Zobacz temat - [R827] Tylne tarcze hamulcowe speedmax
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827] Tylne tarcze hamulcowe speedmax

blue827 - Wto Wrz 01, 2009 22:27
Temat postu: [R827] Tylne tarcze hamulcowe speedmax
Będę niedługo wymieniał tarcze i klocki, na przód znalazłem Speedmax'y, ale na tył nie, a chcę koniecznie nacinane szczególnie że z tyłu i tak siła chamowania jest słabiutka.
Udało mi się znaleść tarcze speedmaxa które mają niby odpowiednie wymiary , oprócz wysokości (wymiar D) bo są wyższe o 6mm.

To są dedykowane tylne tarcze do Rovera 800, wysokość: 43mm (wymiar D)
[/URL]


A to znalezione tarcze Speedmax C44007JCTU (260x49x10x4mm), wysokość: 49mm (wymiar D)

Cytat:
Dodatkowe informacje katalogowe:
# Nazwa: Tarcze hamulcowe sportowe SPEEDMAX HONDA ACCORD 1.8,2.0,2.3 CB35/6,CC11,CC12, HONDA CIVIC 1.8 96-, ROVER 618, 620 tył

# Strona zabudowy: oś tylna

# Wymiary tarczy hamulcowej: 260x10mm

# Typ tarczy hamulcowej: lita

# Zawartość zestawu: 1 x tarcza hamulcowa lewa strona 1 x tarcza hamulcowa prawa strona


Czy to ma duże znaczenie? Czy będą pasowały? Wydaje mi się że jedynie felga będzie o 6mm na zewnątrz przesunięta.
z góry dzięki za porady.

AndrewS - Nie Wrz 13, 2009 00:44

hmm
w/g mnie bedzie zle
przez to ze tarcza jest wyzsza,(po zalozeniu glebiej opadnie) trzebaby podlozyc pod nia dystanse niwelujace ta roznice,
czyli tarcza bedzie przesunieta do srodka w strone czujnika ABS
nie trafi rowno w szpare szczek hamulcowych

blue827 - Nie Wrz 13, 2009 08:54

Do takich samych wniosków doszedłem. Musiałbym dać 6mm dystanse pomiędzy piasty a tarcze. Wtedy zacisk by pasował, ale koła byłyby rozstawione po 6mm na zewnątrz samochodu, czyli zwiększony nagatywny offset. A jeszcze niewiadomo czy gwint śruby by starczył?

Wkońcu zakupiłem pełne tarcze 4max, na przód i tył. Jak uda mi się je zamontować to założę oddzielny temat.