smrodek.Chyba też się udam na ozonowanie

staf - Sro Sie 05, 2009 10:13

denirok napisał/a:
No chyba będe musiał gdzieś sie udać z tą klimą bo mam córeczke malutką i nie chce żeby jej na płuckach jakieś borowiki powyrastały :lol:

Zrób z tym porządek jak najszybciej.

denirok - Sro Sie 05, 2009 10:26

No mam już namiar na jedną firme i po robocie tam jade, jestem baaaardzo ciekawy efektów ozonowania
Napisze co i jak

argail - Sro Sie 05, 2009 11:34

W moim przypadku ozonowanie pomogło na jakieś 2 mieś .... efekt jest taki że sam kupiłem ozonator ;)))
SeniorA - Sro Sie 05, 2009 12:08

denirok napisał/a:
pryskali jakimś badziewiem za filtr .
no własnie ,takie postępowanie nic nie daje bo między filtrem a parownikem jest jeszcze dmuchawa i klapki kierunkowe . Trzeba podać ładunek bezpośrednio na parownik jak opisane jest w http://forum.roverki.eu/v...rzybianie+klimy o czym pisał wyżej krzych, i poprawić jeszcze od spodu rurkami odpływowymi.
denirok - Sro Sie 05, 2009 14:25

Chyba najpierw zajże na ten paronik bo jak kupiłem fyrke to nie było filtra kabinowego i nie dam sobie głowy uciąć czy czasami jakiegoś liścia tam nie ma.
MiReK - Sro Sie 05, 2009 23:01

SeniorA napisał/a:
takie postępowanie nic nie daje bo między filtrem a parownikem jest jeszcze dmuchawa i klapki kierunkowe . Trzeba podać ładunek bezpośrednio na parownik


Robiłem tak dwa razy w odstępie miesiąca.Całą zawartość środka zaaplikowałem na parownik,później część do otworów wentylacujnych,pachniało super przez kilka dni,później przy każdej zmianie z klimy na Econ i odwrotnie,czuć smrodek
argail napisał/a:
.... efekt jest taki że sam kupiłem ozonator


Jak to kupiłeś?ILe takie cudo kosztuje i jak wygląda?

Brt - Sro Sie 05, 2009 23:28

po wyłączeniu klimy zawsze czuć wilgoć i taki wilgotny zapach w powietrzu -wynik odparowywania skroplonej wcześniej wilgoci na parowniku ... gorzej jak zaczyna jechać stęchlizną ....Swoją drogą dziwne, ze na tak krótko Wam wytrzymuje to odgrzybianie ... odgrzybiam raz do roku wiosną z wymianą filtra pyłkowego i profilaktycznei poprawiam czasami koncem lata ... i nigdy nei miałem problemu ze smrodkiem z klimy :roll:
SeniorA - Sro Sie 05, 2009 23:55

Brt napisał/a:
gorzej jak zaczyna jechać stęchlizną ....
albo ciągły intensywny kwaśny zapach świadczący o wycieku płynu z nagrzewnicy.

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 00:01 ]
Brt napisał/a:
po wyłączeniu klimy zawsze czuć wilgoć i taki wilgotny zapach w powietrzu -wynik odparowywania skroplonej wcześniej wilgoci
jeśli chwilę to jest normalne jak pisze Brt,
denirok - Pon Sie 31, 2009 14:30

Troche mi zeszło od momentu założenia tematu, ale musze napisać że byłem sie naozonować:) i powiem że rewelka-smrodu ni ma :)
kerbi - Pon Sie 31, 2009 20:59

Jaki koszt jest ozonowania w waszych miastach, Tarnobrzeg-40 pln drogo czy tanio?
staf - Pon Sie 31, 2009 21:05

denirok, To luksio. :grin:

kerbi, U mnie od 50 do 60 zł

kerbi - Pon Sie 31, 2009 21:08

a to ok, dzięki
dukat11 - Pon Sie 31, 2009 21:08

U mnie w gdańsku 50pln
denirok - Wto Wrz 01, 2009 10:07

50 zeta