Zobacz temat - [R214] brak alarmu, brzeczyka i podsw czujniki w drzwiach ok
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] brak alarmu, brzeczyka i podsw czujniki w drzwiach ok

dziadekc1 - Sob Wrz 12, 2009 12:33
Temat postu: [R214] brak alarmu, brzeczyka i podsw czujniki w drzwiach ok
mam taki problem...
nie dziala podswietlenie wnetrza o czym juz wspominalem w innym temacie ale teraz nie oto chodzi... nie dziala alarm i brzeczyk zostawionych swiatel... otwieram drzwi i nic nie piszczy... moge rowniez uzbroic auto przy wszystkich drzwiach otwartych a alarm sie nie wlaczy a centralny zamknie... gdzie szukac przyczyny?? sprawdzilem wlaczniki wszystkich drzwi maja one ponad 11V wiec ok... (sprawdzalem na odlaczonym wlaczniku =przewodzik +masa) ale system jakby nie wykrywal ze sa one otwarte... gdzie szukac przyczyny dalej?? lampke wnetrza idzie wlaczyc przelaczajac wlacznik przy niej...

i jezeli jest jakis identyczny temat ktorego mi szukajka nie pokazala to sory za dublowanie... moze jeszcze nie obcykalem jej wystarczajaco;p

Lelobass - Sob Wrz 12, 2009 12:45

Napięcie powinieneś mierzyć pomiędzy + np z akumulatora, a wyjściem z wyłącznika, gdyż w stanie zwartym (otwarte drzwi) "podają" -.
dziadekc1 - Sob Wrz 12, 2009 13:14

sprawdze tak jak mowisz...
czyli w miejscu w ktorym przy otwartych drzwiach mam + przy zamknietych jest -??

jakies inne propozycje co moze byc nie tak

Lelobass - Sob Wrz 12, 2009 13:34

W stosunku do plusa z akumulatora przy wciśniętym przycisku (zamknięte drzwi) na jednym tylko styku powinieneś mieć minus, przy zwolnionym (otwarte drzwi) minusa powinieneś mieć na obu stykach.
dziadekc1 - Wto Wrz 29, 2009 20:29

a wiec spradzilem wszystko i jest ok...
pojawil sie inny dziwny objaw... jak inne drzwi niz kierowcy sa otwarte i uzbroje alarm to sie on zalaczy... jak wszystkie zamkne tylko kierowcy nie alarm sie nie wlaczy... dziwne... czujnik w drzwiach dziala swiadczy o tym ponowna chec dzialania brzeczyka... wyciagam kluczyk chce wyjsc i brzeczyk krzyczy ze nie zgasilem swiatel...
wiec teraz pytam sie w czym moze byc problem??

sTERYD - Wto Wrz 29, 2009 22:46

na wszelki wypadek zerknij do wiązki tylnej klapy ;)
darek_wp - Sro Wrz 30, 2009 09:35

a przeczytałeś w końcu ten temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=44244

nic innego w obwodzie nie ma jak przełączniki w drzwiach, lampka i MFU

więc 1 z tych rzeczy jest uszkodzona

konsekwencją nie działania czujników w drzwiach jest problem z alarmem

jak nie wiesz dokładnie gdzie szukać ściągnij rave i szukaj po kolei ze schematem

dziadekc1 - Sro Wrz 30, 2009 12:49

problem rozwiazany...
rozkrecilem lampke w podsufitce i okazalo sie ze styki nie laczyly... ladnie je przeczscilem i wszystko teraz jest gucio...
jak ciagne temat oswietlenia to pociagne go dalej... nie mam swiatla w bagazniku... sprawdzilem napiecia i odnotowalem ze jak dowolny kabelek polacze z masa mam 12V... sprawdzilem blaszke w zamku i jest dobra troche ja dogialem ale i tak nie swieci lampka...
przewody jak pisalem sa cale bo maja napiecie... woec w czym problem?? wiazka klapy?? gdzie jej szukac??

kasjopea - Sro Wrz 30, 2009 15:30

Jak otwierasz klapę to na połączeniu klapy bagażnika z nadwoziem zobaczysz wiązkę w otulinie.
dziadekc1 - Czw Paź 01, 2009 17:33

a no jest...
dzisiaj ja sprawdze

to co dzisiaj zobaczylem mnie normalnie przerazilo...
polowa przewodow miala calkowicie przetarta izolacje a niektore byly przerwane...

wszystko ladnie narazie poskrecalem i zaizolowalem (w weekend to polutuje i zaizoluje jeszcze raz) chociaz i tak to nie bedzie dlugotrwale rozwiazanie po jakims czasie i przetrzec moze sie w innym miejscu...

ale wracajac do lampki bagaznika... nie dziala ona w dalszym ciagu (uparta) jej przewodziki w wiazce byly cale... sprawdzilem zaden nie jest luzny ani nic w tym stylu...
gdzie jeszcze szukac przyczyny??