Zobacz temat - [R45 2,0 iDT 2001 r.] zarzygany silnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2,0 iDT 2001 r.] zarzygany silnik

piasek - Sro Sie 12, 2009 10:13
Temat postu: [R45 2,0 iDT 2001 r.] zarzygany silnik
Witam,

niebawem muszę wymienić olej silnikowy i tak przy okazji pomyślałem, że powinienem coś zrobić z wyciekami oleju, które niestety u mnie występują. Największym problemem jest lokalizacja wycieków. Może macie jakieś pomysły skąd na silniku olej - dodam, że nie mam znaczących ubytków oleju, ale silnik jest cały zapaprany.
Na bank cieknie mi spod pokrywy zaworów i myślę, że uszczelka miski olejowej też cieknie ale nie bardzo wiem jak się do tego dobrać. Przewody powietrza też mam obryzgane.

Będę wdzięczny za każdą pomoc

rtworek - Sro Sie 12, 2009 12:31

Uszczelka miski olejowej może być zała, sprawdz węże olejowe do turbiny i węże od IC.
barti101 - Sro Sie 12, 2009 15:10

Pewnie ci cieknie spod klawiatury. tak jak kolega pisał sprawdź też czy koło miski nie masz wycieku oraz czy filtr oleju jest dobrze dokręcony (przy wymianie też zwróć na to uwagę, jak będziesz nowy zakręcał, to nasmaruj jego uszczelkę świeżym olejem). Sprawdź sobie też przewody od pompy wspomagania.
piasek - Czw Sie 13, 2009 08:32

uszczelkę zawsze smaruję.
Posprawdzam wszystko i zobaczymy.
Czy z wymianą uszczelki pokrywy zaworów są jakieś problemy? Na coś się muszę szczególnego przygotować?

rtworek - Czw Sie 13, 2009 13:38

Nie, tylko kolejność dokręcania śrub. Jest to ważne żeby uszczelka była równo dokręcona.
piasek - Czw Sie 13, 2009 13:58

OK. A jaka jest kolejność??