Zobacz temat - [Rover 400 1,6 KAT 99r] Problemy z chłodzeniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400 1,6 KAT 99r] Problemy z chłodzeniem

chmiel1910 - Wto Sie 11, 2009 18:29
Temat postu: [Rover 400 1,6 KAT 99r] Problemy z chłodzeniem
Szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie bezskutecznie, choc kiedyś przypadkiem wpadłem na ów podobny wątek. pewnego dnia po otwarciu zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego ku mojemu zaskoczeniu pływała w nim brązowa mazia(unosiła się na powierzchni płynu) Co i raz wybierałem to po troszeczku, palcem, łyżką, ściereczką... Do palca się lepiło :???: Hm Olej ? Zapewne tak. Postanowiłem odkręcic zbiorniczek wylac z niego ów syf, opłukałem zbiorniczek(z dużym trudem i tak nie do końca ponieważ przegródki w zbiorniczku stanęły mi na drodze, a i tak nie było łatwo...) No okej. Szcześliwy ze pozbyłem się tyfusu założyłem zbiorniczek dolałem płynu pomiędzy MIN i MAX. Pewnego dnia musiałem gdzies pojechac +/- 30km wracam do domu sprawdzam jak jest w zbiorniczku czy nie za mało płynu itp. Po ruszeniu korka usłyszałem syczenie po czym gdy odkręciłem go do końca płyn wystrzelił i opadł... z prawej strony silnika (prawdopodobnie pompa, termostat) usłyszałem bulgotanie. Co mam z tym fantem zrobi? mogę tak jeździc ? czy wyżądze sobie więcej szkody niż pożytku? Są 2 warianty uszczelka pod głowicą gdzie olej przedostaje sie do płynu(nie odwrotnie) i zapowietrzony układ. jak moge go odpowietrzyc? Dodam tylko ze gdy jadę Roverkiem nie grzeje mi się. Wskazówka jest mniej więcej tam gdzie zwykle w 2/5 - 3/5 skali. :cry:
Lechos - Wto Sie 11, 2009 18:33

Skoro olej dostaje sie do plynu to objaw padajacej uszczelki pod glowica.
Na temat odpowietrzania masz TUTAJ