Zobacz temat - [R 414 si]Dalsze perturbacje z silnikiem obroty szarpanie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 414 si]Dalsze perturbacje z silnikiem obroty szarpanie.

borsi - Sob Sie 08, 2009 01:53
Temat postu: [R 414 si]Dalsze perturbacje z silnikiem obroty szarpanie.
Witam ponownie,
to aż nudne się staje...;/
Stara Buda z nowszym silnikiem 96

Jak pamietacie wymieniłem w moim aucie dośc sporo rzeczy kopułke kable etc
Dzisiaj wymieniłem PRZEPUSTNICE - o dziwo poczułem lepszy efekt silnik aż tak nie szarpie .


Dalsze objawy
Gdy powiedzmy jadę na 3 i puszcze gaz to ma lekkie(szarpie autem)bujanie i potem auto jedzie równo...gdy chce tak nagle kilkakrotnie dać gazu puścić dać puścić w przeciagu kilku sekund auto buja we wszystkie strony jak by się bujało najpierw przód potem tył. Nie da się wysiedzieć.
Był zimny silnik 9no prawie) ssanie nie chodzi nadal :(
gdy odpaliłem auto nie chciało odrazu ruszyc tylko zgasło poczekałem 20 sekund jak postał odpalony ruszył jak strzała.

W zamiarach teraz mam wymienić filtr paliwa.

mechanik ( fachowiec :P ) powiedział że może być również ten zielony czujnik na silniku
auto moze wtedy mieć te wachania może wtedy więcej palić .

Może jakieś weże podciśnienia nie wiem za co sie łapać czy to te czujniki czy co...
Pomóżcie chce mieć dobra opinie o tym huncfocie no ale niestety.
JEżeli macie jakieś pytania to prosze pytajcie.

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 12:20 ]
może jednak ktoś mi pomoże ;/

qlesh - Nie Sie 09, 2009 21:25

sprawdz poduszki silnika, z tego co wiem to często pomaga.
borsi - Pon Sie 10, 2009 12:31

poduszki hmm...dośc niekonwencjonalna odpowiedz...:)
qlesh - Pon Sie 10, 2009 15:53

niekonwencjonalna, ale już padła na tym forum i jakby nie patrzeń ma dużo wspólnego z szarpaniem...zmiana skokowa obrotów powoduje wpadniecie silnika w pewne drgania których częstotliwość nie jest wytłumiona przez poduchy, a w skrajnym wypadku przez pierwszych parę chwil wręcz wzmacniana. miałoby to sens przy wykluczaniu aparatu zapłonowego który nijak się ma do odejmowania gazu gdy zapłon ustaje(mylę się bo jest duża opcja).
Suma sumarum ja na za 3 tygodnie umówiłem się mechanikiem w kwestii diagnozy poduszek(niestety tylko i wyłącznie metoda wzrokowa, organoleptyczna :( ) zobaczymy jak to da efekt bo też mi w tej chwili poszarpuje delikatnie i jedyna opcja to manipulacja delikatna pedałem gazu lub tłumienie sprzęgłem co w dłuższej mierze jest niezwykle męczące i wątpie że zdrowe dla nowego sprzęgła :)

borsi - Pon Sie 10, 2009 20:04

hmm...raczej nie obstawiam tego
bardzo mnie martwi co tu zrobić z ssaniem że nigdy się nie załancza na zimnym silniku :(
moje utrapienie :(
a pomysłu już mi brak.