Zobacz temat - [r200 1.4 16v 99r.] wyciek oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 1.4 16v 99r.] wyciek oleju

marcze83 - Sob Sie 08, 2009 15:15
Temat postu: [r200 1.4 16v 99r.] wyciek oleju
pomoże mi ktoś zidentyfikować ten wyciek, dodam że pojawił się po uszczelnianiu rozpołowienia, wcześniej go nie było
DANTE79R - Sob Sie 08, 2009 17:36

Uszczelka pod pokrywą zaworów prawdopodobnie.
oprawca_1978 - Sob Sie 08, 2009 18:14

To jest wyciek? Jak to jest coś, czym trzeba się przejmować, to ja jestem mongolska primabalerina! Co najwyżej lekko poci się albo pokrywa górna rozrządu (to czarne na wierzchu silnika) albo może trochę górna skrzynka wałków rozrządu (to aluminiowe "coś" zaraz pod tym czarnym "czymś").
Wg mnie, nie ma się czym zupełnie przejmować, ale dla spokoju ducha, proponowałbym zdjąć pokrywkę paska rozrządu i dokonać sprawdzenia, czy aby przypadkiem nie popuszczają przednie uszczelniacze wałków rozrządu (siedzą zaraz za kołami pasowymi wałków, które pasek napędza) i olej nie sączy się na pasek. Jeśli tak by było - to bezwzględnie uszczelniacze do wymiany, bo zaolejony paseczek zaraz się w oleju rozmoczy, zmięknie i asumpt do przeskoczenia rozrządu gotowy, a czym to grozi w silniku Rovera serii K, każdy roverkowiec wiedzieć powinien.

ywis - Nie Sie 09, 2009 00:52

U mnie silnik się poci nieco mocniej, ale oleju nie ubywa, nic się nie dzieje niepokojącego, jeśli samochód nie pozostawia nic po sobie, to nie ma się czym przejmować. U Ciebie to pocenie jest takie, że prawie w ogóle.
marcze83 - Nie Sie 09, 2009 13:22

no wiecie co, to wcale nie taki mały wyciek tylko wygląda niewinnie, z pod tej blaszki z prawej strony widocznej na dolnym zdjęciu olej po intensywnej jeździe prawie sobie kapie, podobnie z lewej strony przy obudowie paska rozrządu, wygląda jakby ciekło z pod pokrywy ( tam powinna być uszczelka?), bo u mnie jest silikon na 100%
azor77 - Nie Sie 09, 2009 13:36

marcze83 napisał/a:
z pod tej blaszki z prawej strony widocznej na dolnym zdjęciu olej po intensywnej jeździe prawie sobie kapie


Puszcz uszczelniacz na wałku rozrządu.

marcze83 napisał/a:
tam powinna być uszczelka?


Pod czarną pokrywą jest uszczelka.

marcze83 napisał/a:
bo u mnie jest silikon na 100%


Złe rozwiązanie jak zastosowałeś silikon do uszczelnienia :sad:

marcze83 - Pon Sie 10, 2009 21:46

co zrobić żeby wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów?
wg rave to najpierw odłączam akumulator, zdejmuję pokrywkę, wykręcam świece, korek od wlewu oleju, następnie te długie śruby według kolejności, zdejmuje czarna pokrywę oczyszczam, zakładam uszczelkę i skręcam
a co z paskiem rozrządu?
co z kopułką? też ściągam, czy zostawiam?
pierwszy raz będę to robił więc proszę o wszelkie rady i sugestie, żebym nic nie skopał

Lechos - Pon Sie 10, 2009 21:54

Wystarczy jedynie odkrecic pokrywe (15 srubek) zgodnie z kolejnoscia i po wymianie uszczelki ja spowrotem przykrecic rowniez zgodnie z kolejnoscia (podana w rave). Wszystko inne co wymieniles zostawiasz w spokoju ;)
Brt - Pon Sie 10, 2009 21:58

na rozpołowieniu stosuje sie nie silikon, tylko specjalny uszczelniacz (nie zatyka kanałów olejowych jeśli jest go za dużo nałożone). Na forum były podawane preparaty tego typu .. poszukaj.

looknij jeszcze na ten artykuł:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=494

marcze83 - Pon Sie 10, 2009 22:20

Lechos napisał/a:
Wystarczy jedynie odkrecic pokrywe
"Wszystko inne co wymieniles zostawiasz w spokoju"
czyli kopułki i paska rozrządu nie ruszam zostawiam w spokoju?, odkręcam pokrywę i będzie ok?
Brt a co jeśli kanały olejowe się pozatykają silikonem, jakie będą objawy?

Lechos - Pon Sie 10, 2009 22:34

marcze83 napisał/a:
czyli kopułki i paska rozrządu nie ruszam zostawiam w spokoju?, odkręcam pokrywę i będzie ok?
tak, jesli oczywiscie mowa o wymianie uszczelki pod pokrywa zaworow.
marcze83 - Pon Sie 10, 2009 23:24

zacznę od uszczelki pod pokrywą ponieważ obecnie jej tam nie ma, tylko jest silikon, a jeśli to uszczelniacz na wałku rozrządu to sam już raczej tego nieogarne
AndrewS - Sro Sie 26, 2009 09:51

mi to wyglada na uszczelniacze wałkow