Zobacz temat - [R45 2.0 '02] <> FELGI<> DYWANIKI<> prosz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 '02] <> FELGI<> DYWANIKI<> prosz

Geny - Pią Sie 14, 2009 22:22
Temat postu: [R45 2.0 '02] <> FELGI<> DYWANIKI<> prosz
Witam, posiadam jak widać R45, mam pytanko odnośnie felg ;)
-16" 4x100 ET35 7,5JX16 H2

oto link do aukcji:
http://allegro.pl/item711...ja.html#gallery


czy nie będą mi ocierały, gdy zapakuję komplet ludzi ;D
ponieważ nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto :)

felgi myślę ze będą ładniie prezentowały się w mojej "Rceee" :D

następna sprawa to klubowe dywaniki, jaki jest ich koszt ,oraz do kogo mam się zgłosić :)

z góry dziękuje za pomoc ;)

PopaY - Pią Sie 14, 2009 22:27

ET moim zdaniem za duże. No i szerokość felgi - ja bym szukał 7" zamiast 7,5".
kasjopea - Pią Sie 14, 2009 22:30

O dywaniki zapytaj w tomateam.
Geny - Pią Sie 14, 2009 22:32

PopaY napisał/a:
ET moim zdaniem za duże. No i szerokość felgi - ja bym szukał 7" zamiast 7,5".

rozumiem, ale strasznie cięzko jest znaleźć coś odpowiedniego... ;)

PopaY - Pią Sie 14, 2009 22:34

Najlepiej szukać Roverowskich ;) OZ-ty i tak nie pasują do charakteru tych aut ;)
Geny - Pią Sie 14, 2009 22:37

PopaY napisał/a:
Najlepiej szukać Roverowskich ;) OZ-ty i tak nie pasują do charakteru tych aut ;)

według mnie akurat ten pasuje ;)
podobne są do oryginalnych MG 17stek :D

PopaY - Pią Sie 14, 2009 22:40

Każdy ma swój gust ;)
staf - Pią Sie 14, 2009 22:41

kasjopea napisał/a:
O dywaniki zapytaj w tomateam.

Temat dywaników był poruszany chyba w lutym...Umarł chyba. Bedziesz miał chyba problem z kupnem

Geny - Pią Sie 14, 2009 22:56

staf napisał/a:
kasjopea napisał/a:
O dywaniki zapytaj w tomateam.

Temat dywaników był poruszany chyba w lutym...Umarł chyba. Bedziesz miał chyba problem z kupnem


jeżeli nie ma to kupię jakieś na allegro ;P
aby pasowały, bo te co mam to trochę lipne ;)

najpierw Felgi w głowie, potem przyciemnienie szyb, później może odnowa lakieru :D

kasjopea - Pią Sie 14, 2009 22:58

W tomatem są szare welurowe i gumowe.
staf - Pią Sie 14, 2009 23:04

kasjopea, Ma z nadrukiem Rover-a? :grin:
kasjopea - Pią Sie 14, 2009 23:10

Przeczytaj sobie na jego stronie.
staf - Pią Sie 14, 2009 23:13

kasjopea, Dziękuje.
Jugol - Pią Sie 14, 2009 23:21

Geny , a może takie dywaniki ??

http://forum.roverki.eu/g...ry&image_id=192

grembi - Sob Sie 15, 2009 07:29

A ja polecam Ci gumowe dywaniki.
W przeciwienstwie do materiałowych nie są dostawcą wilgoci i łatwo je umyć ;)

Pozdro

Jugol - Sob Sie 15, 2009 08:15

....a ja polecam Ci te właśnie na sezon wiosenno- letni, a gumowce oczywista jak najbardziej ale łod jesieni :wink:
sTERYD - Sob Sie 15, 2009 09:25

Geny napisał/a:
ET35
PopaY napisał/a:
ET moim zdaniem za duże.

chyba raczej małe, w Roverkach stosowane są felgi o ET-35-48, więc powinno być ok

PopaY - Sob Sie 15, 2009 09:29

Gdzieś mi się rzucuło w oko, że ET ma być do 28, stąd moja wypowiedź.
W takim razie może zadam pytanie: jeśli mam felgi 16" o szerokości 6,5" to jakie ma być ET? Czy 35 będzie dobre?

sTERYD - Sob Sie 15, 2009 09:34

będzie dobre :cool:
PopaY - Sob Sie 15, 2009 09:37

Bo na wczoraj zakupionym Roverku mam felgi 15", ale mam zamiast wrzucić na nie zimówki, a na lato kupić sobie takie felgi, bo wpadły mi w oko i się właśnie zastanawiałem czy będą dobre:
Dezent L Dark
6,5x16 4x100, et: 35


marcinZG - Sob Sie 15, 2009 13:47

Mi sie O.Z.-ty bardzo podobaja.
W swojej 45 mam stylistycznie zblizone Aluteci 15".
Rowniez poczatkowo wydawalo mi sie, ze nie beda pasowac, chcialem je sprzedac i wymienic na oryginalne roverowskie.
Ale jak tylko je ubralem na autko, to w glowie mam tylko pokazane O.Z. bo napewno prezentowalby sie jeszcze lepiej.
Inna sprawa, ze koszt 16" jest spory.

Geny - Sob Sie 15, 2009 15:09

marcinZG napisał/a:
Mi sie O.Z.-ty bardzo podobaja.
W swojej 45 mam stylistycznie zblizone Aluteci 15".
Rowniez poczatkowo wydawalo mi sie, ze nie beda pasowac, chcialem je sprzedac i wymienic na oryginalne roverowskie.
Ale jak tylko je ubralem na autko, to w glowie mam tylko pokazane O.Z. bo napewno prezentowalby sie jeszcze lepiej.
Inna sprawa, ze koszt 16" jest spory.


no właśnie, czyli mówicie że powinny być dobre? ;d bo jeżeli więcej osób to potwierdzi to je kupie, zrobię zdjęcia i pokaże jak się prezentuje :D

Jugol napisał/a:
Geny , a może takie dywaniki ??

http://forum.roverki.eu/g...ry&image_id=192


oj, wolałbym ciemne jak już ;) ponieważ mam ciemny welurek ^^

a gumowe mam jakieś na zime ;)

Jugol - Sob Sie 15, 2009 20:18

Geny napisał/a:
marcinZG napisał/a:
Mi sie O.Z.-ty bardzo podobaja.
W swojej 45 mam stylistycznie zblizone Aluteci 15".
Rowniez poczatkowo wydawalo mi sie, ze nie beda pasowac, chcialem je sprzedac i wymienic na oryginalne roverowskie.
Ale jak tylko je ubralem na autko, to w glowie mam tylko pokazane O.Z. bo napewno prezentowalby sie jeszcze lepiej.
Inna sprawa, ze koszt 16" jest spory.


no właśnie, czyli mówicie że powinny być dobre? ;d bo jeżeli więcej osób to potwierdzi to je kupie, zrobię zdjęcia i pokaże jak się prezentuje :D

Jugol napisał/a:
Geny , a może takie dywaniki ??

http://forum.roverki.eu/g...ry&image_id=192


oj, wolałbym ciemne jak już ;) ponieważ mam ciemny welurek ^^

a gumowe mam jakieś na zime ;)


...żaden problem , można zamówić jakie chcesz. Ciemne też :ok:

camaro17 - Sob Sie 15, 2009 21:55

Geny, po prośbie na PW odpisuję Ci co o tym myślę, O.Z. ładnie wyglądają nie ma czego się przyczepić, jedynie co do ich danych technicznych. Z tego co pamiętaj jak ja bylem przed wyborem kupna felg to co mi chłopaki doradzali to aby nie chodzić poniżej ET35 i 7J na 16". Wiem że TommiYogi z wrocka w R400 ma takie właśnie i jest OK, ale jak kto zna Tomiego to twardziel i się niczego nie cyka, nawet jak mu tam coś trochę wystaje no i ma obniżone zawieszenie także u niego jest spoko ale na granicy ryzyka. Ja wybrałem inną drogę, po prosu wyczaiłem oryginały z MG ZR 16" 6,5J z ET45 tak jak w oryginale i tego się trzymam i jest wszystko ok, nie ma problemu z 4 osobami na pokładzie i nie ma problemu z max skrętem w każdą stronę. Także lepiej szukaj coś w ET45 i max z 7J ale chyba z ET45 dostaniesz 6,5J , no i wiadomo 4x100. Jak nic innego z zawieszeniem nie chcesz robić utwardzać, obniżać to nie bierz aż takich szerokich kapci i z takim ET po co później jakieś nie miłe niespodzianki.
PopaY - Sob Sie 15, 2009 22:01

Czyli prawidłowe dane przy 16" to 6,5" szerokość, ale ET 45 jak rozumiem?

Bo, hmm, na allegro znalazłem aukcje oryginalnych felg do Rovera o rozmiarze 16" 7J ET28... I mam teraz wielkiego zonka :/

marcinZG - Sob Sie 15, 2009 22:57

Jesli chodzi o szerokosc to przy 16" podejrzewam ze 7-ki bedzie latwiej znalezc, tzn bedzie wiekszy wybor.
A i szerokosc jest ok.
7,5 troche ryzyko, ale mysle ze tez by byly ok, ale wtedy warto zadbac o odpowiednio niski profil.

PopaY - Sob Sie 15, 2009 23:07

Z felg "firmowych" tańszych czyli Dezent, Dotz itp. nie ma problemu z felgami 16" z szerokością 6,5", ale co z tym osadzeniem??? No i jeszcze jedno pytanko, które mnie nieco męczy. Wg danych technicznych na felgę 6,5" powinno się założyć oponkę 205... Czy to nie za szeroka opona do takiej felgi??? Jestem troszkę teraz skołowany :P

Generalnie: jeśli chcę felgi 16" to jakie one powinny mieć optymalne parametry i jakie do tego dobrać optymalne opony? :roll:

marcinZG - Nie Sie 16, 2009 04:25

Imho optimum: 16" 7J ET40-45 i do tego oponka 205/45R16

Ja mam obecnie: 195/50R15 przy feldzie 7J ET37 i opona moglaby delikatnie mniej wystawac..

Geny - Nie Sie 16, 2009 21:10

camaro17 napisał/a:
Geny, po prośbie na PW odpisuję Ci co o tym myślę, O.Z. ładnie wyglądają nie ma czego się przyczepić, jedynie co do ich danych technicznych. Z tego co pamiętaj jak ja bylem przed wyborem kupna felg to co mi chłopaki doradzali to aby nie chodzić poniżej ET35 i 7J na 16". Wiem że TommiYogi z wrocka w R400 ma takie właśnie i jest OK, ale jak kto zna Tomiego to twardziel i się niczego nie cyka, nawet jak mu tam coś trochę wystaje no i ma obniżone zawieszenie także u niego jest spoko ale na granicy ryzyka. Ja wybrałem inną drogę, po prosu wyczaiłem oryginały z MG ZR 16" 6,5J z ET45 tak jak w oryginale i tego się trzymam i jest wszystko ok, nie ma problemu z 4 osobami na pokładzie i nie ma problemu z max skrętem w każdą stronę. Także lepiej szukaj coś w ET45 i max z 7J ale chyba z ET45 dostaniesz 6,5J , no i wiadomo 4x100. Jak nic innego z zawieszeniem nie chcesz robić utwardzać, obniżać to nie bierz aż takich szerokich kapci i z takim ET po co później jakieś nie miłe niespodzianki.


dzięki za radę, zalezy jak byłby koszt zawieszenia :D bo te OZki wpadły mi w oko :D
zaraz coś poszukam na allegro i dam link :D