Zobacz temat - [R75] Intercooler
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Intercooler

vwjacek - Czw Wrz 10, 2009 20:48
Temat postu: [R75] Intercooler
Czy w budzie 2.0 v6 jest miejsce na założenie intercoolera z R 75 diesla?


Edit:
uprzedzam od razu ze nie chce zakładać coolera do wolnossącej benzyny :mrgreen:

rolando - Czw Wrz 10, 2009 21:23

wydaje mi sie że jest, chłodnica coolera z tego co pamiętam jest mocowana po środku z przodu przed chłodnicami wody i klimy.
z penością konieczne będą jakieś przeróbki by wszystko dobrze sie ułożyło.

a skoro niechesz jej montować to po co Ci ta informacja ?

thef - Czw Wrz 10, 2009 21:25

Proszę sprecyzować model roverka w temacie.
vwjacek - Czw Wrz 10, 2009 21:44

Chcę założyć do budy w której był 2.0 v6... obecnie jest już tam silnik który "wymaga" coolera :)
thef - Czw Wrz 10, 2009 21:56

vwjacek napisał/a:
Chcę założyć do budy w której był 2.0 v6... obecnie jest już tam silnik który "wymaga" coolera :)
W porządku, rozumiem, chodziło tylko o temat, czasem przydaje się taka konkretyzacja przy wyszukiwaniu, zresztą skoro zasady tego wymagają, to się ich trzymajmy. Teraz jest wszystko O'Kay :) .
vwjacek - Pią Wrz 11, 2009 15:10

Nikt nic więcej nie wie???? ...kurde a tylu tu fachowców...















....od wymiany żarówek zdaje się....

SeniorA - Pią Wrz 11, 2009 15:24

vwjacek napisał/a:
Nikt nic więcej nie wie????
nie trzeba więcej wiedzieć,przecież rolando napisał dobrze, a budy benzyny i diesla się nie różnią.
vwjacek - Pią Wrz 11, 2009 15:36

Rolando napisał że ''wydaje'' mu się,czyli pewności nie ma.

Teraz niech mi szanowny moderator wyjaśni za co dostałem ostrzeżenie?

thef - Pią Wrz 11, 2009 15:39

vwjacek napisał/a:
Teraz niech mi szanowny moderator wyjaśni za co dostałem ostrzeżenie?
Dziwię się, że nie wiesz. Ale skoro tak mówisz, kliknij w punktację ostrzeżeń w swoim profilu przy dowolnym poście.
vwjacek - Pią Wrz 11, 2009 15:44

''Obraża ogół forumowiczów''

Thef....
Poczułeś się urażony??

Stało Ci się coś jeszcze?

Może powinienem Cię jeszcze za coś z góry przeprosić??

thef - Pią Wrz 11, 2009 15:47

Po pierwsze, nawet nie chce Ci się dokładnie przyjrzeć jaki ma nick, po drugie prosisz o pomoc, a potem nazywasz ogół forumowiczów "fachowcami od wymiany żarówek", a po trzecie niepotrzebne są już Twoje ironiczne uwagi do mnie. Aha, po czwarte, jak w takich wypadkach często bywa, słowo "przepraszam" za to co napisałeś nawet nie przyszło Ci do głowy. Koniec OT.

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 15:48 ]
"Po pierwsze" już nieaktualne, bo poprawiłeś, chociaż tyle, dziękuję.

vwjacek - Pią Wrz 11, 2009 16:04

Kolego Thef



Wymiana żarówki w R75 wcale nie należy do prostych czynności...więc się tak nie napinaj, widocznie bierzesz wszystko zbyt personalnie skoro jednak obraziła Cię moja uwaga...Tak już niestety jest na forach,że jeżeli pojawi się jakiś banalny problem jest masa odpowiedzi,z trudniejszymi zagadnieniami jest gorzej...

Generalnie moje auto będzie myślę dość kontrowersyjnym egzemplarzem więc liczyłem na parę podpowiedzi,gdyż mam do czynienie tylko z wersją benzynowa Rovera 75....

Trudno...zdejme dziś zderzak,i ocenie na jaki cooler tam jest miejsce...

thef - Pią Wrz 11, 2009 16:22

vwjacek napisał/a:
Kolego Thef



Wymiana żarówki w R75 wcale nie należy do prostych czynności...więc się tak nie napinaj, widocznie bierzesz wszystko zbyt personalnie skoro jednak obraziła Cię moja uwaga...
Kolego vwjacek, nie próbuj teraz robić sobie drwin ze mnie. Wcale się nie napinam, a Ty nie pisałeś o ciężkiej wymianie żarówek w r75, tylko zadrwiłeś sobie z osób piszących na tym forum. Prosta sprawa, nie wiem dlaczego nie potrafisz przyznać się do błędu. To nie forum Onetu i nie pozwalamy na takie rzeczy. Jeżeli uważasz, że nie mam racji napisz odwołanie do innego moderatora lub administratora. Koniec tematu z mojej strony.
Rowan - Pią Wrz 11, 2009 20:49

vwjacek, to może lepiej byś wytłumaczył co za silnik tam włożyłeś, czy są oryginalne chłodnice, czy mocowania przesunąłeś, co zmodyfikowałeś, jakaś fota byłaby wskazana, wtedy możemy Ci pomóc w miarę możliwości. Czy ty uważasz, że my szklane kule mamy i wiemy czy ci się IC zmieści? Na dodatek nie napisałeś jaki IC, od czego, skąd my to mamy wiedziec??? Ja Ci moge jedynie na ten napisac, jak jest w CDT umieszczony...
vwjacek - Pią Wrz 11, 2009 22:52

Rowan napisał/a:
vwjacek, to może lepiej byś wytłumaczył co za silnik tam włożyłeś, czy są oryginalne chłodnice, czy mocowania przesunąłeś, co zmodyfikowałeś, jakaś fota byłaby wskazana, wtedy możemy Ci pomóc w miarę możliwości. Czy ty uważasz, że my szklane kule mamy i wiemy czy ci się IC zmieści? Na dodatek nie napisałeś jaki IC, od czego, skąd my to mamy wiedziec??? Ja Ci moge jedynie na ten napisac, jak jest w CDT umieszczony...


Nie podejrzewam nikogo o posiadanie szklanej kuli...:)
Więc w pierwszym poście napisałem dokładnie o co mi chodzi...

Cytat:
Czy w budzie 2.0 v6 jest miejsce na założenie intercoolera z R 75 diesla?



Proszę o przeczytanie ze zrozumieniem mojego pierwszego posta....
Pozdrawiam wszystkich :)

Edit:
Chłodnice chciałbym zostawić z 2.0 v6,z tego co dzisiaj zaglądałem icek wszedłby tak jak było napisane wyżej-przed chłodnice klimy i wody.
Nie wiem teraz czy obudowa wentylatora jest taka sama w dieslu i benzynie.

Rowan - Sob Wrz 12, 2009 08:33

vwjacek napisał/a:
Nie wiem teraz czy obudowa wentylatora jest taka sama w dieslu i benzynie.

Obudowa jest inna, bo chodnica jest inna. IC w dielsu jest nie zbyt duże i niezbyt grube, zostaje sporo luzu do okoła. Nie powinno byc problemu z włożeniem go tam. A możesz w końcu powiedziec, jaki silnik przeszczepiasz?

vwjacek - Sob Wrz 12, 2009 22:56

Moge powiedzieć...ale nie chce :)
jak skończę to dam parę fotek...i może jakiś wykresik z hamowni.
Na razie nie mam zbytnio czasu,silnik już wisi,została elektryka,wydech,orurowanie; wszystko co dookoła silnika :)

thef - Nie Wrz 13, 2009 17:09

vwjacek napisał/a:
Moge powiedzieć...ale nie chce :)
To w takim razie pytanie: Jakim cudem można bez szklanej kuli odpowiedzieć na Twoje pytanie? Choć powiem szczerze, czytając "ze zrozumieniem" Twoje pytanie można bez problemu odpowiedzieć, że tak, jeżeli z r75 wyjmiesz silnik 2.0 V6, to na 99% gdzieś tam się zmieści w pustej komorze jakiś intercooler ;) .
vwjacek - Nie Wrz 13, 2009 18:13

THEF...
ha...ha...ha..

Widzę że koledze humor się wyostrzył,może to i lepiej niż miałbyś być pospinany i obrażony.
Cieszę się,że mogłem Ci pomóc ... :mrgreen:


edit:
w sumie można zamknąć...wiem juz co chciałem.

thef - Nie Wrz 13, 2009 21:05

Pisanie o spinaniu, obrażaniu się i inne sztuczki może działają na innych forach, tutaj nie. Popełniłeś błąd i nie umiesz tego przyjąć na klatę. Prosisz o pomoc, a sam nie chcesz w tym względzie współpracować. Tyle ode mnie.
vwjacek - Nie Wrz 13, 2009 21:26

thef napisał/a:
Prosisz o pomoc, a sam nie chcesz w tym względzie współpracować. Tyle ode mnie.


Zadałem konkretne pytanie,uzyskałem odpowiedź.
A czy muszę od razu mówić co za silnik siedzi w moim roverku?
Napisałem: skończę na pewno się pochwale...
Myślę że uzyskam to czego roverkowi brakuje...

thef - Nie Wrz 13, 2009 21:42

Zadałeś pytanie nie podając pewnych koniecznych konkretów, a potem gdy zostałeś o nie poproszony, powiedziałeś, że nie chcesz ich ujawniać. Przecież nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie nie mając takich informacji. Skoro tylko Ty wiesz, jaki silnik i osprzęt tam włożyłeś i ile miejsca zostało pod maską, to tylko Ty możesz określić czy da się gdzieś wcisnąć chłodnicę powietrza (jaką też nie powiedziałeś, a przecież ma to znaczenie).
vwjacek - Nie Wrz 13, 2009 21:55

Thef...Specjalnie dla Ciebie...bo widzę,że dalej nie zrozumiałeś.

Cytat:
Czy w budzie 2.0 v6 jest miejsce na założenie intercoolera z R 75 diesla?



Dokładnie chodziło mi o to czy zostawiając ori chłodnice z 2.0 v6 można dołożyć chłodnice z rovera 75 diesla...
pomogło???
kurde jakie to trudne,do tego wymagane jest posiadanie szklanej kuli...


Jeszcze mała prośba do Ciebie...nie pisz więcej proszę w moim temacie ponieważ ...drażnisz mnie po prostu,a na dodatek nie wnosisz nic do niego....czysty spam....
pozdrawiam Cię serdecznie...thefff

thef - Nie Wrz 13, 2009 22:12

vwjacek napisał/a:
Dokładnie chodziło mi o to czy zostawiając ori chłodnice z 2.0 v6 można dołożyć chłodnice z rovera 75 diesla...
pomogło???
kurde jakie to trudne,do tego wymagane jest posiadanie szklanej kuli...
Szkoda, że w ogóle to nie wynika z Twojego pytania. Nawet teraz nie jesteś dokładny, bo chłodnica płynu a powietrza to też różnica ;) .
vwjacek napisał/a:
Jeszcze mała prośba do Ciebie...nie pisz więcej proszę w moim temacie ponieważ ...drażnisz mnie po prostu,a na dodatek nie wnosisz nic do niego....czysty spam....
pozdrawiam Cię serdecznie...thefff
A ciągle pisałeś, że to ja się napinam ;) . Ach zapomniałem, że mi zabroniłeś się odzywać, zatem milknę, o ile uznam za stosowne.
vwjacek - Nie Wrz 13, 2009 22:21

Jak na kogoś z uprawnieniami moda nieźle spamujesz...poproś kolegę o warna...
kasjopea - Nie Wrz 13, 2009 22:31

vwjacek, jeżeli tak naprawdę nie potrzebujesz porady takich "fachowców od wymiany żarówek", to następnym razem po prostu nie zakładaj tematu.
vwjacek - Nie Wrz 13, 2009 22:32

OK
Deamian - Nie Wrz 13, 2009 23:08

Ludzie ale po co od razu te pretensje itp. Kolega zadał pytanie i otrzymał odpowiedź i jest ok. :grin: Jeszcze kolega vwjacek mógł by podziękować tym co mu pomogli przez przycisk pomógł i było by ekstra :razz:
Rowan - Pon Wrz 14, 2009 19:21

vwjacek, aha, a jeszcze takie jedno pytanie. Skrzynie też wymieniasz? Mam nadzieję, że układ sprzęgła, a przynajmniej wysprzęglik inny założysz, bo po takiej rzeźbie nie chciałbym skrzyni odsówac...
vwjacek - Pon Wrz 14, 2009 19:47

Tak,skrzynia jak i sprzęgło jest z innego auta:)



Wracając do tematu...

Szukałem dziś w skrzyni biegów impulsatora do licznika...niestety nie znalazłem go...


skąd idzie impuls do prędkościomierza?
OKI juz wiem,z prawego przedniego koła:)

Edit:


''Pomógł''dla rolando :)

SeniorA - Pon Wrz 14, 2009 20:27

vwjacek napisał/a:
skąd idzie impuls do prędkościomierza?
czujnik w prawym przednim kole , we współpracy z pierścieniem magnetycznym łożyska , pełni rolę czujnika ABS i czujnika sygnału prędkości VVS. Sygnał VVS przewodem biało/popielatym , pinem 6 w 12 pinowej ( czarnej ) wtyczce zegarów , jest przekazywany w postaci impulsów (w ilości 39000 na 1 milę) do modułu szybkościomierza i po przeliczeniu,
wysyłany dalej magistralą CAN do innych sterowników , także tempomatu.

vwjacek - Pon Wrz 14, 2009 21:08

Konkretna odpowiedź :ok: Dziękuje :)


Jeden problem mniej,ponieważ w teraźniejszej skrzyni jest impulsator :)