Zobacz temat - [R75] Zamek drzwi - z anglika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamek drzwi - z anglika

kerbi - Pią Sie 21, 2009 11:20
Temat postu: [R75] Zamek drzwi - z anglika
Witam wszystkich, sporo przeglądałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy zamek drzwi przednich pasuje z wersji angielskiej ( nie chodzi mi o działanie kluczyka) tylko czy fizycznie się zamontuje i czy będzie chodził elektrycznie? A może ktoś ma doświadczenie w naprawie zamków, mam jeden dobry silniczek i zastanawiam się czy dało by się go podmienić w miejsce spalonego?
dukat11 - Pią Sie 21, 2009 11:25

Do odważnych świat należy. Jak masz i tak nie sprawny to nie ma nad czym się zastanawiać tylko spróbuj najwyżej się nie uda i wymienisz na nowy.
SeniorA - Pią Sie 21, 2009 11:43

kerbi napisał/a:
Czy zamek drzwi przednich pasuje z wersji angielskiej ( nie chodzi mi o działanie kluczyka)
pasuje i bedzie działał elektrycznie.

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 11:52 ]
kerbi napisał/a:
mam jeden dobry silniczek i zastanawiam się czy dało by się go podmienić w miejsce spalonego?
jak masz akurat ten co padł , to można przełożyć ,ale to skomplikowane jak nie znasz zasady działania zamka ,dlatego radzę przełożyć tylko zamki , a póżniej pobawić sie zepsutym zamkiem i sprawdzić co padło i ewntualnie naprawić.W zamku są 2 silniczki ale różnią się obrotami i wałkiem .

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 14:13 ]
kerbi, jak zdecydujesz się na zamek od anglika, to radzę unieszkodliwić zaczepy od oparcia tylnego siedzenia, by można wejść przez bagażnik.

kerbi - Pon Sie 31, 2009 20:35

Pierwsze spostrzeżenia, zamek rozebrałem nie ma problemu, silniczek który miałem to nie ten co mi potrzeba. Rozebrałem zepsuty syf okrutny, mały pilniczek iglaczek do lekkiego oczyszczenia i .... eureka silniczek przemowił :) . Zamek poskładałem nie ma wielkich problemów, teraz tylko muszę podłączyć i zobaczyć czy cyka i zawieźć w październiku do ojca do zakładu co by mi fachowo znitowali jak w orginale. Myślę że cos z tego będzie.
sash997 - Pon Sie 31, 2009 21:23

a mi przedni prawy sie nie otwiera ALE... zamyka sie tylko z pilota a z kluczyka już nie chce... może to być wina kostki przy drzwiach??? bo nie działały mi lusterka i to były styki w kostce...
kerbi - Pon Sie 31, 2009 21:31

Raczej to wina silniczków, u mnie było tak lewy przód nie otwierał się z pilota, ale zamykał się o dziwo od srodka przyciskiem nie zamykal się. dziwne bardzo rozwiązania stosowali tu.
Filip - Wto Wrz 15, 2009 10:00

[quote="kerbi"]Raczej to wina silniczków...

Właśnie mam taki sam problem z drzwiami od kierowcy-zamyka się z pilota, ale nie chce otwierać, a przyciskiem w środku nie reaguje w ogóle :cry:
Mówiąc "silniczki" macie na myśli siłowniki w drzwiach???
A właśnie takie standardowe siłowniki pasują czy są jakieś specjalne??? :beczy:

wieslaw_b. - Wto Wrz 15, 2009 10:28

Filip, zgadza się.
W R75 zamki drzwi są zamykane i otwierane za pomocą silniczków elektrycznych które poprzez przekładnię przenoszą ruch obrotowy na posuwisty, pełniąc rolę - jak nazwałeś - siłowników.
U Ciebie występuje objaw uszkodzonego silniczka odpowiedzialnego za odblokowywanie zamka drzwi kierowcy i czy będziesz próbował pilotem czy przyciskiem na środkowej konsoli efekt będzie taki sam czyli :bezradny:
Pozostaje wymiana zamka lub wymiana albo naprawa silniczka elektrycznego.
Jest to możliwe do zrobienia, osobiście naprawiłem 3 zamki.

Filip - Wto Wrz 15, 2009 12:11

Cytat:
Pozostaje wymiana zamka lub wymiana albo naprawa silniczka elektrycznego.


A na czym dokładnie polega naprawa tego silniczka???
Będą potrzebne jakieś części (wolałbym zaopatrzyć się przed rozebraniem drzwi) :roll:

kerbi - Wto Wrz 15, 2009 12:28

Cześć, w moim przypadku wystarczyło rozebranie silniczka (sprawa dość prosta) a następnie małym pilniczkiem - iglakiem wyczyszczenie całego syfu z miedzianych elementów( nie wiem jak one się tam fachowo nazywają). powracając do poprzedniego tematu zamek już mam znitowany jak fabryka wypuściła:) w październiku jak zrobię fotki to zamieszczę je tutaj może się przydadzą.A co do zamku jak masz gdzie bezpiecznie samochód zostawić to możesz wyciągać i się bawić, ja wcześniej musiałem na allegro kupić od anglika i założyć żeby mieć autko zamknięte.
Filip - Pon Wrz 21, 2009 06:49

Potrzebuję taki silniczek do zamka. Orientuje się ktoś czy dostanę go samego czy jak to na ogół bywa"w zestawie" :grin:
SeniorA - Pon Wrz 21, 2009 08:02

same silniczki są nie do dostania.Tylko kupno sprawnego zamka od anglika.Podaj średnicę i długość wałka ( tym się różnią, oprócz obrotów), może ktoś ma na pozbyciu.
kerbi - Pon Wrz 21, 2009 14:43

Ja kupiłem od anglika zamek prawy, w tym czasie naprawiłem swój oryginalny i w ten sposób będę miał dwa silniczki w zapasie + jeden z tylnego zamka mi się wala ten z grubszą średnicą wałka. Od wersji europejskiej bardo ciężko jest dostać, a jak już znalazłem to sobie 250 zł zaśpiewali. Kup byle jaki zamek przełóż silniczek i po sprawie ( za 70 zł można upolować.). Po 21 paź. jak już będę miał zamek u siebie w domu to popstrykam parę fotek i zamieszczę tu (co i jak rozkręcić). Zdjęcia rozkręconego już mam i poszczególne elementy czekam tylko na zamek po znitowaniu.
Ps. jak robisz i wklejasz zdjęcia to postaraj się o ich jakość - tu nic nie widać, zero numerów.

Alex - Pią Paź 02, 2009 14:49

mam pytanie jak sie dostac do zamka? a dokładnie gdzie są jakies śruby. Bo mam problem z otwarciem ale od wewnątrz
SeniorA - Pią Paź 02, 2009 16:01

sam zamek jest przykręcony 3 śrubami do bocznego poszycia drzwi,ale odkręca się go po odpięciu cięgien od klamek,a w tym celu trzeba ściągnąć boczek drzwi.Wszystko jest opisane na forum,tylko trzeba poszukać.
kerbi - Pią Paź 02, 2009 17:52

Niekoniecznie w 600 jest tak samo.
SeniorA - Pią Paź 02, 2009 18:21

kerbi, temat jest o R75,więc piszę jak jest w nim.Alex, założył już temat o 600.
więc po co pyta tutaj.

kerbi - Pon Lis 02, 2009 20:37

Ok ja ciebie rozumiem, słowa swoje kieruję do Alexa.

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 19:42 ]
Witam ponownie, chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z zamkiem. Gdy na aledrogo pewien pan zawołał za zamek prawy dzrzwi przednich 250 pln, kupiłem od anglika za stówkę a ten swój postanowiłem naprawić. Może komuś się to przyda, a więc zaczynamy (zamek już mamy wyciągnięty)od zdjęcia czarnej plastkiowej osłony (płaski śrubokręt i swobodnie wyskakuje z zaczepów). Gdy już się uporamy z osłoną ukaże nam się

[ Dodano: Pon Lis 02, 2009 20:37 ]

haszczyc - Wto Lip 12, 2011 10:07

koledzy padł mi zamek kierowcy tzn otwieranie z pilota nie da się odtworzyć drzwi kierowcy jedynie poprzez kluczyk da się je odtworzyć reszta drzwi działa ok, jak zamykam z pilota i ze środka to ryglują się wszystkie drzwi czyli zapewne padł silniczek od otwierania kierowcy drzwi pytanie jest takie wiadomo że ciężko na allegro dostać taki cały sprawny zamek owszem jest jeden ale za około 500zł czy jeśli kupiłbym angielski lewy przód czyli ten z anglika od pasażera bądź lewy tył europejski to czy silniczek będzie taki sam ? żebym mógł go podmienić? wcześniejszy właściciel informował że jakiś czas temu miał problem z tym zamkiem - drzwi się nie chciał zamykać i coś tam majstrował przy zamku
sknerko - Wto Lip 12, 2011 11:14

silniczki z angielskich pasują, ale spróbuj zadzwonić do PHJOWI bo on miał kiedyś zamki europejskie takie już po poprawkach z młodych roczników za dobre pieniądze. Albo zamek z Mini nówka coś dwieście kilka złotych
haszczyc - Wto Lip 12, 2011 23:07

gdzie kupie ten zamek do mini nowka? w aso BMW? jesli ok 200zl to nie tak duzo porównując ceny na allegro anglikow
sknerko - Sro Lip 13, 2011 11:29

Zukowaty kiedyś znalazł nowe na allegro po 250 ale myśle ze w BMW powinni mieć
haszczyc - Sro Lip 13, 2011 12:39

od 3 dni obserwuje na allegro czy pojawiają się nowe zamki do europejskiej wersji od strony kierowcy jeśli do weekendu nic nie znajdę zakupie anglika lewy tył badz lewy przód przełożę silniczek i mam nadzieje ze zadziała
sknerko - Sro Lip 13, 2011 13:23

tpróbuj tu: http://allegro.pl/show_user.php?uid=11627856 albo tu: http://allegro.pl/show_user.php?uid=1357883 piszą że maja wszystko do Mini.
Fakt ze na Allegro do Mini też tylko zamek pasażera jest.

haszczyc - Sob Lip 16, 2011 19:29

Dzisiaj zabrałem się za demontaż zamka od strony kierowcy było dużo problemów gdyż już wcześniej ktoś majstrował przy tym boczku świadczy o tym paręnaście dodatkowych wkrętów żeby jakoś boczek trzymał się drzwi w dodatku był przyklejony mocnym klejem do podszybia wew szyby, szyba była wymieniana bo znalazłem jeszcze kawałki zbitej starej szyby :)








Wygłuszenie było porozrywane w paru miejscach ale nie istotne najgorzej miałem wyciągnąć zamek ale udało się

Teraz dla mnie problemem przed którym stoję to jak roznitować te 2 bolce by dostać się do silniczka?

[ Dodano: Sob Lip 16, 2011 16:57 ]
ok jakoś udało mi się je roznitować było bardzo ciężko



właśnie z tym nitem miałem największy problem


tego jednego nita do tej pory nie udało mi się wymontować nie wiem jak się za to zabrać




ale udało się i oto jak to wszystko wygląda, da się zauważyć ze na lewym silniczku jest czarny nalot





po wyciągnięciu silniczka



Dużo syfu



zacząłem skrobać ten brud ale efektów zero więc potraktowałem to WD40 efekt:



Aż sam nie wiem jak to potem skręcić na pewno będę musiał kogoś poprosić by mi to znitował... czekam na waszą pomoc na razie tego nie skręcam auto póki co będzie stać bezczynnie w garażu

[ Dodano: Sob Lip 16, 2011 19:29 ]
a wiec tak podłączałem pod prostownik efekt taki że lewy silniczek wygląda na spalony zaś ten prawy działa teraz czeka mnie zamówienie na allegro zamka lewy przód z anglika badz lewy tył, na pewno podejdzie silniczek? będzie ten sam? i czy jak przełożę silniczek z angielskiej wersji to czy będzie mi działać otwieranie i zamykanie z kluczyka i pilota? proszę jeszcze raz o wypowiedzenie się w tej kwestii

stee-zoo - Sob Gru 17, 2011 16:09
Temat postu: panowie musze kupic dwa zamki do R75
Witam ...ja właśnie jestem po wizycie u mechanika w sprawie tych nie szczęsnych zamków centralnego.
Rozebrał boczek ,wyjął zamek ,rozebrał go wszystko ładnie czysto tryby plastikowe o dziwo całe ale... silniczek od otwierania nie działa .
Rozebrał silniczek [posypało się coś tam z niego]
Także zamek do wymiany,ale szukam i szukam na allegro i nic .
Wiecie może gdzie mógłbym kupic używane zamki do r75[najlepiej woj.warm-maz]

SeniorA - Sob Gru 17, 2011 16:42

stee-zoo napisał/a:
szukam i szukam na allegro i nic .
np.
http://moto.allegro.pl/mi...1943823096.html
http://moto.allegro.pl/ro...1943314610.html

haszczyc - Sob Gru 17, 2011 19:10

na allegro tego dużo masz .. http://moto.allegro.pl/li...p&change_view=1
stee-zoo - Nie Gru 18, 2011 14:11

Wielkie Dzięki ..
Nie wiem dlaczego nie mogłem znalezć tych ogłoszeń pewnie żle wpisywałem w wyszukiwarce...
Od razu zamawiam...
Jeszcze raz wielkie dzięki...

[ Dodano: Nie Gru 18, 2011 14:11 ]
Panowie jeszcze jedno pytanie dzwoniłem do gośćia ma dwa przednie od anglika tylko kazał się upewnić czy będą pasowały do wersji europejskiej bo on nie jest pewien...
Także pytanie do was BĘDĄ PASOWAŁY ?? ?[chce się upewnić w 100%]

haszczyc - Nie Gru 18, 2011 14:38

będą pasować a zapytam czy zamek od strony kierowcy gdzie jest zamek tez wymieniasz?
SeniorA - Nie Gru 18, 2011 15:58

stee-zoo, jeśli wymieniasz zamek od kierowcy , to zamek z anglika (lewe drzwi) nie ma mechanizmu do kluczyka , możesz wykorzystać silniczki.
kerbi - Wto Gru 27, 2011 14:56

Co do opisu haszczyc większość w porządku, ale !! ! jednego nita nie rozbijać ja gdzieś już to pokazywałem ale jeszcze raz zamieszczę zdjęcie, trzeba spiłowac - koniecznie, aby został kołnierz.
haszczyc - Pon Lut 27, 2012 18:26

kerbi, tak racja trzeba spiłować ;) tak też zrobiłem

[ Dodano: Pon Lut 27, 2012 17:49 ]
Witam coś zaczął mi szwankować zamek tym razem od strony pasażera z przodu ten dzyndzelek czarny strasznie latał i nie mogłem otworzyć drzwi pasażera od zewnątrz jedynie od wewnątrz da się otworzyć naciskając dwa razy wewnętrzną klamkę sam nie wiem co się mogło stać, więc rozkręciłem boczek ;) a tam moim oczom ukazała się jakaś samoróbka - zewnętrzny siłownik i napięcie poprowadzone do niego, w dodatku ten dzyndzelek przerobiony na dłuższy poprowadzony do siłownika. postanowiłem że kupie nowy sprawny zamek, pytanie dlaczego drzwi od zewnątrz nie mogę otworzyć??

jeśli zakupie zamek prawy tylni to będzie pasował do przodu?

na koniec filmik http://www.youtube.com/watch?v=6eDMiWy3Eno










SeniorA - Pon Lut 27, 2012 19:50

http://moto.allegro.pl/ro...2124901950.html
są też wersje europy do prawego przodu.

kerbi - Pon Lut 27, 2012 22:14

Panowie, nie ma opcji żeby nie chodził, kupić tylny zamek za jakieś 50 zł i przełożyć. Narzędzia do tego też nie są specjalistyczne i w domu bez warsztatu to można zrobić.
haszczyc - Pon Lut 27, 2012 22:23

Witam byłem w samochodzie sprawdzić różnicę zamka przedniego i tylnego i widzę że z tylnym zamku jest taki dzyndzelek zaznaczony na zdjęciu zaś w przednich zamkach brak tego dzyndzelka ? do czego on służy w tylnych drzwiach jest w karoserii wycięcie na niego i go widać...
longer86 - Wto Lut 28, 2012 03:34

ten dzyndzelek to blokowanie klamki żeby dziecko np nie otwarło samodzielnie drzwi od środka, jak go przestawisz to otworzysz drzwi tylko od zewnątrz
haszczyc - Wto Lut 28, 2012 05:11

czyli załóżmy że usunę tą blokadę dla dzieci w sensie wytnę ją to zamek tylni podpasuje do przodu ?
kerbi - Wto Lut 28, 2012 20:02

A po co robić takie kombinacje, skoro one są w podobnej cenie (mówię o przodzie od strony pasażera). Aha i nie jestem pewien co do pinów we wtyczce czy są takie same.
haszczyc - Wto Lut 28, 2012 20:20

Racja dlatego zdecydowałem się na kupno prawy przód z anglika :) teraz jeszcze boczki zakupie nowe bo te zniszczone nie nadają się do niczego
slawko - Pon Mar 26, 2012 09:10

Witam od niedawna stałem sie posiadaczem 75-tki. Nie działa mi centralny zamek drzwi kierowcy z tego co wyczytałem wystarczy zmienić silniczek zamka. Pytanie czy silniczek musi byc tylko z zamka lewych przednich drzwi czy podpasuje z innego np. prawych tylnych.
sknerko - Pon Mar 26, 2012 09:33

silniczki w wszystkich zamkach są jednakowe
arkady - Pon Mar 26, 2012 18:07

http://moto.allegro.pl/ro...2206436841.html najlepsze jest to ze taki silownik kosztuje max 20zl wiec 30zl za sama instrukcje..
haszczyc - Pon Mar 26, 2012 18:39

stronę wcześniej jest pokazane na zdjęciu jak u mnie to było zamocowane osobiście nie polecam beznadziejne to wręcz...
slawko - Wto Mar 27, 2012 08:17

Ok dzięki za odpowiedz, zdobędę jakiś zamek i próbuje reanimować, oby przeszczep się przyjął. :lol: :lol:
papirzak - Sro Kwi 11, 2012 21:57

A ja mam koledzy do was jedno pytanko jak wyciągnąć ten zamek z drzwi bo dziś 5 godzin się męczyłem i już pomysłu nie mam jak to zrobić:( zacznę od początku padł mi zamek w przednich drzwiach pasażera zamyka się z pilota ale nie otwiera i trzeba ręcznie od środka otwierać.Odkręciłem cały boczek zdjąłem wszystko zamek też odkręcony no i tu koniec bo kręcę nim kombinuje i ni ho ho nie mogę go wyjąć a nie chciałbym odkręcać prowadnic szyby jeśli jest to nie konieczne?prosiłbym o jakąś podpowiedz albo jakies foto jak to wyjąć ze środka.
haszczyc - Sro Kwi 11, 2012 22:02

papirzak, bez poluzowania prowadnicy szyby nie wyciągniesz go;) ja odkręciłem tą dolną śrubkę z prowadnicy szyby i wyszło bez problemów ;)
slawkop - Czw Lis 14, 2013 09:39
Temat postu: [R75] prawe przednie drzwi - wymiana z anglika-JAKI ZAMEK?
Napiszcie mi prosze
do prawych przednich drzwi (pasazera) bedzie pasowac z anglika prawy przod czy prawy tyl?
co zamontowac?
pzdr
dzieki z gory za info

MaReK - Czw Lis 14, 2013 15:01

Prawy przód.
jpawel - Czw Lut 06, 2014 11:13

Mam dwa pytania i proszę o jasną i precyzyjną odpowiedź, bo zwariowałem z nadmiaru różnych informacji:

1. Gdybym zakupił tylny zamek prawy z anglika lub europejski to czy do przodu po usunięciu blokady przed dziećmi, to pytam czy będzie pasował do prawego przodu? Prawy tył do prawego przodu. Jest to realne?

2. Zamek prawy przedni z anglika będzie pasował do prawych drzwi europejczyka?

Nie chcę grzebać w zamku tylko podmienić.
Proszę o jasna odpowiedź, bo jednoznacznie jej nie znalazłem. Dziękuję.

sash997 - Czw Lut 06, 2014 17:16

jpawel napisał/a:
1. Gdybym zakupił tylny zamek prawy z anglika lub europejski to czy do przodu po usunięciu blokady przed dziećmi, to pytam czy będzie pasował do prawego przodu? Prawy tył do prawego przodu. Jest to realne?

pasuje po usunięciu blokady(sam tak zrobiłem)

Aragorn - Pią Lut 07, 2014 11:55

zamki są prawie identyczne sam wymieniałem wszystkie na fabrycznie nowe i w przypadku tylnych drzwi montowałem przednie tylko trzeba było przełożyć dodatkowy "przynitowany rygiel" którego nie ma w przednich no i po wymianie nie mam z tyłu blokady dla dzieci ...ale najważniejsze że problemy z zamkami mam za sobą
apples - Czw Kwi 24, 2014 21:44

haszczyc napisał/a:
czyli załóżmy że usunę tą blokadę dla dzieci w sensie wytnę ją to zamek tylni podpasuje do przodu ?
Pasuje. Przerabiałem ten temat. :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 24, 2014 21:44 ]
I jeszcze jedno ... nic nie trzeba piłować ... rozwalamy tylko jedno zabezpieczenie i zamek się rozchodzi. Dodatkowo jak kupicie tą samą stronę .... bez różnicy czy przód czy tył ... to przekładamy cała elektronikę (białą puszka) do swojego zamka i nie trzeba bawić się w wyciąganie silniczków. :wink:

djdanon - Czw Kwi 09, 2015 21:03

witam
panowie moze ktos taki przypadek przerabiał,mianowicie tez mam problem z zamkiem od kierowcy - nie mogłem otworzyc drzwi
po przesledzeniu powyzszych odpowiedzi rozebrałem zamek
1. brak zadnych sladów osadu
2. pracuja obydwa silniczki (z tym ze przy otwieraniu kreca sie obydwa slimaki, a przy
zamykaniu tylko jeden - ten grubszy...

SeniorA - Czw Kwi 09, 2015 21:23

djdanon napisał/a:
przy otwieraniu kreca sie obydwa slimaki, a przy
zamykaniu tylko jeden - ten grubszy...
czym zamykasz i czym otwierasz (pilot, przycisk w kabinie, kluczyk) ?

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2015 21:23 ]
djdanon napisał/a:
nie mogłem otworzyc drzwi
czym ? , pilotem , kluczykiem ,klamką ?
djdanon - Czw Kwi 09, 2015 22:09

nie mogłem otworzyć ani z zewnątrz ani z wewnątrz dopiero po rozebraniu boczku cięgnem z kasetką ruchem w dół, po rozebraniu zamka otwierałem i zamykałem pilotem , no i bawiłem się tez tymi trzema przyciskami w samym zamku...
SeniorA - Pią Kwi 10, 2015 10:38

djdanon napisał/a:
nie mogłem otworzyć ani z zewnątrz ani z wewnątrz
to nie działa silniczek tzw. superlock od całkowitego zamykania
djdanon napisał/a:
z tym ze przy otwieraniu kreca sie obydwa slimaki, a przy
zamykaniu tylko jeden - ten grubszy...
pewnie jest odwrotnie , oba zamykają a jeden nie otwiera.
djdanon - Pią Kwi 10, 2015 17:40

ok zamówiłem zamek okaże się po niedzieli
dzięki

kupiłem tylny od anglika, jestem po podmianie zamka a raczej samej jasnej jego części, rzeczywiście pomyliłem się co do silniczków podpsuty był ten z grubszym ślimakiem,mogłem go podmienić, ale zdecydowałem się wymienić całość, dodatkowo musiałem przełożyć ze swojego dwa sterowniki (switch) od przełączania kluczykiem i rzeczywiście rozwalamy jedno zabezpieczenie
dzięki za pomoc

Maciej23 - Pią Sie 14, 2015 18:18

Witam, mógłby mi ktoś opisać jak zdemontować zamek z drzwi? Chodzi mi o drzwi kierowcy, padł siłownik i nie wiem jak się zabrać za naprawę...
wellman - Sob Sie 15, 2015 11:40

Proszę bardzo. :-)
Maciej23 - Sob Sie 15, 2015 14:00

Dzięki ale nie bardzo rozumiem o co tu chodzi... Muszę zdemontować szybę??? Wiem że muszę cięgno od klamki wyjąć, odłączyć kable ale nie wiem jak odłączyć ten biały plastik idący do tego cypelka...
adam_26 - Sob Sie 15, 2015 14:24

Tu masz doskonałą instrukcję MD-ka :P
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=888459&highlight=#888459

djdanon - Pon Sie 31, 2015 17:52

nacieszyłem sie swoim zamkiem kilka miesięcy i od nowa jazda
tym razem mam taki problem , i nie wiem czy to wina zamka czy czego, otóż zamykam
roverka czy to kluczykiem czy z kluczyka podchodze i otwieram klamką drzwi, po wyjęciu zamka sprawdziłem zamykanie i otwieranie i silniczki pracuja obydwa,nie wiem

prebenny - Pon Sie 31, 2015 18:07

A jak od wewnątrz zaryglujesz drzwi to możesz je od wewnątrz otworzyć?
djdanon - Pon Sie 31, 2015 19:42

od kierowcy otwierają się bez względu na zamknięcie kluczykiem czy z kluczyka

[ Dodano: Pon Sie 31, 2015 19:42 ]
tak, jak zarygluję centralką od wewnątrz to mogę otworzyć wewnątrz

MaReK - Pią Wrz 04, 2015 13:47

Może superblock nie działa. To zdaje się jest jedna z opcji konfiguracji w BCU.
Tylko czy u Ciebie tak było zawsze czy jest od jakiegoś czasu?

SeniorA - Pią Wrz 04, 2015 14:55

MaReK napisał/a:
Może superblock nie działa. To zdaje się jest jedna z opcji konfiguracji w BCU.
oczywiście nie działa ,bo po zamknięciu z kluczyka można otworzyć z wewnątrz. Nie jest to opcja. Wg. mnie nie działa w ogóle zamykanie tego zamka, albo BCU nie daje polecenia , albo zamek nie odbiera , albo zamek jest padnięty. Alarm się uzbraja ?,kierunki migają ?, inne zamki działają?
djdanon - Sob Wrz 05, 2015 11:35

Tak,wszystko uzbraja kierunki migają itp
SeniorA - Sob Wrz 05, 2015 12:12

djdanon napisał/a:
itp
to znaczy ,że alarm wyje po otwarciu klamką jak zamknięte pilotem ?
djdanon - Pon Wrz 07, 2015 06:51

Tak
SeniorA - Sro Wrz 09, 2015 14:19

w zamku jest taki zaczep/dźwignia ,który jest podnoszony przez mechanizm napędzany silniczkiem podczas zamykania ,rozłącza on cięgno otwierania rygla z zamkiem . Skoro to nie działa , to coś z tym zaczepem nie tak lub mechanizmem krzywkowym silniczka.
djdanon - Sro Wrz 09, 2015 18:07

pożyczam photo
na tym zdjeciu to zlokalizuję ?

SeniorA - Sro Wrz 09, 2015 18:44

djdanon napisał/a:
na tym zdjeciu to zlokalizuję ?
tak ,tylko w tym widoku widać "czoło" tego metalowego zaczepu , opiera on się o plastikowy występ dźwigni mechanizmu poruszanego przez silniczek ten poziomy na foto. Widoczny jest nad sprężyną tego mechanizmu , wystaje z tej pionowej mechanicznej części zamka , jest obok białego przełącznika mechanizmu zamykania kluczykiem zamka.
djdanon - Sro Wrz 09, 2015 19:05

ok, dzięki pobawię się
sTERYD - Sro Wrz 09, 2015 19:46

hehe też tak miałem. źle zmontowałeś te metalowe cięgiełka. To co zaznaczyłem jest nie z tej strony co powinno tego cięgiełka które popycha pod tą czarną obudową u góry zdjęcia.
djdanon - Sro Wrz 09, 2015 20:46

ale co miałem źle zmontować skoro to co zaznaczyłeś jest ze zdjęcia sprzed demonatażu, czyli oryginał
sTERYD - Sro Wrz 09, 2015 21:13

tak, ale na zdjęciu i tak, tego nie widać. Zaznaczyłem tylko ten dzyndzel, który masz najprawdopodobniej źle złożony. Jest po drugiej stronie drugiego dzyndzla, który popycha. Jak zdejmiesz tą plastikową obudowę to zobaczysz.