Zobacz temat - [R25 1,4/16V '00r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1,4/16V '00r]

roomano - Sob Sie 29, 2009 02:03
Temat postu: [R25 1,4/16V '00r]
Witam.
Proszę o pomoc. Silnik mojego auta szarpie, tak jakby wypadały mu zapłony i czuć nie spaloną mieszankę. Czy to moze mieć coś wspólnego z wymianą pompy paliwa? Pompa została prawdopodobnie żle zamontowana bo w baku jest nadciśnienie a nie odwrotnie, tzn. po odkręceniu korka mam śmierdzący benzyną wiaterek z baku...
Pozdrawiam

oprawca_1978 - Sob Sie 29, 2009 08:21

Szarpanie silnika + swąd niespalonej benzynki = kłopoty z zapłonem.

Zarazem, w baku nadciśnienia żadnego być nie może. Jeśli otwierasz wlew i chucha benzynką (oparami) to jest to efekt nienormalny i zarazem, niebezpieczny, gdyż sama benzyna się nie pali a jedynie odparowania (czyli opary). Sprawdź bezwzględnie układ przewietrzania baku i odprowadzania par paliwa. Wszystkie współczesne samochody muszą mieć te układy i nawet mój rozpadający się Poldeusz takowy posiada.
Drożność wężyków, właściwe połączenia, itd..
Zdaje się, że w Roverze, by wyjąć pompę, trzeba wyszarpywać z samochody cały bak paliwa. Możliwe zatem, że nie połączyli, jak trzeba, obwodów pochłaniania par paliwa i od tego takie jest zachowanie.

ps. A mogłeś sobie sam pompę wymienić, to żadna wielka trudność, a sam wkład pompy to koszt max. 120 PLN za porządny egzemplarz.

PHJOWI - Sob Sie 29, 2009 09:03

mi tu pachnie usterką zaworu odpowietrzenia opar paliwa.