Zobacz temat - [R45 z 2004 1,4] liście, śmieci, woda w filtrze kabinowym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 z 2004 1,4] liście, śmieci, woda w filtrze kabinowym

IROLA - Wto Sie 25, 2009 13:28
Temat postu: [R45 z 2004 1,4] liście, śmieci, woda w filtrze kabinowym
Witam - właśnie wyjąłem filtr przeciwpyłkowy - okazało się, że jest od dołu do wysokości około 3 cm mokry. Wokół niego i w nim jest pełno liści, śmieci, piórek itd. Gumowy wężyk odprowadzający wodę do komory silnika (i dalej na zewnątrz) jest drożny. Czy ktoś przy wymianie tego filtra spotkał się z jego tak dużym zamoczeniem ? Co może je powodować ?
Lechos - Wto Sie 25, 2009 13:37

TEN temacik powinien wyklarowac Ci problem z mokrym filtrem. Przy okazji gdy rozbierzesz podszybie to na wlot powietrza mozesz zamontowac jakas drobna siatke co uniemozliwi dostawanie sie lisci i roznej masci wiekszych syfow do srodka.
IROLA - Sro Sie 26, 2009 18:38

Załatwiłem sprawę podszybia - wyczyściłem, podkleiłem nową uszczelkę założyłem nowe klipsy-nity - myślę, że będzie OK. Po złożeniu całości okazuje się, że uszczelka szyby przedniej z lewej i prawej strony słupków odstaje na około 1 może 1,5 milimetra na długości około 14 cm i tu pytanie : czy można uszczelnić te otwory silikonem - czy jakimś specjalnym klejem. Dodam, że przez szpary (lekko odciągając uszczelkę) widać jakieś plastikowe klipsy (czerwone, żółte) lecz nie dają się one poprawić (docisnąć). Czy uszczelka "spadła" czy można potraktować ją sylikonem - czy czeka mnie wizyta u specjalisty "szybownika" ?
Lechos - Sro Sie 26, 2009 18:44

Powinny sie docisnac, bo te klipsy co widac wstrzeliwuja sie na taka zebateczke. To, ze Ci odstaje psuje jedynie efekt wizualny bo woda nie ma prawa tamtedy wleciec (szyba jest klejona a te listewki tylko zakrywaja szpare)
IROLA - Sro Sie 26, 2009 18:50

W tym problem, że gdy dociskam to nie pozostają w tej pozycji lecz odstają. Obawiam się, że jedyne wyjście to zdjąć całą uszczelkę (jedną i drugą stronę bez górnej - uszczelka składa się chyba z 3 części) i poprawienie tych "klipsów". Czy ktoś próbował to robić ?
Lechos - Sro Sie 26, 2009 18:52

mi przy wyciaganiu prawej uszczelki wlasnie odlamaly sie te zabki od klipsa listwy
IROLA - Sro Sie 26, 2009 18:55

Właśnie zaglądałem i mi chyba też. Jak sobie poradziłeś z tym problemem ? Jeżeli to zostawię tak jak jest, to czy nie będzie się tedy dostawała woda do wnętrza ?
Lechos - Sro Sie 26, 2009 19:02

IROLA napisał/a:
Jak sobie poradziłeś z tym problemem ?
wlasnie sobie nie poradzilem, olalem sprawe bo az tak sie w oczy nie rzuca
IROLA napisał/a:
czy nie będzie się tedy dostawała woda do wnętrza ?
nie, one spelniaja funkcje ozdobna (szyba jest na klej)
IROLA - Sro Sie 26, 2009 19:06

Dzięki.