Zobacz temat - [R620] Licznik KM stanął
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Licznik KM stanął

emo - Pon Sie 17, 2009 22:28
Temat postu: [R620] Licznik KM stanął
Witam serdecznie
Może ktoś z was miał podobny przypadek niedawno zatrzymał mi się licznik KM Przebiegu i dzienny akurat przekręcało mi na równa cyfrę z 9999 jak na to zaradzić by to odblokować jak kiedyś odkręcałem i widziałem ze licznik nie jest na linkę tylko Elektrycznie kreci zegarem z góry wam serdecznie dziękuję :wink: :wink:

czarek2208 - Pon Sie 17, 2009 23:18

Tylko nie mów, że na jednym baku tyle stuknąłeś :mrgreen:
emo - Wto Sie 18, 2009 15:24

czarek2208 napisał/a:
Tylko nie mów, że na jednym baku tyle stuknąłeś :mrgreen:

Nie dałem 9999 bo nie pamiętałem przebiegu na górnym liczniku ale teraz sprawdziłem stanęło na 209999 a na dziennym tez się zatrzymało ale jest na nim 0000
Co mogło się stać ?? i jak to naprawić?

czarek2208 - Sro Sie 19, 2009 21:20

Wyjmij licznik i wyczyść, zworki i wtyczki. może gdzieś zaśniedziały. A jak nie pomoże to tylko wymiana licznika kolego. :cry:
Marrkus - Sro Sie 19, 2009 21:35

Przyczyną może być również padnięty impulsator a że stało się to przy takim przebiegu to przypadek. Impulsator siedzi w skrzyni biegów. wpisz w szukajke i znajdziesz trochę na ten temat.

Ktoś mądry może podpowie jak sprawdzić impulsator?

Możliwe również że jest to jednak jakaś sprawa mechaniczna w liczniku np coś się zacięło jakiś paproch itp. wówczas czeka cię albo próba naprawy albo wymiana na nowy (używany)

emo - Nie Sie 30, 2009 14:20

Marrkus napisał/a:
Przyczyną może być również padnięty impulsator a że stało się to przy takim przebiegu to przypadek. Impulsator siedzi w skrzyni biegów. wpisz w szukajke i znajdziesz trochę na ten temat.

Ktoś mądry może podpowie jak sprawdzić impulsator?

Możliwe również że jest to jednak jakaś sprawa mechaniczna w liczniku np coś się zacięło jakiś paproch itp. wówczas czeka cię albo próba naprawy albo wymiana na nowy (używany)


Trochę mam brak czasu na odkręcenie licznika a jeśli chodzi o impulsator to licznik by chyba nie pokazywał ile jadę Km/h a licznik mi tylko nie pokazuje przebiegu i dzienny też stoi nie wiem czy mam myśleć nad zmianą impulsatora czy licznika

Bordos - Nie Sie 30, 2009 17:23

Może to też być efekt "Ciekawego" cofania licznika. U kolegi taki dzyndzelek odpowiadający za przesunięcie kolejnej cyfry był sklejony i efekt był podobny, dobiło do 99999 i koniec:)
emo - Czw Wrz 03, 2009 06:40

Bordos napisał/a:
Może to też być efekt "Ciekawego" cofania licznika. U kolegi taki dzyndzelek odpowiadający za przesunięcie kolejnej cyfry był sklejony i efekt był podobny, dobiło do 99999 i koniec:)


dzięki koledzy rozbiorę licznik w wolnym czasie możne i coś się skleiło i zablokowało licznik

thef - Czw Wrz 03, 2009 08:13

Podbijam temat.
Skłaniam się do wersji Bordosa, licznik był kiedyś cofany i niestety ktoś miał mało zgrabne paluchy i robił to na siłę ;) . Niestety, tylko wyjęcie i dokładne obejrzenie może nam powiedzieć coś więcej.

Nie wiem jak jest dokładnie zbudowany licznik km w roverkach, ale może jednak jakieś trybiki tam są, w końcu te kółeczka z cyframi muszą być jakoś napędzane, a do tego oba liczniki czymś sprzężone. Miałem kiedyś Favoritkę i taki sam przypadek. Przyczyną okazało się pęknięcie plastikowego kółeczka zębatego.

szoso - Czw Wrz 03, 2009 08:43

thef napisał/a:
licznik był kiedyś cofany i niestety ktoś miał mało zgrabne paluchy i robił to na siłę

miałem tak kiedyś w Audi że licznik nie chodził bo jakiś baran na siłę chciał sobie cofnąć no i musiałem kupić całą szafę