Zobacz temat - Serwis Rovera we Francji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Serwis Rovera we Francji

zxn - Czw Sie 06, 2009 01:22
Temat postu: Serwis Rovera we Francji
Drodzy Klubowicze,

Jestem na wakacjach z całą rodziną na południu Francji i właśnie padł mi wysprzęglik. Nie będę się oczywiście rozpisywał jak mam przechlapane, tylko szukam informacji, które mogą pomóc coś z tym zrobić.

Przed samym wyjazdem wymieniłem pompkę, ale już w trasie sprzęgło się zapowietrzyło. Nauczyłem się odpowietrzać i pojechałem dalej. Teraz odpowietrzenie wystarcza na jedną przejażdżkę po mieście - po niej biegi mogę wrzucić tylko na wyłączonym silniku.
Sądzę, że do Polski już nie wrócę z tym wysprzęglikiem. Szukam więc serwisu, a najlepiej
mechanika-magika-znawcy-Rovera, który taki wysprzęglik może mi na miejscu wymienić.

Może ktoś z Was ma taki kontakt, lub pomysł, co innego można zrobić.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje/rady/itp.


PS. Nowy wysprzęglik przywiezie mi w poniedziałek kolega z Polski, który akurat będzie tędy przejeżdżał.

PS2. Mam jeszcze pytanie dotyczące odpowietrzania - czy w pompce sprzęgła w gumce która jest wkładana od góry do zbiorniczka ma być powietrze, czy płyn? Oczywiście płynu dolewam do układu po ściągnięciu tej gumki, ale się zastanawiam, czy do niej również nie powinienem dolać płynu.