Zobacz temat - [R75] Parujące szyby na ECON.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Parujące szyby na ECON.

patrysgn - Pon Wrz 07, 2009 00:37
Temat postu: [R75] Parujące szyby na ECON.
Witam,
Mam problem ponieważ teraz gdy już temp zewnetrzna nie przekracza 20st C to stwierdzilem iz nie potrzebny mi jest tryb AUTO tylko wystarczy mi tryb ECON oraz szyberdach. Ale podczas gdy wlaczam tryb ECON to po jakis 3minutach zaczynaja parowac mi przednie szyby bez wzgledu na to czy nadmuch wlacze na szybe/nogi czy twarz. Jak sobie z tym poradzic?

henryk - Pon Wrz 07, 2009 01:11

Jedynie wymieniać filtr kabinowy. Przy czystym filtrze kabinowym parowanie szyb w trybie ECON ma miejsce gdy jest dużo wilgoci w powietrzu, wtedy pomaga tylko włączenie trybu AUTO, nawet jeżeli nie jest to konieczne ze względu na temperaturę.
SeniorA - Pon Wrz 07, 2009 06:54

i wyczyść dobrze szyby od wewnątrz np. benzyną ekstrakcyjną , wyłączaj recyrkulacje powietrza.Zakładam ,że dywaniki są suche i nie ma wilgoci w aucie, układ ogrzewania jest szczelny.
blue827 - Pon Wrz 07, 2009 10:31

W 800setce jak jestem w trybie ECON, i nacisnę jeszcze raz ECON to wtedy dioda econ gaśnie i włącza się sprężarka, ale nie jest to tryb full AUTO, czyli nadal to my kontrolujemy prędkość i kierunek nawiewu, może tak samo jest w 75?
patrysgn - Pon Wrz 07, 2009 10:41

Filtr kabinowy wymieniany, dywaniki suche, układ szczelny, szyby czyste. Po włączeniu trybu AUTO zaparowanie momentalnie znika.
SeniorA - Pon Wrz 07, 2009 13:42

a recyrkulacja powietrza ?
patrysgn - Pon Wrz 07, 2009 14:19

Recyrkulacja jest wyłączona i następuje ciągła wymiana powietrza kabina-otoczenie.
edward25 - Pon Wrz 07, 2009 20:31

blue827 napisał/a:
może tak samo jest w 75

dokładnie tak samo jest w R75

Wiechciu - Sob Wrz 12, 2009 14:30

Panowie!

Przecież to normalne zachowanie. W trybie AUTO pracuje klima i podaje zupełnie inne powietrze niż w trybie ECON. Wystarczy włączyć ECON, szyby zaparują, zwiększyć temperaturę, odczekać aż ciepłe powietrze osuszy szyby po kilku minutach i po problemie. W każdym samochodzie świata szyby parują po wyłączeniu trybu AUTO. Fizyka.

SeniorA - Sob Wrz 12, 2009 15:17

Wiechciu, przeczytaj dokładnie pierwszy post.Tu nie chodzi o załączenie ECON po AUTO , przynajmniej ja tak zrozumiałem.
AndrewS - Nie Wrz 13, 2009 00:19

Wiechciu napisał/a:
Przecież to normalne zachowanie. W trybie AUTO pracuje klima i podaje zupełnie inne powietrze niż w trybie ECON. Wystarczy włączyć ECON, szyby zaparują, zwiększyć temperaturę, odczekać aż ciepłe powietrze osuszy szyby po kilku minutach i po problemie.


ja mam podobne odczucia

patrysgn napisał/a:
Po włączeniu trybu AUTO zaparowanie momentalnie znika.


bo znowu wlacza sie sprezarka klimy

SeniorA - Nie Wrz 13, 2009 20:58

Wiechciu napisał/a:
W każdym samochodzie świata szyby parują po wyłączeniu trybu AUTO. Fizyka.
Nie zgadzam się z tą opinią i nie jest to normalne zjawisko. Jeżdżę dwoma autami z auto-klimą i w żadnym nie mam problemu z parowaniem szyb.Dziś próbowałem w R75 różnymi ustawieniami zaparować szyby i mi się to nie udało.
AndrewS - Nie Wrz 13, 2009 22:17

SeniorA napisał/a:
Dziś próbowałem w R75 różnymi ustawieniami zaparować szyby i mi się to nie udało.


spróbuj przy nizszej temp zewnetrznej, tak zeby bylo np kolo 10 stopni, najlpeiej w nocy, no i klima musi byc wlaczona dluzszy czas

u ojca w volvo 850 jest manualna klima i po jej wylaczeniu doskonale czuc, ze po chwili zaczyna leciec z nawiewów bardzo wilgotne powietrze, oczywiscie z racji wysokiej temp. na zewnatrz, na szybach sie nie osadza

staf - Nie Wrz 13, 2009 22:24

Czytałem wasze wcześniejsze posty i dziś wracając wieczorem do domu nie włączając klimy zauważyłem ze delikatnie zaparowały mi szyby. Więc coś z tym parowaniem szyb sie dzieje.
SeniorA - Nie Wrz 13, 2009 23:58

AndrewS napisał/a:
spróbuj przy nizszej temp zewnetrznej, tak zeby bylo np kolo 10 stopni, najlpeiej w nocy, no i klima musi byc wlaczona dluzszy czas
Koledzy AndrewS istaf, , przecież ja nie twierdzę że szyby nie zaparowywują,bo to w określonych warunkach, zgodnie z prawami fizyki jest normalne i nieraz tego doświadczyłem ( wystarczy zamknąć szyby ,4 osoby i chłód na zewnątrz).Ja odnoszę się do problemu jaki ma patrysgn, to znaczy,że przy temp. otoczenia poniżej 20 st.C, po włączeniu ECON,nie używając wcześniej klimy, zaparowują mu szyby bez względu na ustawienie nadmuchu i otwarty szyberdach , a to jest dla mnie nienormalne ,no chyba że żle go zrozumiałem.Wydaje się,że tak jak ja zrozumiał henryk
AndrewS - Pon Wrz 14, 2009 00:10

SeniorA napisał/a:
po włączeniu ECON,nie używając wcześniej klimy,


hmm tak to sie chyba nie da
jesli econ jest wylaczony, to to jest rownoznaczne z wlaczeniem sie sprezarki klimy, oczywiscie w zaleznosci od warunków otoczenia, sprezarka bedzie zalaczana czesciej lub rzadziej

moze kolega patrysgn niech dokladniej to opisze

SeniorA - Pon Wrz 14, 2009 00:15

naciska się AUTO i następnie zaraz ECON, a póżniej tylko ON i OFF. Ale u mnie nawet po dłuższej jeżdzie na AUTO i po włączeniu ECON nie ma problemu parowania.